PDA

View Full Version : مشکل با DropDownList درون UpdatePanel

alibabaei2
یک شنبه 10 مهر 1390, 18:30 عصر
سلام
برای اینکه یک dropdownList به صورت ajax ی کار کنه چی کار باید کرد
من کد زیر رو نوشتم اما کار نمیکنه
<asp:UpdatePanel ID="UpdatePanel1" runat="server">
<ContentTemplate>
<asp:DropDownList ID="ddlWheather" runat="server" AutoPostBack="True" >
<asp:ListItem>انتخاب شهر</asp:ListItem>
<asp:ListItem>تهران</asp:ListItem>
<asp:ListItem>اصفهان</asp:ListItem>
<asp:ListItem>تبريز</asp:ListItem>

</asp:DropDownList>
</ContentTemplate>
</asp:UpdatePanel>

و در pageLoad تعریف کردم که
switch (ddlWheather.SelectedIndex)
{
case 0:
{
...
.....
......
break;
}
case 1:
{
...
.....
......
break;
}
case 2:
{
...
.....
......
break;
}
case 3:
{
...
.....
......
break;
}
این کد وقتی که از updatePanelاستفاده نمی کنم درست کار می کنه اما وقتی dropdownlist رو درون updatepanel می گذارم کار نمی کنه
اصلا وقتی که گزینه ای رو انتخاب می کنم هیچ اتفاقی نمی افتع

مهدی کرامتی
یک شنبه 10 مهر 1390, 19:37 عصر
اتفاق در حقیقت میافته، اما چون به صورت Ajax ای میافته شما متوجه نمی شوید. ممکن است یک لیبل را در تکه کد دوم مقداردهی می کنید، اما خواهید دید که لیبل فوق که در Page_Load و در بلوک Switch مقداردهی شده تغییری نمی کند. برای مشاهده نتیجه تغییرات این چنینی کنترل های مقصد نیز میبایست داخل UpdatePanel باشند. اگر مشکل چیز دیگری است صفحه ای که در موردش صحبت می کنید را همراه با فایل CodeBehind به صورت یک فایل ضمیمه در پاسخ این پست قرار دهید تا بررسی شود.

alibabaei2
یک شنبه 10 مهر 1390, 20:30 عصر
اتفاق در حقیقت میافته، اما چون به صورت Ajax ای میافته شما متوجه نمی شوید. ممکن است یک لیبل را در تکه کد دوم مقداردهی می کنید، اما خواهید دید که لیبل فوق که در Page_Load و در بلوک Switch مقداردهی شده تغییری نمی کند. برای مشاهده نتیجه تغییرات این چنینی کنترل های مقصد نیز میبایست داخل UpdatePanel باشند. اگر مشکل چیز دیگری است صفحه ای که در موردش صحبت می کنید را همراه با فایل CodeBehind به صورت یک فایل ضمیمه در پاسخ این پست قرار دهید تا بررسی شود.

7613876138

با تشکر از راهنماییتون
ببینید استاد من درون updatePanel یک dropdownlist دارم و بیرون updatePanel یک panel دارم و در کد گفتم که به ازای گزینه های مختلفی که کاربر انتخاب می کنه درون updatePanel هربار یک سری کد html به صورت runtime ساخته بشه.
این کد بدون استفاده از Ajax کاملا صحیح کار میکنه اما به این صورت جواب نمیده.

alibabaei2
سه شنبه 12 مهر 1390, 19:01 عصر
کسی این مشکل من با ajax رو نمی تتونه رفع کنه؟