PDA

View Full Version : سوال: به زبان ساده یوزر کنترل چیست؟

m4prog
دوشنبه 11 مهر 1390, 15:28 عصر
با سلام خدمت دوستان
توسایت درمورد یوزر کنترل گشتم مطلب مناسبی پیدا نکردم(شاید هم عنوان مناسبی را سرچ نمی کردم) از دوستان کسی هستش که به زبان کامل ساده توضیحی درمورد یوزر کنترل بده ممنون میشم؟
روش استفاده و مزایای استفاده از آن؟

mayamz
دوشنبه 11 مهر 1390, 15:53 عصر
یوزر کنترل برای ساختن کنترلهای مختلف که قرار است در یک پروژه به صورت پیوسته تکرار بشه هستش
مثلاً شما یک منو ساختید که قرار است در همه صفحات پروژه از اون استفاده بشود برای اینکه برای هر صفحه نیایید یک کد را بنویسید میاد یک یوزر کنترل میسازید و در سرتاسر پروژه میتوانید استفاده کنید
یک مزیت دیگر هم داره وقتی که شما بخواهید یک تغییر در منو ساخته شده در یوزر کنترل بدهید در سرتاسر پروژه اعمال میشه ودیگه لازم نیستش که به هر قسمت از پروژه برید و کنترل را تغییر بدهید

m4prog
دوشنبه 11 مهر 1390, 16:16 عصر
واقعا عالی بود حالا از کجا بهش می تونم دسترسی داشته باشم

hjran abdpor
دوشنبه 11 مهر 1390, 16:56 عصر
واقعا عالی بود حالا از کجا بهش می تونم دسترسی داشته باشم

WebSite -AddNewItem -UserControl
بعد براوتن یه فایل باز میکنه ، که باید اونجا کدهاتون را بنویسید.

m4prog
دوشنبه 11 مهر 1390, 17:03 عصر
کد هامو داخلش نوشتم چطوری داخل صفحه فراخوانیش کنم؟

bahareh1368
دوشنبه 11 مهر 1390, 17:27 عصر
فقط کافیه یوزر کنترلتو داخل صفحه مورد نظر در جای که میخوای بکشی و بندازی رو صفحه دقیقا عین کامپوننت هایی که تو منوی toolbox قرار داره

hjran abdpor
دوشنبه 11 مهر 1390, 17:36 عصر
شما بهتره این مقاله را از اول تا اخر بخونید :
http://barnamenevis.org/showthread.php?21213-مقاله-جامع-User-Control-ها-و-Custom-Control-ها-در-ASP.NET

m4prog
دوشنبه 11 مهر 1390, 22:11 عصر
لینک های دیگری هم سراغ دارید؟

noona1168
جمعه 23 مهر 1395, 20:21 عصر
لینک های دیگری هم سراغ دارید؟
سلام .
به سایت کد تجاری CodeTejari.com سر بزنید (http://www.codetejari.com)یه سری آموزش های عالی داره که به درد برنامه نویسی می خوره و کلا خیلی متفاوت و کاربردی آموزش داده.
اینم کانال تلگرامشون @codetejari
البته فکر کنم الان سایتشون در حال بازسازیه ولی سرزدن بهشون خالی از لطف نیست . منم یه سری مطلب عالی دارم اگر مایلید ایمیلتون رو بدید براتون ارسال کنم