PDA

View Full Version : مبتدی: طرحی مسترپیج و ادمین

modern_amin
دوشنبه 11 مهر 1390, 12:21 عصر
با سلام به هموطنان عزیز
من مدت زمانه کمی هست که کار با ASP.NET رو شروع کردم
.
یکسری سوالات از شما اساتید دارم
.
1-من وقتی مسترپیج درست میکنم و تو صفحات دیگه فراخونی میکنم نمیشه اونرو تغییر داد و علامت ماوس بشکل ورود ممنوع میشه (نمونه ها رو که دیدم بقیه تو مسترپیج از کانتنت استفاده کردند که من نمیدونم چی هست و کجا قرار داره)
2-برای طراحی صفحه ADMIN از چه روشی استفاده کنم؟آیا روش خاصی رو باید پیش رو بگیرم؟
3-آیا کامپوننتهایی برای راحتی کار من (مخصوصا در طراحی)در طول انجام این پروژه وجود داره؟؟

Saber Mogaddas
دوشنبه 11 مهر 1390, 13:38 عصر
شما فقط می تونین تو صفحه master رویه master تغییرات اعمال کنید..تو صفحاتی که USE Master استفاده کردین فقط قسمت place Holder رو می تونین تغییر بدین..برای تغییر تو اجزای master باید تو صفحه master تغییر بدین..

modern_amin
دوشنبه 11 مهر 1390, 15:18 عصر
واقعا ممنون از جوابتون

البته من منظورم این بود که وقتی مسترپیج درست میکنم و اونرو تو صفحه جدید فراخونی میکنم نمی تونم به اون دکمه،نوشته،عکس و یا هرچیز دیگه ای اضافه کنم و کل صفحه غیرقابل تغییر هست و شکل ماوس بشکل ورود ممنوع هست.من میخوام فقط بالا و پائین و کنار صفحه رو تو مستر تعریف کنم و تو بقیه صفحات فقط وسط رو عوض کنم
میتونید ایم مبحث و بازتر کنید...
ویا چیزی که یتونه من رو راهنمایی کنه معرفی کنید هست

hjran abdpor
دوشنبه 11 مهر 1390, 17:10 عصر
با سلام.
دوست عزیز شما نمی توانید از داخل صفحاتی که از مسترپیچ استفاده میکنند مستقیما تغییری بدهید ، باید حتما از داخل خود مسترپیچ تغییر بدید.
شما این را بخونید و طبق اصول این عمل کنید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?t=128127

bia2varavi
سه شنبه 03 آبان 1390, 23:13 عصر
یک راه دیگه هم هست و اون اینه که در قسمتی از مستر پیج که میخواهید به همراه صفحه تغییر کنه یک کانتنت پلیس هولدر قرار بدید. بعد هم در صفحه default یک کانتنت با آیدی پلیس هولدر مورد نظر میسازید و اطلاعات یا لینک هاتون رو اونجا میذارید. هر موقع که خواستید با باز شدن صفحه ای اون قسمت تغییر کنه در همون صفحه(منظورم صفحه.aspx هست نه مستر پیج) کانتنت باز کن و لینکها یا هر چیز دیگه ای که میخوای رو بذار.
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم