PDA

View Full Version : سوال: FCKEDITOR که شامل یه سری جاوا اسکریپت در بعضی پروژه های opensource است چیه؟

bahareh1368
یک شنبه 10 مهر 1390, 15:20 عصر
سلام بچه ها.
میخوام درباره fckeditor بدونم که چیه و آیا لازمه در همه پروژه ها باشه؟چه کاری رو در پروِه ما انجام میده؟البته میدونم یه ادیتوره اما ازش چیزی نمیدونم.لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه

remove-me
یک شنبه 10 مهر 1390, 15:30 عصر
یک HTML Editor واسه زمانی که می خوای مثلا متن یک بلاگ رو بنویسی. تو حالت عادی مجبوری تک تک تگها رو بنویسی. مثلا اگر می خوای یک عبارت رو Bold کنی مجبوری اونو داخل تگ strong بزاری ولی HTML Editor اینکار رو انجام می ده. همینی که شما پستتو توش نوشتی یک HTML Edtor هست. ناخواسته هم ازش استفاده کردی خودکار وقتی Enter زدی تگ <br/> رو نوشته.
ولی در کل بهتره از HTML Editor Telerik استفاده کنی. چون مشکلی که ایجاد می شه این HTML Editor ها بصورت دستی به وب فرم اضافه می شه و باید AutoEventWireup خاموش کنی، که دیگه حالا باید بیای از XSS جلوگیری کنی و واسه تک تک فیلد های متنی validate بزاری.
البته من شخصا همیشه این خصوصیت رو false می کنم و داخل request هام مقادیر رو بصورت regex چک می کنم که یوقت چیز غیر مناسبی وارد نشه.

rana-writes
یک شنبه 10 مهر 1390, 15:40 عصر
همونطور كه گفتن يه اديتوره، وقتي براي سايتي ميخواي امكان درج خبر رو بذاري
يا به هر دليلي ميخواي مكاني باشه كه كاربر با دست باز متن بذاره و امكان تغييرات تو متن رو داشته باشه از تغيير رنگ گرفته تا تغيير اندازه قلم و عكس گذاشتن و ....
نياز به استفاده از يك اديتور دارين كه FCKEditor يه نمونه اش هست

موفق باشين

Saman Hashemi
یک شنبه 10 مهر 1390, 16:12 عصر
از TinyMce استفاده کنید امکانات خوبی داره و یکی از قویترین ادیتور هاست...!

bahareh1368
یک شنبه 10 مهر 1390, 16:55 عصر
ممنون از همگی تون.منم بازم تو سایت سرچ کردم دیدم خیلی ها در مورد TinyMCE صحبت کردن و مورد تایید خیلی هاس.اما خیلی عالی میشه اگه بجه هایی که در این زمینه اطلاعات زیادی دارن آموزش هایی از جمله فیلم های آموزشی بذارن تو سایت.