PDA

View Full Version : سوال: کد نویسی برای یک باتون طراحی شده در بلند

alvandyhamed
شنبه 09 مهر 1390, 15:30 عصر
من یه باتون طراحی کردم در بلند
بعد برنامه رو ذخیریه کردم و در ویژوال استدیو 10 بازش کردم حالا میخوام برای باتونم یه تیکه کد بنویسم که با زدنش مثلا یه پیغام چاپ کنه
چه طوری اینکار رو انجام بدم
با روش کلاسیک خود ویژوال استدیو دات نت که نشد هر کاری کردم با دابل کلیک به قسمت رویداد کلیک نرفت برای کد نوشتن

به نظرتون باید چه کنم؟

alvandyhamed
شنبه 09 مهر 1390, 23:45 عصر
آقا درسته سوالم خیلی مبتدی - ولی بلد نیستم یکی راهنمائیم کنه
اساتید عزیز یه لطفی کنید کمکون کنید

sunn789
شنبه 09 مهر 1390, 23:57 عصر
سلام
توی xaml یه رخداد رو اضافه کن click خودش زمانی مساوی رو اضافه کنی رویداد برای نام میپرسه که اگه enter بزنید در قسمت کد متدش رو اضافه میکنه

alvandyhamed
یک شنبه 10 مهر 1390, 00:22 صبح
سلام
توی xaml یه رخداد رو اضافه کن click خودش زمانی مساوی رو اضافه کنی رویداد برای نام میپرسه که اگه enter بزنید در قسمت کد متدش رو اضافه میکنه

من متوجه نشدم یعنی ببخشید به wpf مسلط نیستم
الان من باوتنی که ساختم حتی انتخاب نمیشه مثل اشیا عادی که توی خود wpf هست.انگار بانتونی که ساختم موجودیت نداره

بعد رویداد رو چه طوری توی xml اضافه کنم؟؟؟

alvandyhamed
یک شنبه 10 مهر 1390, 00:28 صبح
آقا درس شد ممنون از راهنمایی

sunn789
یک شنبه 10 مهر 1390, 00:30 صبح
سلام
شما زمانی که دکمه رو به فرم اضافه میکنید در قسمت xaml کد مربوطه به اون اضافه میشه
<Button Content="بیاب" Height="28" Name="btn_Search" Width="75" Margin="5" Click="btn_Search_Click" IsDefault="True" />

alvandyhamed
یک شنبه 10 مهر 1390, 01:35 صبح
ممنون درست شد حالا یه مشکل دیگه که بر خوردم یه تکس باکس دارم که باز توی بلند طراحی کردم
تو xml اسمش هم درست کردم حالا بحثی که هست من میخوام مثلا به متد text برای تغییر محتواش دسترسی داشته باشم اسم کنترل تکس باکسم رو وارد میکنم نمیشناسه
اینو باید چه کنم؟

sunn789
یک شنبه 10 مهر 1390, 02:06 صبح
منظورتون خاصیت text هست در قسمت کد نویسی ؟ در xaml نام رو بعد از x وارد کنید

alvandyhamed
یک شنبه 10 مهر 1390, 10:08 صبح
اتفاقا همین کار رو کردم جواب نداد نمیدونم چرا؟؟؟

alvandyhamed
یک شنبه 10 مهر 1390, 10:09 صبح
یه تاپیک میزنم شاید بقیه دوستان قبلا به این مشکل بر خورده باشن