PDA

View Full Version : فيلتر كمبوباكس بر اساس حروفي كه تايپ ميشه

nazihosseinioun
سه شنبه 12 مهر 1390, 13:35 عصر
من مي خوام يك كمبوباكس كه اطلاعاتش بايند شده را همانطور كه داده وارد ميكنند ، فيلتر انجام بده
مثلا اگر تايپ ميكنه بر --- تمام ركوردهايي را نشان بده كه بر در آنها وجود داره اگر شد برا --- مام ركوردهايي را نشان بده كه برا در آنها وجود دارهو همينطور تا آخر

Abbas Amiri
چهارشنبه 13 مهر 1390, 19:12 عصر
منظورتان در خود کمبو یا در یک فرم

nazihosseinioun
پنج شنبه 14 مهر 1390, 08:44 صبح
نه منظورم در حود كمبو است

karmand
پنج شنبه 14 مهر 1390, 09:15 صبح
ببين نمونه كه ميخواهي

nazihosseinioun
پنج شنبه 14 مهر 1390, 10:44 صبح
ممنون از اينكه پاسخ داديد ولي من منظورم اينه كه اگر مثلا حرف "ا" را ميزنه فقط كلماتي كه با اين حرف شروع مي شوند را نياره بلكه مثلا "شيرازي" را هم بياره

Abbas Amiri
پنج شنبه 14 مهر 1390, 23:34 عصر
ببین دوست عزیز وقتی شما اطلاعاتی راکه کمبو نمایش میدهد Sort کرده باشید وقتی که مثلا حرف ب را تایپ کرده باشید خود کمبو بطور اتوماتیک اولین کلمه ای که با آن شروع مشود را نشان می دهد ولی اگر می خواهی فقط وفقط عباراتی را نمایش دهد که با حروفی که شما تایپ کرده اید شروع شود در آن صورت باید برای آن کد نویسی شود.

nazihosseinioun
شنبه 16 مهر 1390, 07:27 صبح
ببین دوست عزیز وقتی شما اطلاعاتی راکه کمبو نمایش میدهد Sort کرده باشید وقتی که مثلا حرف ب را تایپ کرده باشید خود کمبو بطور اتوماتیک اولین کلمه ای که با آن شروع مشود را نشان می دهد ولی اگر می خواهی فقط وفقط عباراتی را نمایش دهد که با حروفی که شما تایپ کرده اید شروع شود در آن صورت باید برای آن کد نویسی شود.
سوال من هم راهنمايي راجع به نحوه همان كدنويسي است.

karmand
شنبه 16 مهر 1390, 07:44 صبح
ببخشيد اگر كمي تست كرده بوديد خودتان مسئله را حل ميكرديد!! ماهيگيري را ياد بگيريد اين كه ماهي را اماده به شما بدهند !!!
جواب اين كه در قسمت like ستاره را در اول متغير نيز قرار بدهيد *&[]&*like

dadsara
شنبه 16 مهر 1390, 08:50 صبح
ببخشيد اگر كمي تست كرده بوديد خودتان مسئله را حل ميكرديد!! ماهيگيري را ياد بگيريد اين كه ماهي را اماده به شما بدهند !!!

سلام
ضمن تشکر از جنابعالی لطفا درخصوص مطلبی که ارائه فرموده اید یک نمونه آپلود کنید

karmand
شنبه 16 مهر 1390, 12:35 عصر
نمونه بالا گذاشتم copy.rar

Abbas Amiri
شنبه 16 مهر 1390, 21:41 عصر
اگر برای کمبو می خواهی در رویداد Change آن تایپ کن
Private Sub ComboX_Change()
ComboX.RowSource = "SELECT FieldName FROM TableName WHERE FieldName LIKE '" & ComboX.Text & "*'"
ComboX.Dropdown
End Sub

nazihosseinioun
یک شنبه 17 مهر 1390, 06:28 صبح
البته كاملا بر خلاف گفته شما مدت زيادي است كه دارم تست ميكنم و راه حل شما را 1 ساله كه دارم ولي جوابي كه من ميخوام را نميده. بهتره زود قضاوت نكنيد.

nazihosseinioun
یک شنبه 17 مهر 1390, 06:37 صبح
ممنون از پاسختون ولي جواب نداد:ناراحت:

mahdi_107
یک شنبه 17 مهر 1390, 10:26 صبح
خدمت شما دوست عزیز
امیدوارم بکارتان بیاید
فقط توجه داشته باشید مقدار Auto expand کامبوباکس را no قرار دهید