PDA

View Full Version : سوال: نحوه Deploy کردن پروژه MVC در IIS6

پاسکال 1
چهارشنبه 06 مهر 1390, 15:36 عصر
به نام خدا
من در خصوص کار با ASP.NET mvc 3 تقریبا تازه کار هستم و لی دست و پا شکسته یک سایتی را با آن طراحی کردم
حالا مشکل من اینست که همین سایت را چگونه بر روی IIS نصب کنم
البته روشهای معمول برای نصب را انجام داده ام ولی جواب نگرفته ام
البته وقتی با خود VS2010 آن را اجرا می کنم مشکلی نیست و لی وقتی آن را Publish می کنم و می خواهم در IIS نصب کنم کار نمی کند
در ضمن نسخه IIS من IIS 6.1 بر روی Windows Server 2008 R2 می باشد

پاسکال 1
یک شنبه 10 مهر 1390, 15:22 عصر
به نام خدا
یعنی تا حالا کسی یه سایت با MVC طراحی نکرده که بعدش بخواد رو IIS اجرا کرده باشه ؟
پس اینهمه سئوال تو اینجا برای کجا می پرسن ؟

Editali
دوشنبه 11 مهر 1390, 22:37 عصر
یه سر به اینجا بزن:

How to publish your ASP.Net MVC website (http://www.appsdiaries.com/Article/1)

alimomen54
چهارشنبه 28 دی 1390, 09:30 صبح
نکته خاصی نداره!
فقط باید روی خود سرور Asp.net MVC نصب شده باشه. بقیه اش مثل بقیه نسخه هاست.
یعنی باید وب سایت را Publish کرده و نسخه Publish شده را روی سرور قرار دهی.

نکته: ممکنه برخی از DLL ها را ناچار بشی بصورت دستی در شاخه Bin کپی کنی. مثل همین DLL هایی که در لینک ارسالی جناب Editali آمده است.

Javad_Darvish_Amiry
جمعه 07 بهمن 1390, 17:57 عصر
در ضمن نسخه IIS من IIS 6.1 بر روی Windows Server 2008 R2 می باشد عجیبه که رو Server 2008 R2 هنوز IIS 6 نصبه! علی ایحال، برنامه خطایی تولید میکنه؟ اگه آره، خطایی که میده چیه؟
بصورت پیشفرض (چون نمیدونم خطای برنامه چیه، اگه این مورد نیست، خطا رو بنویسید که بتونیم بهتر راهنمایی کنیم): IIS 6 توان هندل کردن درخواست های ext-less رو نداره و به جای پاس دادن درخواست به برنامه، با file-lookup سعی میکنه درخواست رو پردازش کنه. یعنی آدرس ورودی رو (مثلا domain.com/home/about) یه شاخه در نظر میگیره و توی شاخه مورد نظر دنبال فایل دیفالت (عموما: default.aspx, index.html و غیره) میگرده. و چون نمیتونه همچین فایلی پیدا کنه، خطای 404 بر میگردونه. اگه مشکل شما هم همینه، برای راه چاره سه تا کار میتونید انجام بدید:
1- برنامه رو به یه سرور +7 IIS منتقل کنید.
2- از سرور درخواست کنید که پردازش همه درخواست ها رو به جای IIS به برنامه تون منتقل کنید. به این ترتیب مدیریت همه درخواست ها از جمله درخواست های بدون پسوند (یعنی درخواست های متداول در برنامه های MVC و همینطور فایل های استاتیک مثل استایل ها و اسکریپت ها) به برنامه واگذار میشه و ماژول های Routing میتونن کارشون رو انجام بدن. اما عموما سرورها اینکارو به بهونه پایین اومدن Perf سرور انجام نمیدن.
3- اگه روش یک و دو به هر دلیلی نشد، باید از پسوند استاندارد MVC برای IIS 6 یعنی mvc. استفاده کنید. توی گوگل یه سرچ بزنید پیدا میکنید.
اگه موردی دیگه ای هست، لطفا خطا رو قید کنید تا بتونیم کمک کنیم.
موفق باشید.

hastiam
شنبه 26 فروردین 1391, 19:44 عصر
دوستان چطوری میشه بعد از publish طوری تنظیم کرد که برای استفاده از این سیستم publish شده ابتدا یک صفحه خاص از آن دیده شود؟ مثلا در ابتدا صفحه login دیده شود.
من از سیستم publish گرفتم و در فولدر مربوطه کپی کردم اما هیچ صفحه ای رو نشون نمیده.مثلا صفحه login در فولدر Account وجود دارد یعنی باید به جز نام کنترلر، نام فولدر هم ذکر شود؟