PDA

View Full Version : نحوه کار با Event ها در php

hosseinrasouli
جمعه 08 مهر 1390, 14:44 عصر
سلام خدمت تموم مهندسین
من تازه دارم با php کار میکنم ، میخواستم بدونم چه طور میشه برای یک دکمه یک رخداد (رویداد) نوشت .
برنامه ای که میخوام 3 تا text و یک button داره که با کلیک روی دکمه دو تکس باکس رو با هم جمع کنه و در text سوم نمایش بده
اگه برنامه نویسان php من رو کمک کنند ممنون میشم ( هدفم کار با event ها در php) است
یا اگر برنامه یا مثال آماده ای دارید اینجا بذارید تا استفاده نماییم:لبخندساده:

MSN_Issue
جمعه 08 مهر 1390, 15:16 عصر
سلام دوست عزیز
حدس میزنم شما قبل از این با C# یا زبونی مثل اون کار میکردید و حالا همون انتظار ها رو هم از PHP دارد !!!
باید خدمتتون عرض کنم که برای برنامه نویسی وب باید یه کم تفکرتون رو عوض کنید ...
این شکل برنامه ای که شما توی پستتون درخواست کردید توی PHP به شکل دیگری نوشته میشه.
اینجا زیاد Event معنی نداره، دلیلش هم اینه که برنامه نویسی وب به صورت درخواست-سرویس(یا پرسش-پاسخ و یا هر عنوان مثل این !) هست.
یعنی کلاینت (سرویس گیرنده) درخواست خودش رو از طریق مرورگرش به سرور(سرویس دهنده) میفرسته، سرویس دهنده هم با توجه به برنامه نویسی-ای که براش
انجام شده به درخواست ها پاسخ میده ...

با این تفاسیر فکر میکنم نیاز هست تا برای یادگیری PHP مفاهیم اولیه-ش رو مطالعه کنید (کتاب ها و سایتهای خوبی براش هست )
بعد اگه سوالی بود دوستان برنامه نویس در خدمتند(یم!) :چشمک:

farhadfery
جمعه 08 مهر 1390, 16:02 عصر
تا آنجا که من می دونم. php ؛ server side هست. event با client side مثل javascript

blackmak
جمعه 08 مهر 1390, 16:36 عصر
با نظر دوستان موافقم بهتره راجع به برنامه نویسی تحت وب بیشتر مطالعه کنید . با این حال ..

<?php
if(isset($_POST['bt']) && isset($_POST['a']) && isset($_POST['b']))
{
$a = $_POST['a'];
$b = $_POST['b'];
$c = $a + $b;
}
?>
<form method="post">
<input type="text" name="a" /> +
<input type="text" name="b" /> =
<input type="text" name="c" value="<?php if(isset($c)) { echo $c; }?>" />
<input type="submit" name="bt" value="+" />
</form>

Hadiir.net
جمعه 08 مهر 1390, 18:03 عصر
همونطور که دوستان گفتن برنامه نویسیه پی اچ پی و کلا طراحی صفحات وب متفاوت با اپلیکیشنهای دکستاپ هستش شما با برنامه هایی مثل دلفی وی بی و برنامه های تحت دات نت کار کردین و بلافاصله به محض اجرای برنامه نتیجه رو هم مشاهده میکنین.
مثل همین نمونه ای که عنوان کردین یه ماشین حساب ساده که تقریبا رول نوشتن کدها توی همه این زبانها 99 درصد شبیه به همه. کاربر به محض فشردن دکمه "نتیجه" مقدار محاسبه شده و نمایش داده می شود و کل کد هم در رویداد دکمه نمایش نتیجه نوشته شده (بطور کلی و خلاصه وار)
اما در صفحات وب و بخصوص زبان پی اچ پی
برای طراحی و پیاده سازی همین ماشین حساب ساده شما بایست ابتدا یه فرم طراحی کنین برای دریافت اطلاعات 2 تا تکست باکس برای دریافت مقادیر اولیه و دکمه برای محاسبه: و نمایش نتیجه هم مینتونه توی صفحه جاری به کاربر نمایش داده بشه هم میتونه توی یه صفحه ی دیگه ای انجام بشه
برای درک بهتر این موضوع (فقط همین موضوع) بهتره یه تحقیق و برسی در مورد فرم ها و طراحی اونا در برنامه نویسیه وب انجام بدین تا حدود زیادی این مشکلتون برطرف خواهد شد و تا حدود زیادی هم با مقدمات چگونگی طراحی صفحات وب آشنا خواهید شد اما مسلما و بطور حتم کافی نخواهد بود و بایست مطالعات کافی در زمینه طراحی و پیاده سازی صفحات وب توسط شما صورت بگیره!
اما اگر میخواهید برنامه هاتون تا حدودی شبیه به اپلیکیشنهای دکستاپ باشه باید علاوه بر پی اچ پی زبان جاوا اسکریت رو هم بیاموزین.

در کل این دانسته های من بود امیدوارم مفید واقع شده باشه چون من هم در اوایل با چنین مشکل و انتظاراتی روبرو بودم و امیدوارم متوجه منطور شما شده باشم و راهنمایی هام مفید واقع شده باشد.
موفق باشید.