PDA

View Full Version : جاوا چیست؟

mr-adler
یک شنبه 10 مهر 1390, 13:04 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
من وی بی 6 کار میکنم . اما میخوام در کناش جاوا رو هم یاد بگیرم . قبلش گفته باشم که جستجو کردم و جوابمو نگرفتم .جاوا چیه؟ چند نوعه؟ توی طراحی سایت کاربرد داره درسته؟
جاوا یعنی برنامه نویسی تحت وب؟ در کل اگه یه کم توضیح بدید ممنون میشم.

mr-adler
یک شنبه 10 مهر 1390, 18:03 عصر
حتما مطالعه خواهم کرد . تشکر ویژه .:قلب:
فقط یه سوالی داشتم در مورد جاوا که اگه اجازه بدید بعدا به صورت خصوصی با شما مطرح کنم...
در مورد شروع کار هستش
در ضمن خوشبختم با یه همکار اشنا شدم . توآ------>پروفایل من
ممنونم

powerboy2988
یک شنبه 10 مهر 1390, 19:19 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
من وی بی 6 کار میکنم . اما میخوام در کناش جاوا رو هم یاد بگیرم . قبلش گفته باشم که جستجو کردم و جوابمو نگرفتم .جاوا چیه؟ چند نوعه؟ توی طراحی سایت کاربرد داره درسته؟
جاوا یعنی برنامه نویسی تحت وب؟ در کل اگه یه کم توضیح بدید ممنون میشم.

در مورد اینکه جاوا چیه؟؟
http://www.webopedia.com/TERM/J/Java.html

به 3 تا platform تقسیم میشه :
J2SE : که استاندارد جاوا هستش
J2ME : برای برنامه نویسی موبایل استفاده میشه
و J2EE : برای enterprise applications...

اون بحث طراحی سایت از زبان client واسه طراحی وب هستش و کلا داستانش با Java فرق می کنه

کتاب های زیادی واسه یادگیری اون هست که می تونید استفاده کنید
مثل :
Thinking in Java
Java Head First
و....

mr-adler
دوشنبه 11 مهر 1390, 00:47 صبح
ممنون اما منبعتون انگلیسی بود کم و بیش میتونم بخونم اما تمام کلماتشو بلد نیستم:ناراحت:
کتاب فارسی اگه ممکنه معرفی کنید...

کمال تشکر

spiderman200700
سه شنبه 12 مهر 1390, 01:36 صبح
حتما مطالعه خواهم کرد . تشکر ویژه .:قلب:
فقط یه سوالی داشتم در مورد جاوا که اگه اجازه بدید بعدا به صورت خصوصی با شما مطرح کنم...
در مورد شروع کار هستش
در ضمن خوشبختم با یه همکار اشنا شدم . توآ------>پروفایل من
ممنونم

هر سوالی داشتید من در خدمتم.در صورتی که در توانم باشه جوابتونو میدم.
و منم خوشحالم از اینکه شما هم همشهری من هستید و هم مثل من توآ کار هستید.:تشویق:
این ایملمه:

spiderman200700@yahoo.com

سوالتونو یا به صورت پیام خصوصی بهم بگید یا به ایمیلم بفرستید.
آرزوی موفقیت براتون دارم.

mr-adler
چهارشنبه 20 مهر 1390, 23:36 عصر
با سلام

به 3 تا platform تقسیم میشه :
J2SE : که استاندارد جاوا هستش
J2ME : برای برنامه نویسی موبایل استفاده میشه
و J2EE : برای enterprise applications...
پی دی اف ها رو حدودا خوندم اما تعریف کلی نداشت . بیشتر داشت مباحثش رو یاد میداد
ممنونم . اما یه تعریف کلی میخوام . مثلا این برنامه شی گرا چه تفاوت هایی با وی بی داره؟هم چنین چه فرقی با javascript میکنه؟

اگه ممکنه یک مقدار توضیح بدید.

sina_oonline
پنج شنبه 21 مهر 1390, 00:46 صبح
سلام
با بزرگ تر شدن حجم برنامه این که بتونید برنامه رو به صورت غیر شیر گرا بنویسید بسیار سخت میشه و ضمن این که عملا دستتون توی طراحی بسته هست.با برنامه نویسی شی گرا شما به تمام موجودیات های برنامه به عنوان شی نگاه می کنید مثلا فرض کنید می خواهید یه سیستم رزرو غذا برای سلف بنویسید شما می تونید تو برنامه نویسیتون به غذا به عنوان یک موجودیت و شی مستقل نگاه کنید .امیدوارم تونسته باشم توضیح بدم

تنها شباهت جاوا اسکریپت و جاوا اسمشون هست جاوا اسکریپت یه زبون تحت کلاینت برای طراحی صفحات وب هست و عملا هیچ ربطی به جاوا نداره حالا یه مقدار که بیشتر یاد بگیرید می بینید می تونید با تکنولوژی هایی مثل gwt با جاوا برنامه بنویسید و به جاوا اسکریپت کامپایل کنید یعنی بلد بودن جاوا داشتن جاوا اسکریپت رو هم براتون به ارمغان میاره

mr-adler
پنج شنبه 21 مهر 1390, 01:04 صبح
ممنونم خیلی از نکته های مبهم برای من حل شد ولی:
چه تفاوتی با وی بی داره؟ ایا نیازی هست که کسی که داره وی بی یاد میگیره در کنارش جاوا رو هم یاد بگیره؟ اگه نسبت به وی بی برتری داره مزیتش چیه؟
بیشتر تو چه زمینه ای کاربرد داره؟ وب؟ برنامه های تحت ویندوز؟ ...
بازارش فروش نرم افزارهاش چطوره؟

m.soleimani
پنج شنبه 21 مهر 1390, 01:43 صبح
دوست عزیز شما برای هر کاری باید یه هدف داشته باشی و بعد در موردش پژوهش کنی. اگر قبلن بهش فکر کردی بگو که چه هدفی داری هر زبان برنامه نویسی یه مدت زیاد از وقت شما رو خواهد گرفت تا داخلش حرفه‌ای بشین و اگر بدون هدف برین سراغ یکی از این زبان‌ها ممکن هست در آینده با مشکلات زیادی رو به رو بشین.
یه مورد می‌مونه که شما منظور من از هدف رو متوجه نشین برای مثال به این‌ها دقت کن:

من به جذب شدن در بازار کار فکر می‌کنم « داخل کشور - خارج از کشور »
من به وب علاقمند هستم « طراحی - برنامه نویسی " قصد دارم سایت شخصی خودم رو خودم درست کنم " »
من به برنامه نویسی سیستم علاقمند هستم « تولید نرم‌افزار سیستمی - هک و امنیت »
من به نوشتن بازی خودم فکر می‌کنم
من به زبان برنامه نویسی نیاز دارم که به آسونی بشه یادش گرفت :«««
«» زبانم زیاد خوب نیست ----> باید بری کلاس زبان یا خودت یادش بگیری " از همه زبان‌های برنامه نویسی بیشتر به دردت خواهد خورد "
«» زیاد وقت ندارم ----> همون کلاس‌های دانشگاه برات کافیه
حداقل از سری زبان‌هایی باشه که بشه زود یادش گرفت " موجوده پایتون " »»»
من فلان تخیل رو در مورد برنامه نویسی دارم « بی نهایت احتمال »
پس به اینا فکر کن و زبان برنامه نویسی خودت رو فقط از رو تعریف من « ++C و #C یا python :لبخند: » یا تعریف یکی دیگه از دوستان « جاوا :ناراحت: » انتخاب نکن اسم‌ها و بزرگی‌شون اگر شما کوچک و بی‌تجربه باشی و تخصصش رو نداشته باشی ازشون کاری بر نخواهد آمد.
یادت باشه ما همه داریم با ایده‌ها و هدف‌های خودمون زندگی می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید./

mr-adler
پنج شنبه 21 مهر 1390, 02:25 صبح
هدف به صورت یکدفعه ای و انی مشخص نمیشه قبلش باید تحقیق باشه و هزارتا مورد دیگه . همچنین باید در مورد مسیری که داری میری تا به هدفت برسی اطلاعات کامل داشته باشی.در کل مشخص کردن هدف بدون داشتن اطلاعات قبلی کاری بیهوده هست .قصد من از ایجاد این تاپیک این بود که دوستانی که اطلاعات کافی رو در زمینه کار با این نرم افزار دارند من و احیانا کسایی رو که تازه کار هستن راهنمایی کنن تا بتونیم هدفمون رو عاقلانه انتخاب کنیم.
حالا اگه کسی اطلاعات کافی رو داره پست هشتم رو جواب بده تا اطلاعات ما هم بیشتر بشه.../
ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید. (روانشناسی هم یاد گرفتیم تا حدودی:لبخند:--->شوخی:چشمک:)
پس شما یادگیری چند زبان در کنار هم رو توصیه نمیکنید؟

sina_oonline
پنج شنبه 21 مهر 1390, 11:06 صبح
راستش من وی بی کار نکردم ولی خب سوالاتتون در مورد جاوا :

با جاوا میشه هم برای وب و هم برای موبایل و هم برای رایانه های معمولی(توجه کنید نه الزاما ویندوز بلکه هر سیستم عاملی) برنامه نوشت.
برنامه نویسی در جاوا برای وب کمی سخت و یاد گیری اون طولانی هست زیرا در جاوا تقریبا برای هر چیزی یک فریم ورک ارائه میشه مثلا برای این که توی برنامه نویسی وب جاوا بتونید یه کار خوب بیرون بدید حداقل باید سه تا فریم ورک بلد باشید.هاست های جاوا نسبت به پایتون و پی اچ پی و دات نت گرون تره و اگه هدفتون از برنامه نویسی فان و این که برا خودتون سایت داشته باشید هست بهتره جاوا رو با توجه به این موضوع انتخاب نکنید.
اکثر پروژه های ملی که نیاز به امنیت بالا داره در ححوزه وب با جاوا نوشته میشه.تو بازار جاوای ایران هم تعداد عرضه از تعداد نیاز کمتره(یعنی کار زیاده!!)
یادگیری جاوا خیلی ساده هست و خیلی از پیچیدگی های زبان های مایکروسافتی رو نداره

m.soleimani
پنج شنبه 21 مهر 1390, 12:12 عصر
یادگیری جاوا خیلی ساده هست و خیلی از پیچیدگی های زبان های مایکروسافتی رو نداره
:متعجب:

روانشناسی هم یاد گرفتیم تا حدودی:لبخند:
:متعجب::متعجب::متعجب:

mr-adler
شنبه 23 مهر 1390, 22:49 عصر
یه تعریف کلی از جاوا تو ذهنم شکل گرفت.
ایشالا برای ریزه کاری ها و تعاریف مختصر جستجو خواهم کرد...
ممنون از تک تک دوستان عزیز و گل

alibashiri
سه شنبه 21 خرداد 1392, 23:33 عصر
با سلام

اگه میشه در مورد متدهای execution و within در جاوا به توضیحاتی بدین

ممنون