PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی در مورد یک قطعه کد

hamide_kh
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:05 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
من برای نمایش اخبار سایتم از قطعه کد زیر استفاده کردم

<marquee id="ml" style="text-align: center; height: 146px; width: 121px;" direction="up"
scrolldelay="20" scrollamount="1"
onmouseover="ml.stop();" onmouseout="ml.start();">
<asp:Repeater id="Repeater1" runat="server" DataSourceID="dtsLinks">
<ItemTemplate>
<br />

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl='<%# Eval("id") %>'>
<asp:Label ID="Label1" runat="server" Text='<%# Eval("name") %>'>
</asp:Label></asp:HyperLink><br />

</ItemTemplate>
</asp:Repeater>
</marquee>
آیا این نوع کد نوشتن تاثیری بر سرعت صفحهم داره یا نه؟یا آیا اصلا این نوع کد استاندارد هست؟
با این کد میخوام آخرین اخبار سایتما نمایش بدم
ممنون

fakhravari
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:08 عصر
از XML در Page اول استفاده کن

hamide_kh
جمعه 08 مهر 1390, 01:10 صبح
سلام
دوست عزیز میتونیم خواهش کنم یک نمونه کد بذازید (یا حداقل یک لینک بدید،هر چی گشتن چیزی پیدا نکردم)چون واقعا در مونده شدم،marquee با فایرفاکس کار نمیکنه
قراره اطلاعات را از دیتابیس بخونم

hjran abdpor
جمعه 08 مهر 1390, 02:56 صبح
این بحث خیلی تکراری شده است ، به سایت اقای دلشاد سر بزنید مفصل در موردش بحث کرده . البته تو قسمت ارشیو مفالات.
موفق باشید.

fakhravari
جمعه 08 مهر 1390, 03:37 صبح
با سلام
ببینید شما میتوانید برای مثال 10 رکورد اول به ورت عودی یا نزولی در یک فایل XML بریزید و مثل یک دیتاست ازش استفاده کنید.
برای مثال کافی
ds.Tables.Add(dt);
ds.WriteXml(Server.MapPath(@"~/Xml_Top/News.xml"));
و برای خواندن
ds.ReadXml(Server.MapPath(@"~\Xml_Top\Links.xml"));
GridView1.DataSource = ds.Tables[0];
this.DataBind();

hamide_kh
جمعه 08 مهر 1390, 12:07 عصر
این بحث خیلی تکراری شده است ، به سایت اقای دلشاد سر بزنید مفصل در موردش بحث کرده . البته تو قسمت ارشیو مفالات.
موفق باشید.
سلام دوست عزیز واقعا هیچ چیزی که بتونم مشکلما باهاش حل کنم پیدا نکردم،همچنین به howtolearnasp.net رفتم اما پیدا نکردم

fakhravari
جمعه 08 مهر 1390, 12:45 عصر
به برنامه نمونه میزارم.
مشکلی بود در خدمتم.

hjran abdpor
جمعه 08 مهر 1390, 15:02 عصر
با سلام.
چون داربد از ریپیتر استفاده میکنید نسبت به بقیه ی کنترل های داده سرعت بارگزاری بیشتری داره ، البته بستگی به کدهاتون داره و ساختار بانک اطلاعاتی . برای نشون دادن اخرین اخبار براساس تاریخ هم جک کنید بعد بایند کنید ، دفیقا یادم نیس تا لینک بدم ، ولی اقای دالشاد ذر این مورد توضیح دادن.

Saman Hashemi
شنبه 09 مهر 1390, 08:28 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان
من برای نمایش اخبار سایتم از قطعه کد زیر استفاده کردم

<marquee id="ml" style="text-align: center; height: 146px; width: 121px;" direction="up"
scrolldelay="20" scrollamount="1"
onmouseover="ml.stop();" onmouseout="ml.start();">
<asp:Repeater id="Repeater1" runat="server" DataSourceID="dtsLinks">
<ItemTemplate>
<br />

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl='<%# Eval("id") %>'>
<asp:Label ID="Label1" runat="server" Text='<%# Eval("name") %>'>
</asp:Label></asp:HyperLink><br />

</ItemTemplate>
</asp:Repeater>
</marquee>
آیا این نوع کد نوشتن تاثیری بر سرعت صفحهم داره یا نه؟یا آیا اصلا این نوع کد استاندارد هست؟
با این کد میخوام آخرین اخبار سایتما نمایش بدم
ممنون
ریپیتر برای مدتی کش کنید که سرعت بار گذاری افزایش پیدا کنه البته اگه سایت بازدید زیادی داره ...!

از XML در Page اول استفاده کن
دوست عزیز چه کاریه یه بار بانک بخونی بریزی تو xml بعد از xml بخونی بریزی توی repeater...!

hamide_kh
شنبه 09 مهر 1390, 11:43 صبح
دوست عزیز چه کاریه یه بار بانک بخونی بریزی تو xml بعد از xml بخونی بریزی توی repeater...!
سلام
منم همین سوال برام پیش اومد،آیا اگه گرید ویو را توی marquee بذارم مشکلی داره؟

fakhravari
شنبه 09 مهر 1390, 12:12 عصر
با سلام
دوستان اگر سایت در صفحه اول مقالات زیادی باشه و چند بخش بخوا از دیتابیس بخونه اگر مقایسه کنید میبینید فایل XML بهتر .
اگر نبود برنامه باید چند بار به بانک کانکت شه .

mmnoody2006
شنبه 09 مهر 1390, 18:21 عصر
برادر marqueeخیلی قدیمی شده و کلا الان کاربردی نداره می تونی از اسلایدر های جی کوئری استفاده کنی .

در مورد xml هم باید بگم فرمت های فایل NTFS مایکروسافت از دیتابیس sql server کندتر هستند ولی برای فید های rss بهترین گزینه هستند

Saman Hashemi
یک شنبه 10 مهر 1390, 09:20 صبح
با سلام
دوستان اگر سایت در صفحه اول مقالات زیادی باشه و چند بخش بخوا از دیتابیس بخونه اگر مقایسه کنید میبینید فایل XML بهتر .
اگر نبود برنامه باید چند بار به بانک کانکت شه .
خوب توی SQL فیلتر کنید و بعد چند تا نمایش بدید اگه فرد نیاز به مطالب قدیمی داشت توی آرشیو جستجو کنه...!

در مورد xml هم باید بگم فرمت های فایل NTFS مایکروسافت از دیتابیس sql server کندتر هستند ولی برای فید های rss بهترین گزینه هستند
منبع براش داری؟چون شنیدم XML در صورت نداشتن ساختار نسبت به بانک سرعت بهتری دارد...!