PDA

View Full Version : یه سری مشکلات کلی با gridview که همه باهاش درگیرن

rrasheli
چهارشنبه 13 مهر 1390, 10:31 صبح
سلام به همه دوستان برنامه نویس
من یه چند وقتیه که دارم روی یه پروژه کار می کنم که توی خیلی جاهاش از gridview استفاده کردم ولی حالا خیلی مشکل دارم باهاش. اول این عکس رو ببینید تا توضیح بدم:
76256
توی این عکس همونطور که میبینید یه سری ابزار و امکانات هست که نمی دونم چه جوری واسشون کد نویسی کنم.
1- مثلا انتخاب checkbox ها به صورت همه/هیچکدام/معکوس
(واسه این یه سری مقالات دیدم که به درد من نخورد چون فقط همه شو انتخاب می کنن)
2- تنظیم کردن اینکه چند تا سطر در هر صفحه نشون بده مثلا 20تا - 40تا یا همه سطرها
3- مرتب سازی سطرها بر اساس نام و یا کد و ...
4- پرینت جدول
6- حذف همه سطرها
7- حذف سطرهای انتخابی (اگه بشه داخل یه لایت باکس هم تأیید رو از کاربر واسه اطمینان حذف بگیره خوب میشه که اگه نشد من خودم یه کاریش میکنم این کارو بکنه و قرار میدم واسه استفاده بقیه)

اگه راهنماییم کنین ممنون میشم الان تقریبا یک هفته بیشتره که مشکل دارم با اینا و تقریبا هر سایت انگلیسی و فارسی رو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.

dontspeak
چهارشنبه 13 مهر 1390, 11:57 صبح
خوب طبق شماره سوالتون جواب ها رو می نویسم.
از اونجایی که گفتید :

(واسه این یه سری مقالات دیدم که به درد من نخورد چون فقط همه شو انتخاب می کنن)
1- پس حتما تا یه جاییشو رفتید و انتخاب همه رو می دونید چطوره. هیچکدام هم مثل انتخاب همه هست. برای معکوسم باید از jquery استفاده کنید چون سمت کلاینته.
2- با توجه به خصوصیت pageSize گرید ویو می تونید اینکارو بکنید منتهی باید اول Enable Paging رو از اسمارت تسک گرید ویو انتخاب کرده باشید
3- برای اینم باید Enable Sorting رو از اسمارت تسک گرید ویو فعال کنید
4-تا بحال با این موضوع سر و کار نداشتم
5- سوال 5 وجود نداره :دی
6- این آموزش linq هست به زبان ساده و خلاصه. http://www.learningweb.ir/showthread.php?11-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-linq-to-sql حتما به جوابتون می رسید. چون توضیح این قسمت زیاد بود لینک آموزش رو براتون گذاشتم
7-بازم اینم مثل شماره یک هست. ما یه رویدادی به اسم RowDataBound داخل گرید ویو داریم که جواب این کارتون رو می تونه بده ولی بازم فکر نکنم که بشه. موقع سلکت کردن به مشکب بر می خوریم! اینجوری که شما می خواید بیشتر شبیه کامپوننتهاست. راستی کامپوننت گریدویو telerik خیلی می تونه به شما کمک کنه
شاد و پیروز باشید

rrasheli
چهارشنبه 13 مهر 1390, 12:50 عصر
اگه لطف کنید و کد بذارید ممنون میشم چون گفتم که اولین پروژه منه

mahdioo12194
چهارشنبه 13 مهر 1390, 16:07 عصر
برای سوال 2 من از کد زیر استفاده می کنم!!

protected void DropDownList1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
GridView2.PageSize = int.Parse(((DropDownList)sender).SelectedValue);

GridView2.DataBind();
}

فقط یه مشکلی است که باید حتما دوبار صفحه پست بک شود تا عمل کند دوستان اگه مشکل را ح کنند ممنون می شم!

pagesize پیشفرض 2 قرار دادم

karim orooji
چهارشنبه 13 مهر 1390, 16:57 عصر
سلام دوست عزیز
این صفحه رو نگاه کن من یک مثالی زدم بدردت میخوره (http://barnamenevis.org/showthread.php?287957-آرشیو-سورس-های-کاربردی-و-بدردبخور) پست شماره 5

توی سایت یک جستجو بزن جناب راد چند تا گرید مثال زده اند

یا علی