PDA

View Full Version : حرفه ای: وارد کردن اطلاعات یک دیتا بیس(فرعی) به یک دیتا بیس دیگر(مادر) با ساختاری مشابه

barname_m708
دوشنبه 11 مهر 1390, 21:36 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
در نمونه ای که گذاشتم می خوام اطلاعات از یک دیتا بیس با ساختار کاملاً مشابه به دیتا بیس مادر منتقل بشه .برای این کار روی فرم کلیدی گداشتم که می خوام با فشرده شدن آن کلید کلیه اطلاعات داخل جداول دیتا بیس 1 به جدول دیتا بیس 2 اضافه بشه(ساختار دو دیتا بیس کاملاً مشابه می باشند)
لطفا منو در نوشتن این برنامه راهنمایی کنید.

hghb57
سه شنبه 12 مهر 1390, 15:14 عصر
در فايل ضميمه اطلاعات يك جدول از يك بانك ديگر به بانك اصلي منتقل مي شود براي بقيه جداول بايد مشابه همين جدول اقدام كني (ابتدا بايد فايل مورد نظر را انتخاب كني)

barname_m708
سه شنبه 12 مهر 1390, 20:17 عصر
در فايل ضميمه اطلاعات يك جدول از يك بانك ديگر به بانك اصلي منتقل مي شود براي بقيه جداول بايد مشابه همين جدول اقدام كني (ابتدا بايد فايل مورد نظر را انتخاب كني)

با سلام
ضمن تشکر از راهنمایی شما که خیلی مشکل منو حل کرد.باید باید بگم که بقیه جداول رو طبق راهنمایی شما درست کردم.ولی یک مشگلی وجود داره ، و اون اینه که گزارشات به صورت ماهیانه از شهرستان به دست من می رسه و من میخوام برنامه طوری باشه که اطلاعات جدید فقط وارد دیتا بیس بشه و اطلاعات ماههای گذشته دوباره وارد نشه.(نمونه رو هم قرار دادم لطقا منو راهنمایی کنید)

barname_m708
سه شنبه 12 مهر 1390, 20:20 عصر
با سلام
ضمن تشکر از راهنمایی شما که خیلی مشکل منو حل کرد.باید باید بگم که بقیه جداول رو طبق راهنمایی شما درست کردم.ولی یک مشگلی وجود داره ، و اون اینه که گزارشات به صورت ماهیانه از شهرستان به دست من می رسه و من میخوام برنامه طوری باشه که اطلاعات جدید فقط وارد دیتا بیس بشه و اطلاعات ماههای گذشته دوباره وارد نشه.(نمونه رو هم قرار دادم لطقا منو راهنمایی کنید)

hghb57
چهارشنبه 13 مهر 1390, 15:30 عصر
با سلام

شما بايد Queryهاي خود را به نحوي تغيير دهيد كه فقط مقادير جديد را اضافه كند
مثلا در InsProj در فيلد Code در قسمت Criteria اين كد را اضافه كنيد

not in (SELECT Code From TblProj)
توجه داشته باشد اين محدوديت بايد براي فيلدهاي يكتا نوشته شود

barname_m708
چهارشنبه 13 مهر 1390, 21:21 عصر
شما بايد Queryهاي خود را به نحوي تغيير دهيد كه فقط مقادير جديد را اضافه كند
مثلا در InsProj در فيلد Code در قسمت Criteria اين كد را اضافه كنيد

not in (SELECT Code From TblProj)
توجه داشته باشد اين محدوديت بايد براي فيلدهاي يكتا نوشته شود
سلام دوست عزیز
اگر امکان داره نمونه ای که گداشتم رو اصلاح کنید.ممنون میشم .به خدا کارم خیلی گیره

hghb57
پنج شنبه 14 مهر 1390, 11:20 صبح
من براي جدول TblProj كوئري را تغيير دادم ولي براي بقيه جداول چون فيلدهاي Primery key را مشخص نكرده ايد و از بانك اطلاعاتي شما شناختي ندارم نمي توانم كمكي كنم

barname_m708
پنج شنبه 14 مهر 1390, 17:09 عصر
من براي جدول TblProj كوئري را تغيير دادم ولي براي بقيه جداول چون فيلدهاي Primery key را مشخص نكرده ايد و از بانك اطلاعاتي شما شناختي ندارم نمي توانم كمكي كنم
سلام دوست عزیز
با تشکر از شما باید بگم که اگه روی فرم و روی نام پروژه دبل کلیک کنید اطلاعاتی که باید راجع به هر پروژه وارد بانک بشه مشخص است.حالا موضوع از این قراره که هر ماه از شهرستان این بانک update میشه و برای من ارسال میشه .مشکل من اینه که میخوام اطلاعات قدیمی وارد بانک خودم نشه و فقط آخرین اطلاعات وارد شده که ار شهرستان به دستم می رسه رو وارد بانک خودم کنم.مثلا اگه دقت بفرمایید من در جدول tblperform دو فیلد به نام سال و ماه دارم که مشخص می کنه اطلاعات مربوط به کدوم سال و ماه است.مثلا می خوام اطلاعات سال 90 ، ماه 7 رو وارد بانک خودم بکنم در حالی که اطلاعات قدیمی هم وارد بانک خودم میشه که این مشکل ایجاد می کنه.البته به قول شما باید در نوع طراحی بانک هم تجدیدی نظر بشه.با توجه به توضیحاتی که دادم خواهش می کنم منو کمک کنید و نمونه ای رو که از قبل گذاشتم اطلاح کنید. ممنون میشم