PDA

View Full Version : وارد کردن اطلاعات (import) از یک جدول بانک به جدولی از یک بانک دیگر

sarapepors
دوشنبه 11 مهر 1390, 08:17 صبح
سلام دوستان می خواستم بدونم که این امکان وجود داره در sqlservermanagmentstudio که وقتی بانکم روی هاست هست اطلاعاتی رو از یک جدول یک بانک دیگه که روی لوکال هست بتونم وارد کنم از جدول روی لوکال به جدول روی هاست ؟ میشه لطفا هر روشی به ذهنتون می رسه بگین متشکرم.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 11 مهر 1390, 09:22 صبح
سلام
شما میتونید SQL Server که مربوط به هاست هست رو روی سیستم خودتون Add کنید و ازش استفاده کنید.
وقتی اینکارو کردید در قسمت Linked Server یک سرور جدید ایجاد میکنید و به سرورهاستتون متصل میکنید.
بعد خیلی راحت میتونید Query مورد نظر رو بنویسید.
در مورد Linked Server هم مطالب زیادی در سایت هست.
به جز اینکار شما میتونید یک Script از داده های موجود تهیه کنید و در دیتابیس هاست اونو اجرا کنید.

sarapepors
دوشنبه 11 مهر 1390, 09:52 صبح
سلام مرسی از پاسختون . حقیقتش اینه که من می خوام یه بانک جدید بسازم با sql server 2005 احتما لا هم sqlexpress می خوام بدونم می تونم داده های یک بانک دیگه که ز نوع sqlserver 2000 هست رو به نحوی به بانکی که روی هاستم هست و 2005 هست منتقل کنم یا حتی در زمان اجرای برنامه رکوردهای بانک اول رو بخونم و بزارم تو بانک دیگه و در همون جدول متناظر این امکان وجود داره ؟ در ضمن زمانی از یک بانک script گرفته میشه داده های داخلش منتقل نمیشه من خودم برا سایت قبلیم از همین روش استفاده کردم اما فقط خود بانک در هاست ساخته شد و داده ای بهش منتقل نشد

sarapepors
دوشنبه 11 مهر 1390, 10:08 صبح
من خود بانک رو نمی خوام من دیتای هر کدوم از جداول رو می خوام که به بانک جدیدی که می سازم اضافه کنم به نظرتون میتونم هر کدوم از جداول رو به فایل xml تبدیل کنم و بعد از تو فایل xml بخونم بزارم تو بانک جدید.؟

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 11 مهر 1390, 11:48 صبح
ببینید از طریق نوشتن یک برنامه کافیه شما دوتا Connection مختلف داشته باشید یکی به دیتابیس هاستتون یکی به Local. وقتی به صورت دستی میخواهید رکوردها رو اضافه کنید نسخه های مختلف مانع کار شما نخواهند شد. تفاوت نسخه ها فقط در بحث Restore/Backup باید مقداری بهش توجه بشه.
برای تهیه Script منظورم این نبود با گزینه Generate Script اینکارو بکنید بلکه خودتون از Data مورد نظر Script بسازید و اونو در سرور اجرا کنید.
همچنین برای XMl میتونید این فایل رو تولید کنید و در سرور با استفاده از Xquery اونو اجرا کنید.

sarapepors
دوشنبه 11 مهر 1390, 12:18 عصر
ببینید از طریق نوشتن یک برنامه کافیه شما دوتا Connection مختلف داشته باشید یکی به دیتابیس هاستتون یکی به Local. وقتی به صورت دستی میخواهید رکوردها رو اضافه کنید نسخه های مختلف مانع کار شما نخواهند شد. تفاوت نسخه ها فقط در بحث Restore/Backup باید مقداری بهش توجه بشه.
برای تهیه Script منظورم این نبود با گزینه Generate Script اینکارو بکنید بلکه خودتون از Data مورد نظر Script بسازید و اونو در سرور اجرا کنید.
همچنین برای XMl میتونید این فایل رو تولید کنید و در سرور با استفاده از Xquery اونو اجرا کنید.
سلام منطورتون اینه که من یک برنامه بنویسم و توش دو تا کانکشن یکی به بانکی که در لوکال دارم و دیگری به هاست وصل بشه و رکورها رو از لوکال بخونم و در هاست قرار بدم ؟

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 11 مهر 1390, 14:50 عصر
این راحتترین راه هست.
دیگه نیازی نیست یک بار کوئری بنویسید و در دیتابیس هاستتون بخواهید اونو مجدد اجرا کنید. یا مثلا از قالبهای XML بخواهید استفاده کنید.

sarapepors
دوشنبه 11 مهر 1390, 16:13 عصر
سلام ممنونم از راهنماییتون راستش من اصلا فکر نمیکردم که بتونم با همین برنامه ای که روی کامپیوتر خودم اجراش میکنم بتونم به بانک هاستم دسترسی داشته باشم همیشه اول برنامه رو بعد از تغییرات لازم اپلود میکنم با برنامه ای که در هاست قرار دادم به بانکم دسترسی دارم مرسی از این که کمک کردین.