PDA

View Full Version : سوال: نحوه حذف کردن حروف

hr0694
جمعه 08 مهر 1390, 15:31 عصر
سلام

کد برنامه ای رو میخام که مثلا دو حرف "ا" و "ب" هر جای تکست1 نوشته شدند حذف شوند مثلا من داخل تکست1 میخام بنویسم یا پیست کنم "البن" اما اینطوری نوشته شود " ل ن" و جای این دو حرف چه در نوشتن چه در پیست شدن حذف شود و یک فاصله بجایشان گذاشته شود

quiet_programmer
جمعه 08 مهر 1390, 19:24 عصر
با سلام.

با توجه به تاپیکهای ارسالی از شما، بنده به این نتیجه رسیدم که کارت لنگه تابع mid و split هست گوگل کن خودت بنویس. چون کارایی که شما میخواین انجام بدین براحتی با این دوتابع قابل حله.

یاحق.
موفق باشید/

hr0694
جمعه 08 مهر 1390, 19:32 عصر
من اصلا کارم برنامه نویسی نیست این کدها رو واسه چیزه دیگه ای میخام اگه میشه کد این برنامه رو خودتون واسم بنویسید

mr-adler
جمعه 08 مهر 1390, 19:37 عصر
با سلام خدمت دوستان
چرا وقتی که کد زیر رو مینویسم و اجرا میشه خط چشک زن به اول نوشته میاد؟راهش چیه که همون جایی که هست باقی بمونه؟

Private Sub Text1_Change()
a = Replace(Text1.Text, " ", "|")
Text1.Text = a
End Sub

اگه ممکنه به مقدار کم در رابطه با spilit & mid توضیح بدید . از هر کدوم یه مثال بدون توضیح هم بزنید کافیه ...

ممنون:قلب:

MohammadGh2011
جمعه 08 مهر 1390, 20:04 عصر
سلام علیکم

اگه ممکنه به مقدار کم در رابطه با spilit & mid توضیح بدید . از هر کدوم یه مثال بدون توضیح هم بزنید کافیه ...
تابع Mid
این تابع قسمتی از متن رو تا اونجایی که بهش میگی برمیداره
مثال:

Print Mid(text1.Text, 3, 5)
تو این مثال اگه تو تکست باکس از یک تا ده بنویسیم و روی کامند کلیک کنیم.
توی فورم چاپ میکنه 34567
یعنی اونجایی که تو کد نوشتم 3 از کلمه ی 3 تو تکست باکس (خود کلمه ی سوم هم) انتخاب میکنه تا پنج تا بعدش.
و تابع spilit رو هم جستجو کنید پیدا میشه.

موفق باشید

mr-adler
شنبه 09 مهر 1390, 00:49 صبح
با سلام خدمت همگی دوستان
روز همگی به خیر
محمد اقا مفهموم تابع mid رو متوجه شدم .

Mid(string, start[, length])
اما با spilit هنوز مشکل دارم...نمونش تو این سایت نبود بیرون رو هم جستجو کردم مثال درست حسابی نداشت.اگه مشکل این کد رو بفهمم قضیه حله error میده:

Dim Ar(3) As String
Private Sub Command1_Click()
For i = 1 To 3
Ar(i) = Split("a0bd0cde", "0")
Text1.Text = Ar(i) + vbCrLf
Next i
End Sub

ممنون:لبخندساده:

vbhamed
شنبه 09 مهر 1390, 08:46 صبح
سلام

اون مثالي كه براي Split نوشتيد اشتباهه
نمونه زير رو ببينيد، براي اجرا يك تكست باكس كه خاصيت MultiLine اون True باشه بزاريد روي فرم و متن پيش فرض داخلش رو هم پاك كنيد
Private Sub Form_Load()

Dim A() As String, s As String, i As Integer

s = "Ali,Reza,Hasan,Mehdi"

A = Split(s, ",")

For i = 0 To UBound(A)
Text1 = Text1 & A(i) & vbCrLf
Next

End Sub

در رشته S چهار تا اسم پشت سر هم نوشته شده و با كاما از هم جدا شدن
يك آرايه بدون تعداد عناصر هم تعريف شده به اسم A
با استفاده از تابع Split برنامه رشته رو با توجه به كاماهاي موجود تقسيم مي‌كنه و هر قسمت رو درون يك خونه از آرايه A قرار مي‌ده
تابع UBound هم بعد بالاي آرايه A رو بر مي‌گردونه كه اينجا 3 هست يعني 4 تا عنصر از 0 تا 3