PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن ایکون برنامه در استارت منو

M.KH-SH
جمعه 08 مهر 1390, 11:07 صبح
سلام خسته نباشین

میخواستم برنامه ام رو جوری بسازم که زمانی که بسته میشه نرم افزار اماده به کار باشه مثل برنامه های یاهو که با close بسته نمی شن و آماده کار هستن.
اما نمیدونم این کار رو چطوری با کد انجام بدم و نرم افزارم به صورت آنلاین بمونه(برنامه اتصال به شبکه و یا نت نداره)
یک عکس هم میزارم که اگه کسی متوجه سوالم نشد با عکس متوجه بشه.

ممنون میشم که راهنمایی کنین منو.

76043

ArashRoshan
جمعه 08 مهر 1390, 14:04 عصر
حدس می زنم این برنامه یک بخش از اون برنامه USB شما باشه :لبخند:، ولی حالا به هرحال !!!

این کار خیلی راحته ، شما باید هنگام بسته شدن فرم برنامتون ، یعنی وقتی روی X کلیک میکنید ، نذارید برنامه بسته شه !
برای این کار در رویداد Form_Closing برنامتون از کد زیر استفاده کنید :

Private Sub Form1_FormClosing(ByVal sender AsObject, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) HandlesMe.FormClosing

If e.CloseReason = CloseReason.UserClosing Then

e.Cancel = True

EndIf

EndSub

بعدش حالا هر کدی خواستید می تونید اضافه کنید ، مثل مخفی کردن پنجره ، دادن پیام ....

NitroPlus
جمعه 08 مهر 1390, 14:57 عصر
سلام اگه منظورت قرار دادن آیکون تو System Tray هست که می تونی از Notify Icon اگه اشتباه نکرده باشم استفاده کنی
برای اینکه بشته نشه فکر کنم باید موقع بستن دستور بدی Visible فرم رو false کنی

امید وارم مفید باشه

راستی جناب آرش روشن عزیز و M.KH-SH گرامی در صورت تمایل به شرکت در تولید مسنجر به پست مسنجر فارسی (http://barnamenevis.org/showthread.php?306816-مسنجر-فارسی) سری هم بزنید.
با سپاس فراوان

ArashRoshan
جمعه 08 مهر 1390, 15:02 عصر
نه ، اگر هنگام بسته شدن فقط دستور Visible = false بدین ، برنامه بسته خواهد شد ، باید از همون روش بالا استفاده کنید ، بعدش حالا اگه خواستید دستور Visible = false رو صادر کنید .

M.KH-SH
جمعه 08 مهر 1390, 15:19 عصر
خوب حالا اگه من میخوام برنامه رو جوری دروست کنم که ایکون اون مثل عکسی که گذاشتم در قسمت System Tray قرار بگیره

حدس می زنم این برنامه یک بخش از اون برنامه USB شما باشه :لبخند:، ولی حالا به هرحال !!!

همه اینها برای یک پروژه هستش که باید تموم کنم.

کدی که دادین کلا فرم رو باز نگه می داره که این روش برای ویروس ها و یا برنامه هایی مثل بعضی از گجت ها خوبه.

به زبان معمولی بخوام بگم ::: من میخوام ایکون برنامه ام کنار ساعت کامپیوتر بیفته البته با کد نویسی نه با تنظیم دستی روی کامپیوتر.

مرسی از کمکتون.

راستی جناب آرش روشن عزیز و M.KH-SH گرامی در صورت تمایل به شرکت در تولید مسنجر به پست مسنجر فارسی (http://barnamenevis.org/showthread.php?306816-%D9%85%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C) سری هم بزنید.

پست رو صبح دیدم پست جالبی هست من چند ماه پیش رفتم دنبال socket programing هیچ چیز سختی نداره تنها سختی این نوع برنامه نویسی ایجاد درگاه بین کلاینت ها هستش.

حالا که اتصال به وب داری فکر کنم باید از بانک sql یا mysql استفاده کنی که کسایی اونجا تاپیک گذاشتن تو این زمینه بیشتر کار کردن و مسنجر تولید کردن برای خودشون.

دوست من مسنجر تولید کردن خوبه ولی اگه میخوایی واقعا کاربردی باشه سعی کن مسنجری تولید کنی که روی موبایل بشه ازش استفاده کرد مثل nimbuzz مثل oovoo مثل skype و خیلی های دیگه.

اگه اینجوری بخوای تولید کنی من پایم شدید.

NitroPlus
جمعه 08 مهر 1390, 15:53 عصر
خوب حالا اگه من میخوام برنامه رو جوری دروست کنم که ایکون اون مثل عکسی که گذاشتم در قسمت System Tray قرار بگیره

همه اینها برای یک پروژه هستش که باید تموم کنم.

کدی که دادین کلا فرم رو باز نگه می داره که این روش برای ویروس ها و یا برنامه هایی مثل بعضی از گجت ها خوبه.

به زبان معمولی بخوام بگم ::: من میخوام ایکون برنامه ام کنار ساعت کامپیوتر بیفته البته با کد نویسی نه با تنظیم دستی روی کامپیوتر.

مرسی از کمکتون.

پست رو صبح دیدم پست جالبی هست من چند ماه پیش رفتم دنبال socket programing هیچ چیز سختی نداره تنها سختی این نوع برنامه نویسی ایجاد درگاه بین کلاینت ها هستش.

حالا که اتصال به وب داری فکر کنم باید از بانک sql یا mysql استفاده کنی که کسایی اونجا تاپیک گذاشتن تو این زمینه بیشتر کار کردن و مسنجر تولید کردن برای خودشون.

دوست من مسنجر تولید کردن خوبه ولی اگه میخوایی واقعا کاربردی باشه سعی کن مسنجری تولید کنی که روی موبایل بشه ازش استفاده کرد مثل nimbuzz مثل oovoo مثل skype و خیلی های دیگه.

من در این حدش رو بلدم کهبا اون ابزار که گفتم آیکون رو میزاره تو سیستم ترای من برنامه نویسی شو بلد نیستم اگه کسی میدونه بگه ما هم یاد بگیریم!

ما فعلاً می خوایم برای PC طراحیش کنیم
اگه هستی بیا!