PDA

View Full Version : سوال: تایپ حروف انگلیسی

Leyla2011
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:00 عصر
سلام به تمام دوستان

میشه تو یه textbox فقط حروف انگلیسی تایپ کرد حتی با ctr+shiftهم نشه زبان رو تغییر داد؟

2ndesigner
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:31 عصر
برای این کار وقتی که زبان برنامه تغییر کرد ،باید زبان رو به انگلیسی تبدیل کرد

شما می تونید از کد زیر استفاده کنید:

private void Form1_InputLanguageChanged(object sender, InputLanguageChangedEventArgs e)
{
System.Globalization.CultureInfo language = new System.Globalization.CultureInfo("en_us");
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(language);

}

شما میتونی از لیست رویداد ها ی فرم این رویداد رو انتخاب کنی.

Leyla2011
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:40 عصر
برای این کار وقتی که زبان برنامه تغییر کرد ،باید زبان رو به انگلیسی تبدیل کرد

شما می تونید از کد زیر استفاده کنید:

private void Form1_InputLanguageChanged(object sender, InputLanguageChangedEventArgs e)
{
System.Globalization.CultureInfo language = new System.Globalization.CultureInfo("en_us");
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(language);

}

شما میتونی از لیست رویداد ها ی فرم این رویداد رو انتخاب کنی.

این کد خطا داره من از این کد استفاده میکنم ، انگلیسی میشه اما با ctr+shift فارسی هم میشه تایپ کرد من میخوام هیچ جور فارسی تایپ نشه
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(System.Globalization.Cul tureInfo.CreateSpecificCulture("en-En"));

2ndesigner
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:46 عصر
من این کد رو امتحان کردم ، جواب داده

شما باید ابتدا از لیست EVENTS های FORM1 رویداد InputLanguageChanged رو انتخاب کنی و بعد کد زیر رو توش بنویسی

System.Globalization.CultureInfo language = new System.Globalization.CultureInfo("en-us"); InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(language);

مشکل در خط تیره بود

Leyla2011
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:53 عصر
من این کد رو امتحان کردم ، جواب داده

شما باید ابتدا از لیست EVENTS های FORM1 رویداد InputLanguageChanged رو انتخاب کنی و بعد کد زیر رو توش بنویسی

System.Globalization.CultureInfo language = new System.Globalization.CultureInfo("en-us"); InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(language);

مشکل در خط تیره بود

درست شد ممنون

ya30ien2
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:58 عصر
اگه همون کد خودت رو داخل رویداد KeyUp ابزار textbox هم بنویسی حل میشه