PDA

View Full Version : ترافیک شبکه

vadood
چهارشنبه 27 مهر 1384, 10:20 صبح
ایا بدون هیچ ابزار 3rd party خاصی می تونم روی کامپیوتر ویندوز 2000 میزان byteهای transfer شده از هر کدوم nic ها را اندازه بگیرم یا نه ؟ ایا می تونم ترافیک را بر حسب ip مقصد و مبدا به تفکیک در بیارم یا نه؟

Identifier
چهارشنبه 27 مهر 1384, 10:35 صبح
از SNMP Service می تونی استفاده کنی ولب اونم نیاز به یک برنامه گرافر داره به نظر من Solarwind+SNMP خوب میتونه جواب بده ولی یکم هم خطرناک هست باید مراقب باشی همه traps ها رو فعال نکنی که امکان نفوذ به یرور به وجود میاد در ضمن اگر شما بخواهیک واقعا خوب از این service استفاده کنید مجبورید کنارش از یک برنامه مثل STG or solarWind or MRTG استفاده کنید

vadood
چهارشنبه 27 مهر 1384, 11:41 صبح
یه firewall دارم و نگران نیستم مشکل چندانی پیش نمب اد
با mrtg هم کار کردم اما نمی دونم چه ترافیک رد و بدل شده با یک ip خاص را رسم می تونم بکنم.
در ضمن solarwinds هم کرکش را ندارم نمی تونم باهاش کار کنم

نظرت چیه؟

Identifier
چهارشنبه 27 مهر 1384, 12:47 عصر
از نرم افزار emul استفاده کل ورژن کامل solarwinds رو میتونی دانلود کنی من هم از همین طریق گرفتم

vadood
چهارشنبه 27 مهر 1384, 13:53 عصر
download کردم
حالا کاری که می خواستم را چه جوری انجام بدم؟

Identifier
چهارشنبه 27 مهر 1384, 14:10 عصر
سرویس snmp رو نصب کنید (Simple network management Protcol) بعد برید توی سرویسس و property snmp را بگیرید و یک comunity اضافه کنید بعد با solarwind می تونید بقیه مراحل رو انجام بدید

nimajelveh
یک شنبه 01 آبان 1384, 16:11 عصر
سلام
آقا من SNMP را ADD کردم یک TRAP هم تعریف کردم
ولی وقتی تو SOLARWINDمیخوام مثلا شبکه رو DISCOVER کنم یا هر سرویس دیگه ای که ازSNMPاستفاده می کنه میگه SNMP نمی تونه RESPOND بده
به نظرتون کجا رو دارم اشتب میرم ممنون

veria
چهارشنبه 04 آبان 1384, 17:01 عصر
یه نگاهی به Xerxes Net Manager بنداز :
http://www.IdeasofEast.com

vadood
چهارشنبه 04 آبان 1384, 19:32 عصر
مشکل من اینه که ظاهرا هیج mib مناسبی برای کار من وجود نداره!
وگرنه من متخصص کشیدن انواع گراف های الکی با mrtg شدم!

veria
چهارشنبه 04 آبان 1384, 20:22 عصر
منظورت از mib مناسب چیه؟ چه تصوری از mib یا oid داری؟ دقیقا دنبال چی می گردی؟

vadood
چهارشنبه 04 آبان 1384, 21:13 عصر
ایا می تونم ترافیک را بر حسب ip مقصد و مبدا به تفکیک در بیارم یا نه؟

دنبال این هستم

veria
پنج شنبه 05 آبان 1384, 12:08 عصر
با استفاده از قابلیتهای snmp کارهایی که می تونی انجام بدی تفکیک ترافیک ورودی و خروجی هر اینترفیس شبکه و نهایتا تفکیک اونها بر مبنای نوع پروتکله (tcp, udp, ...) و نه بیشتر.