PDA

View Full Version : آموزش ایجاد ، ارتباط ، ورود و ویرایش اطلاعات و گزارشات یک برنامه به طور ساده

یوسف زالی
پنج شنبه 07 مهر 1390, 15:32 عصر
سلام.
با اجازه مدیران محترم این تالار هدف از این تاپیک آموزش یک برنامه کوچک (مثلا در سطح برنامه فروش) و به طور اخص کدهای SQL اون هست.
از دوستان علاقه مند خواهش می کنم نظرات خودتون رو در باره اینکه برنامه انتخاب شده چی باشه بفرمایند. (فقط از طریق پیغام خصوصی)
طراحی جداول رو می گذارم و UI این برنامه رو هم قدم به قدم می نویسم و توضیح چندانی هم در بارش نمی دم تا به بحث اصلی لطمه ای نخوره.
دوستان نظراتتون رو بگذارید تا اگر مورد استقبال هست برنامه پیشنهادی خودتون رو پیش ببریم.
SQL مورد استفاده: 2005 به بالا

منتظرم..

یوسف زالی
پنج شنبه 07 مهر 1390, 15:32 عصر
دوستان به عنوان پیش فرض فعلا یه برنامه فروش خیلی کوچیک در نظر می گیرم اما اگر پیشنهاد دیگه ای داشتید بفرمایید.
قابلیت هاش: دارای گروه بندی درختی مشتری - گروه بندی انتخابی مشتری - فروش - کالا و گروه بندی - کاردکس مشتری و گزارشات مربوطه.

لطفا نطراتتون رو دریغ نفرمایید.
استارت این برنامه هم ان شاا... این هفته می خوره و کم کم پیش می رم.

یوسف زالی
شنبه 09 مهر 1390, 21:56 عصر
خب دوستان قدم اول پروژه برداشته شد.
برنامه رو همراه بکاپ دیتابیس براتون می گذارم.
به نام MyDB ریستور کنید. علت اینکه طریقه کانکت من به اون فرمی هست که مشاهده می فرمایید اطمینان از کانکته وگرنه راههای بهتری هم برای رسیدن به خدا هست!
در این قدم یک ساختار درختی ساده و UI اون و استور های مربوطه گذاشته شد که البته کد UI داده نشده. (ممکنه دوستان دلفی کار نباشند)
در این قدم به Stored Procedure ها دقت کنید که ساده اما کارا هستند و بنا به کاری که در UI انجام میشه پارامتر های متفاوتی پاس داده میشن.
ساختار درخت معرفی شده می تونه بی نهایت سطح داشته باشه.
این قدم اول خیلی کوچیک هست و بیشتر وقت روی UI گذاشته شد. در مرحله بعدی کالا ها و مشتریان و گروه مشتریان به همان ترتیب کالا ها قرار داده خواهند شد.

دوستان در صورت استقبال بنده وقت بیشتری خواهم گذاشت و برنامه تقریبا تبدیل به یه پروژه خوب خواهد شد.
اگر ایرادی مشاهده می کنید بفرمایید تا رفعش کنم.
منتظر نظرات سازنده شما دوستان هستم..

یوسف زالی
دوشنبه 23 آبان 1390, 21:48 عصر
دوستان تشویق شما دلگرمی به من می ده تا ادامه بدم.
اگر روش دیگه ای پیشنهاد می کنید بفرمایید.
اگر پروژه سخته یا خیلی آسونه بفرمایید نظرتون چی هست.