PDA

View Full Version : مشکل در مقدار دهی متغییر زمانی

omid-vbAuto
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:18 عصر
سلام من با تعریف متغییر زیر می خوام مقدار دقیقشو بدم ولی خطا میگره! می تونید نحوه صحیحشو بفرمائید؟

Dim doing_time As Date
doing_time.Minute = 11

مرتضی تقدمی
جمعه 08 مهر 1390, 11:15 صبح
سلام

TimeOfDay = TimeSerial(hourValue, minuteValue, secondValue)

omid-vbAuto
جمعه 08 مهر 1390, 20:54 عصر
سلام

TimeOfDay = TimeSerial(hourValue, minuteValue, secondValue)

سلام آقای تقدیمی

راستشو بخواهین من می خوام یک متغییر زمانی تعریف کنم. و سپس مقدار دهیش کنم.نه به صورت TimeOfDay .کسی از دوستان نظری نداره؟

Mani_rf
جمعه 08 مهر 1390, 21:18 عصر
دقیق تر بگو چی می خوای تا کمکت کنیم

omid-vbAuto
جمعه 08 مهر 1390, 22:13 عصر
دقیق تر بگو چی می خوای تا کمکت کنیم

سلام خدمتتون قربان

راستشو بخواهین یه فکری تو ذهنم هست که نتیجه رسیدنش به این تاپیک وابسته هست.ولی به صورت کلی می خوام یک مقدار زمانی مشخص بطور مثال زمان یا تاریخ رو به یه متغییر مقدار دهیش کنم تا بعدا ازش استفاده کنم.همین.

مرتضی تقدمی
جمعه 08 مهر 1390, 22:20 عصر
سلام
می تونید بصورت یک کلاس طراحی کنید. کلاسی که مثل date و time باشه و بشه بهش مقدار داد و در موقع نیاز گرفت. اما نباید توقع داشت که با گذشت زمان مقدارهاش بروز بشن.
موفق باشید

omid-vbAuto
جمعه 08 مهر 1390, 22:34 عصر
سلام
می تونید بصورت یک کلاس طراحی کنید. کلاسی که مثل date و time باشه و بشه بهش مقدار داد و در موقع نیاز گرفت. اما نباید توقع داشت که با گذشت زمان مقدارهاش بروز بشن.
موفق باشید

ببین مهندس جان نمی خواد مورد رو کلاسیش کنیم.تو بیسیک متغییر زمان تاریخ و .. داریم من می گم ما می آییم یک متغییر از جنس رشته تعریف می کنیم سپس مقدار دهیش می کنیم.این هم مثل اون.یه متغییر از جنس زمان تعریف کنیم و بهش مقدار بدیم.همین و بس.

مرتضی تقدمی
جمعه 08 مهر 1390, 22:43 عصر
درسته. اما به نظرم منظور ایشون اینه که می خواد ساعت, دقیقه و ... رو بصورت جدا مقدار دهی کنه (کد پست اول).

omid-vbAuto
جمعه 08 مهر 1390, 22:49 عصر
درسته. اما به نظرم منظور ایشون اینه که می خواد ساعت, دقیقه و ... رو بصورت جدا مقدار دهی کنه (کد پست اول).

جدا و یکپارچه بودنش مهم نیست.مهم امکان مقدار دهیشه.

mehran_sh_t
جمعه 08 مهر 1390, 22:58 عصر
سلام

ببین مهندس جان نمی خواد مورد رو کلاسیش کنیمدر پست اول شما خودتون دارید از یک کلاس استفاده می کنید.

من vb بلد نیستم، در سی شارپ کلاسی هست به نام TimeSpan، فکر می کنم کاری رو که می خواید انجام میده. ببینید در vb هستش؟...

** TimeSpan هم در زمان ایجاد مقدار می گیره، بعد دیگه خاصیت هاش خوندنی میشن فقط