PDA

View Full Version : ماكزيمم شدن فرم اصلي

nazihosseinioun
دوشنبه 11 مهر 1390, 08:31 صبح
پس از جستجو در تاپيكهاي مختلف ، لطفا راهنمايي كنيد بالاخره براي اينكه بتوان در هنگام اجراي برنامه يك فرم اصلي هميشه ماكزمايز بعنوان بك گراند باشد و مابقي فرم ها و گزارشات و كارهاي سيستم بر روي آن اجرا شود ، چگونه بايد تنظيمات را انجام داد؟ ممنون

hghb57
دوشنبه 11 مهر 1390, 14:21 عصر
پس از جستجو در تاپيكهاي مختلف ، لطفا راهنمايي كنيد بالاخره براي اينكه بتوان در هنگام اجراي برنامه يك فرم اصلي هميشه ماكزمايز بعنوان بك گراند باشد و مابقي فرم ها و گزارشات و كارهاي سيستم بر روي آن اجرا شود ، چگونه بايد تنظيمات را انجام داد؟ ممنون
اگر از Access2007 استفاده مي كنيد در قسمت Access option/current database/Display form فرم اصلي را انتخاب كنيد و سپس در فرم اصلي در قسمت event/On Open يك ماكرو تعريف كنيد كه در قسمت Action عبارت Maximize را تايپ كنيد
اكنون در زمان باز شدن فايل، فرم اصلي باز شده و در حالت maximize قرار مي گيرد.
همچنين مي توانيد در قسمت Event/On close يك ماكرو ديگر تعريف كنيد كه در زمان بسته شده فرم اصلي برنامه هم بسته شود

nazihosseinioun
سه شنبه 12 مهر 1390, 08:27 صبح
فايل نمونه را ديدم. مرسي
فقط من با 2003 اگه بخوام استفاده كنم بايد popup باشه؟ چون بلافاصله با restore كردن فرم هاي ديگه كه روي اين فرم بازند اون هم restore ميشه؟

nazihosseinioun
سه شنبه 12 مهر 1390, 08:30 صبح
ضمنا fit to screen در 2007 آيا در 2003 معادل داره؟

nazihosseinioun
سه شنبه 12 مهر 1390, 08:38 صبح
اگه فرم را popup كنم.منويي كه ساختم ديده نميشه و taskbar هم ديده نميشه !:ناراحت:

nazihosseinioun
سه شنبه 12 مهر 1390, 08:41 صبح
ضمنا من فرم login را گذاشتم براي فرمي كه در شروع برنامه نشان بده ، حالا اين فرم كه ميخوام ماكزيمم و هميشه بشكل popup باز باشه را كجا و چطوري تعريف كنم؟

hghb57
سه شنبه 12 مهر 1390, 11:36 صبح
من الان اكسس 2003 ندارم تا مواردي كه نوشته ايد تست كنم
ولي در جواب سوال آخر بايد فرم اصلي را به عنوان شروع برنامه تعريف كنيد و بعد در ادامه ماكرويي كه مربوط به maximize كردن فرم است (On open event) دستور باز شدن فرم log in را اضافه كنيد.

hghb57
سه شنبه 12 مهر 1390, 11:44 صبح
فايل ضميمه مي تواند به شما كمك كند