PDA

View Full Version : مبتدی: کمک ار دوستان پیشکسوت

IMANAZADI
سه شنبه 12 مهر 1390, 18:45 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
شاید سوالم خیلی خنده دار باشه
من میخواستم یک سایت فروشگاه واسه خودم بسازم
خیلی گشتم به نتیجه درستی نرسیدم که ASP.NET بهتره یا PHP ؟؟؟؟:متفکر:
آیا امنیت ASP.NET خوبه :اشتباه:
من با C#.NETبرنامه نویسی کردم و تقریبا 70 تا 80 درصد تسلط دارم آیا میتونم ASP.NET رو یاد بگیرم
ار کجا شروع کنم با خوندن کتاب میشه یا باید برم کلاس
واسه سایت باید از کجا شروع کنم باید از کجا فضا بگیرم
وقتی فضا گرفتم چکار باید کنم
کلا یکی توضیح بده چه مراحلی باید طی کنم
در این مسئله خیلی مبتدیم
این تاپیک میتونه به افراد مبتدی مثل من که کم هم نیستند خیلی کمک کنه پس به کل سوالات پاسخ بدید
ممنون از لطفتون

pariya_1988
سه شنبه 12 مهر 1390, 19:18 عصر
سلام
asp نسبت به php خیلی راحت تره به خصوص برای شما که سی شارپ کار کردی.در محیط asp امکان برنامه نویسی با سی شارپم هست.یعنی تو میتونی با اون دانش سی شارپت هم اون سایت رو بسازی! بعدم کنترل های asp خیلی راحت در دسترسته .من توصیم بهت اینه که این سایتو با asp بساز اصلا نیازی به کلاس نیست.کتابشم پره.بگیری یادگیریش راحت تره.اول سایت رو بساز حجمش رو ببین بعد برو سراغ فضا.البته اگر php رو خواستی یاد بگیری کلاس بری بهتره چون سخته و نیاز به تجربه زیادی داره تا بتونی باهاش کار کنی.موفق باشی.

davood59
سه شنبه 12 مهر 1390, 19:24 عصر
دوست عزیز
برای فضا از الان خیلی زوده که بخوای تصمیم گیری کنی! اگه برای تست خودت میخوای که خب میتونی با حداقل 20 مگ کارتو شروع کنی!
شما که به # C کار کردی پس میتونی براحتی با asp هم کار کنی
تو همین سایت دوستای خوبمون زحمت کشیدن و کلی مقاله و ... برای یادگیری گذاشتن.
برای راهنمایی بیشتر و شروع از ابتدا هم میتونی به سایت زیر سری بزنی:

http://how2learnasp.net/archive.aspx

mmnoody2006
سه شنبه 12 مهر 1390, 21:43 عصر
سلام به تازه وارد :بوس:
ببین کلا تو دات نت بیشتر می نونی پیشرفت کنی چون قبلا با C# آشنا هستی می گم ولی کاش vb کار برودی :بامزه:

الان باید فعلا کارت رو با ویژوال استادیو شروع کنی و sql server بعدا هاست و بقیه

ali_autumnal
سه شنبه 12 مهر 1390, 23:55 عصر
با سلام؛

اگر تا حالا HTML کار نکرده ای بهتره این روال رو پیش بری: مطمئن باش موفق خواهی شد.
ابتدا HTML
بعد: CSS
بعد: جاوا اسکریپت
بعد: AJAX
بعد: JQuery
بعد: یا ASP.NET و یا PHP

اما چون #C کار کرده ای فقط ASP رو انتخاب کن.

تا زمانی که مراحل ابتدایی رو بخوبی یاد نگرفتی سراغ ASP و نرو.

و تا زمانی که یه وب سایت کامل ننوشتی سراغ هاست و دامنه نرو

و در انتها بصورت استاندارد CSS رو یاد بگیر تا به مرورگرها ایراد نگیری!!!

و سخن آخر: یک تار موی گندیده ASP رو به PHP نمیدم!! این مونده بود تو گلوم. یارو یه شرکت زده مقاله ای در حد خودش و شرکتش نوشته: ASP امنیت ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!

موفق باشید
علی پاییزی
وب سایت (http://babamoradi.ir/)

dontspeak
چهارشنبه 13 مهر 1390, 01:09 صبح
سلام دوست خوبم. یکم با حرف دوست عزیزم ali_autumnal (http://barnamenevis.org/member.php?65365-ali_autumnal) مخالفم که اینم می تونه سر اختلاف نظر باشه. البته با این جمله ایشون :

تا زمانی که مراحل ابتدایی رو بخوبی یاد نگرفتی سراغ ASP و نرو.
البته باید بگم که بلد بودن اون مواردی که گفتند واقعا خوبه ولی لازم نیست. مثلا بدون بلد بودن jquery هم میشه کار کرد. فقط کافیه بلد باشی از نمونه هاش که توی اینترنتم فراونه استفاده کنی. الانم کلی کامپوننت اومده که خیلی از خلاء ها رو پر کرده. باقی مواردی هم که فرموده بودند در حد مناسب و نه کامل توی همون کتاب asp آموزش میدن. لذا نظر شخصی من اینه که نیازی نیست به غیر از c# چیز دیگه ای بلد باشید
شاد و پیروز باشید

ali_autumnal
چهارشنبه 13 مهر 1390, 01:13 صبح
سلام دوست خوبم. یکم با حرف دوست عزیزم ali_autumnal (http://barnamenevis.org/member.php?65365-ali_autumnal) مخالفم که اینم می تونه سر اختلاف نظر باشه. البته با این جمله ایشون :

البته باید بگم که بلد بودن اون مواردی که گفتند واقعا خوبه ولی لازم نیست. مثلا بدون بلد بودن jquery هم میشه کار کرد. فقط کافیه بلد باشی از نمونه هاش که توی اینترنتم فراونه استفاده کنی. الانم کلی کامپوننت اومده که خیلی از خلاء ها رو پر کرده. باقی مواردی هم که فرموده بودند در حد مناسب و نه کامل توی همون کتاب asp آموزش میدن. لذا نظر شخصی من اینه که نیازی نیست به غیر از c# چیز دیگه ای بلد باشید
شاد و پیروز باشید

AJAX ، JQuery و جاوا رو تو حد آشنایی خوبه. اما CSS و HTML رو اگه میخوای حرفه ای کار کنی باید خوب درک کنی. که CSS خودش دنیاییه...

dontspeak
چهارشنبه 13 مهر 1390, 01:35 صبح
حرفتون رو در مورد css , html قبول دارم. ولی مطالب خوبی در مورد css , html از طریق کتابهای asp می تونند یاد بگیرند و بعد هم با کمی مطالعه جانبی می تونند کاملترش کنند. دلیل حرفم هم اینه که بعدا که می خوان asp بخونند زمان زیادی رو بابت چیزهایی که قبلا خوندن از دست خواهند داد
شاد و پیروز باشید

mmnoody2006
چهارشنبه 13 مهر 1390, 08:44 صبح
و سخن آخر: یک تار موی گندیده ASP رو به PHP نمیدم!! این مونده بود تو گلوم. یارو یه شرکت زده مقاله ای در حد خودش و شرکتش نوشته: ASP امنیت ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چه باحال php شبیه یه آبکشه در صورتی که دات نت امنیت ذاتی داره با کمی دقت خیلی سخت می شه بهش نفوذ کرد

سوداگر
پنج شنبه 17 آذر 1390, 12:41 عصر
سلام
ممکنه بعضیا ایراد بگیرن که چرا تاپیک مرده رو زنده کردی!
خوب منم از بقیه دوستان معذرت میخوام که پست دادم اما چون خودم هم مبتدی هستم میدونم هرکسی که بخواد شروع کنه این سوالات توی ذهنش میادکه:

با سلام خدمت دوستان عزیز
شاید سوالم خیلی خنده دار باشه
من میخواستم یک سایت فروشگاه واسه خودم بسازم
خیلی گشتم به نتیجه درستی نرسیدم که ASP.NET بهتره یا PHP ؟؟؟؟
آیا امنیت ASP.NET خوبه
من با C#‎.NETبرنامه نویسی کردم و تقریبا 70 تا 80 درصد تسلط دارم آیا میتونم ASP.NET رو یاد بگیرم
ار کجا شروع کنم با خوندن کتاب میشه یا باید برم کلاس
واسه سایت باید از کجا شروع کنم باید از کجا فضا بگیرم
وقتی فضا گرفتم چکار باید کنم
کلا یکی توضیح بده چه مراحلی باید طی کنم
در این مسئله خیلی مبتدیم
این تاپیک میتونه به افراد مبتدی مثل من که کم هم نیستند خیلی کمک کنه پس به کل سوالات پاسخ بدید
ممنون از لطفتون

منم به نوبه خودم توصیه اکید دارم بر گفته های مهندس سارنگ قربانیان، اگه برنامه های ایشون رو توی شبکه آموزش ندیده اید، حتماً فایل صوتی برنامه رو (حدود 10 مگ) دانلود کنید (http://sefroyek.persianblog.ir/tag/%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3_%D8%B3%D8%A7%D8%B1% D9%86%DA%AF_%D9%82%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C%D 8%A7%D9%86). چیزی که برام جالبه اینه که توی صحبتهاشون اسمی از تکنولوژی هایی که بعدا شکست خوردن (مثل silverlight) نبردن و بیشتر روی HTML5 و CSS3 و SQLServer تاکید دارند و از CMS بیزاری میجویند نه Php

hakan648
پنج شنبه 17 آذر 1390, 21:05 عصر
سلام

میتونید مقالات تازه کاران در این سایت (http://how2learnasp.net/) را مطالعه کنید . قطعا پاسخ بسیاری از سوالاتتون رو میگیرید .

در ضمن قاعده ی "آهسته و پیوسته" را فراموش نکنید ...

موفق باشید ...

aminghaderi
پنج شنبه 17 آذر 1390, 22:06 عصر
کمک ار دوستان پیشکسوت
بنده جزء پیشکسوت ها نیستم پس ، نظری هم در این مقوله نمی دهم .

دوست من تعصب چیز جالبی نیست و برنامه نویسان نباید خودشون رو در حد مقایسه یه زبان با یه تکنولوژی پایین بیارند .
گیریم شرکتی همچین مقایسه ای کرده ، شما هم اصولی نقضش می کردی ، تا برای اون بنده خدا هم موضوع روشن شه که البته به نظر من این جور مباحث که بحث مقایسه و ... به حساب می آید بحث های کارسناسی هست که باید اساتید رده بالای توسعه وب در این باره بحث کنند که اونها هم به دلیل اشراف کامل به موضوع هیچ وقت چنین کاری نمی کنند. (برای مثال توسعه دهندگان رده اول php باید با طراحان Asp.net بحث کنند ).

چه باحال php شبیه یه آبکشه در صورتی که دات نت امنیت ذاتی داره با کمی دقت خیلی سخت می شه بهش نفوذ کرد
:ناراحت:

طراحی و ساخت زبان های برنامه نویسی یا ابداع تکنولوژی مثل Asp.net کار ساده ای نیست و برای هر کدام از آنها سالها تلاش و تفکر عده ای از متخصصین دنیا خوابیده و هر کدام معایب و مزایای خواص خودشون رو دارند و نمی شه به راحتی اونها رو نقض کرد.
هر کدام دارای معماری شبیه به هم و الگو و الگریتمی منحصر به فردی هستند که به صورت کاملا استاندارد و مهندسی طراحی و پیاده سازی شدند و مورد تاید N نفر هستند و تنها این ها نیستند زبان های دیگری هم در این زمینه داریم که اکثرا می شناسیم.