PDA

View Full Version : بدست آوردن مقدار Value داخل یک پراپرتی در کنترلها

PetekDincos
پنج شنبه 07 مهر 1390, 12:32 عصر
با سلام
من چطور می تونم مثلا در کنترل Menu داخل تگ MenuItem مقدار Value مربوط به رویداد کلیک مثلا در منوی زیر

<Menu Name="MainMenu" >
<MenuItem Header="File" Click="Mnu_File_Click" />
</Menu>

چطور می تونم مقدار رشته Mnu_File_Click رو بدست بیارم و یا در پراپرتی مربوط به Icon مسیر فایل که در کنترل Image می دم رو بدست بیارم با تشکر

A.Karimi
جمعه 08 مهر 1390, 13:24 عصر
Click یک Event است و شما نمی‌توانید مقدار آنرا بدست بیاورید مگر اینکه داخل یک کلاس از فرزندان MenuItem باشید. اما در مورد Property ها می‌توانید به این صورت عمل کنید:

کد XAML را به این شکل تغییر دهید:

<Menu Name="MainMenu" >
<MenuItem Name="menuItem1" Header="File" Click="Mnu_File_Click" />
</Menu>

و در کد #C به این صورت برای مثال به خصیصه Header دسترسی دارید:

menuItem1.Header

اگر مسیر فایل Image مربوط به Icon را هم به این صورت می‌توانید بدست آورید:

string imageUri = ((Image)menuItem1.Icon).Source.ToString()

البته راه های دقیقتری هم وجود دارد.

PetekDincos
جمعه 08 مهر 1390, 16:08 عصر
با سلام
من برای بدست آوردن مقدار Text رویداد کلیک به این صورت عمل کردم که چون رویداد مثلا Click به صورت پیش فرض که می خواهی ایجاد کنی به این صورت است "Name+"_Click است که Name نامی است که به کنترل MenuItem می دیم با تشکر

PetekDincos
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 13:00 عصر
با سلام
من چطور می تونم مثلا در کنترل Menu داخل تگ MenuItem مقدار Value مربوط به رویداد کلیک مثلا در منوی زیر

<Menu Name="MainMenu" >
<MenuItem Header="File" Click="Mnu_File_Click" />
</Menu>

چطور می تونم مقدار رشته Mnu_File_Click رو بدست بیارم و یا در پراپرتی مربوط به Icon مسیر فایل که در کنترل Image می دم رو بدست بیارم با تشکر

با سلام
دوستان من چطور نام متد مربوط به رویداد کلیک رو بدست بیارم که در اینجا Mnu_File_Click می باشد . با تشکر

PetekDincos
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 00:58 صبح
با سلام
دوستان من قبلا برای بدست آوردن نام متد رویداد کلیک می اومدم و نام کنترل MenuItem رو بدست می اوردم بعد یه "Click_" بهش اضافه می کردم و مشکلم حل می شد اما الان چون دارم با یه پروتکتور برنامه رو Obfucase می کنم این داستان به هم می خوره ممنون می شم دوستانی که تو این زمینه اطلاعی دارند یه راه حلی یا راهنمایی برای حل این مشکل بفرمایند با تشکر .