PDA

View Full Version : سوال: در مورد پسورد در ریجیستری

mr-adler
دوشنبه 11 مهر 1390, 00:43 صبح
عرض سلام و ادب
چطوری باید تو ریجیستری برای برنامه پسورد گزاشت و از کجا میشه فهمید پسورد برنامه چیه؟(برای برنامه های دیگه)من فقط در رابطه با کار کردن با ریجستری کتابخانه wshom رو میشناسم و 3 خاصیت regread\write\delete .

در ضمن اگه امکانش هست در مورد نحوه کار توابع getsetting & savesetting توضیح بدید. در مورد رمز گزاری در ریجیستری هست؟....

:قلب:

mr-adler
دوشنبه 11 مهر 1390, 15:17 عصر
حتی اگه کسی تاپیک & پی دی اف & مقاله & .... داره معرفی کنه :ناراحت:. ممنون:افسرده:
جستجو کردم مقاله مرتبطی هیچی پیدا نکردم:افسرده:

_behnam_
دوشنبه 11 مهر 1390, 18:42 عصر
اینجا مثالهای در مورد getsetting & savesetting هست

http://www.bigresource.com/VB-GetSetting-SetSetting-AYPmXFsI9e.html
و
http://www.vbforums.com/showthread.php?t=232113
و

mr-adler
دوشنبه 11 مهر 1390, 19:22 عصر
ممنونم حتما مطالعه میکنم. اما مفاهیم تو زبان انگلیسی سخت تر منتقل میشه .
اگه منبع فارسی سراغ دارید لطفا منبع اون رو هم بزارید. خودم چندتا پیدا کردم اما زیاد جالب نبودن.

به هر حال ممنون:قلب:

Restlesa
دوشنبه 11 مهر 1390, 19:37 عصر
عرض سلام و ادب
چطوری باید تو ریجیستری برای برنامه پسورد گزاشت و از کجا میشه فهمید پسورد برنامه چیه؟(برای برنامه های دیگه)من فقط در رابطه با کار کردن با ریجستری کتابخانه wshom رو میشناسم و 3 خاصیت regread\write\delete .

در ضمن اگه امکانش هست در مورد نحوه کار توابع getsetting & savesetting توضیح بدید. در مورد رمز گزاری در ریجیستری هست؟....

:قلب:

اگه منظورت اينه كه در حال نوشتن برنامه اي هستي كه مي خواي يه سري اطلاعات توي ريجستري ذخيره كني مي توني از برنامه اي كه برات ضميمه كردم استفاده كني
اين برنامه يه مقدار رو در هر كجاي رجيستري كه بخواي برات ذخيره و فراخواني مي كنه
براي فهمين رمز عبور برنامه هاي ديگه هم به همين ساده گي ها نمي توني پيداش كني بايد يه هكر حرفه اي باشي مگر اينكه سازنده اون برنامه .... باشه و توي يه مكان تابلويي از ريجستري اون مقدار رو ذخيره كرده باشه مثلا همين تابع SaveSetting

تابع SaveSetting هم براي ذخيره كدن مقدار در داخل ريجستري هستش اما از امنيت بسيار بسيار پاييني برخورداره. چون تنها در يك مسير مشخص مي توني در ريجستري كليد بسازي. مسير ش الان دقيقا يادم نيست. نگاه كردم برات مي زارم ولي در كل از اين تابع استفاده نكن و از برنامه اي كه برات ضميمه كردم استفاده كن

mr-adler
چهارشنبه 20 مهر 1390, 13:31 عصر
با سلام
دارم کم کم یاد میگیرم
این ادرس مشخصی هست که گفتید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\VB and VBA Program Settings

باز هم ممنون:چشمک:

Restlesa
چهارشنبه 20 مهر 1390, 14:23 عصر
درسته اين همون آدرس مشخص هستش