PDA

View Full Version : به روز رسانی توسط یک کامند

روح اله معینی زاده
چهارشنبه 27 مهر 1384, 19:53 عصر
سلام خدمت دوستان گرامی

بی مقدمه

تعدادی داده را از یک بانک اطلاعاتی تحت MySql با یک سوال (Query) می گیرم و بعد از آزمایش برخی نکات در اطلاعات به دست آمده آن ها را توسط یک دستور Command به روز رسانی، در جداول بانک اطلاعاتی Interbase اعمال می کنم.

سوال:
این روند همیشه برای اولین رکورد درست انجام می شود. ولی برای رکوردهای بعدی اعمال نمی شود مگر این که من ارتباطم را با بانک Interbase قطع کنم (یعنی بانک دوم).

اشکال کار می تواند در کجا باشد. این دومین باری است که به این مشکل بر می خورم و راه حلی را که تا کنون در پیش گرفته ام قطع ارتباط با بانک دوم و اتصال مجدد به آن است که همیشه درست جواب داده و اطلاعات به روز رسانده می شود.

می خواستم بدانم آیا راهی هست که من همه‌ی تغییرات را یک جا در بانک ذخیره کنم یا نه؟ مثلا یه دیتاست از بانک دوم درست کنم و بعد در نهایت آن را توسط آداپتورش به روز کنم.

منتظر نظرات شما خواهم بود.

با احترام- روح اله معینی زاده

علی باحجب مودتی
شنبه 30 مهر 1384, 12:22 عصر
اساس data set ها همین است
شما باید ADO.NET مطالعه کنید

روح اله معینی زاده
یک شنبه 01 آبان 1384, 18:47 عصر
با سلام خدمت دوست گرامی

بنده که عرض کردم، این یک کامند اتصال مستقیم به دیتابیس است و هیچ‌گونه دیتاستی ندارد که بخواهیم اشکال را به دیتاست وارد کنیم.
جالب این‌جاست که من یه دیتاآداپتور هم تعریف کردم و کامند Update آن را مقدار دهی کردم و به روز رسانی رو هم توسط متد Update مربوط به دیتاآداپتور انجام دادم، اما باز هم همان آش و همان کاسه. اولی انجام می شود ولی مابقی همه‌ی تغییرات رو به خود می گیرد و بدون خطا جلو می رود، اما بانک اطلاعاتی به روز نمی شود.

با احترام- خدانگهدار.