PDA

View Full Version : بایند کردن چند رکورد در یک ستون گرید ویو

Ishtar_4552
چهارشنبه 13 مهر 1390, 15:19 عصر
سلام
من در وب سایتم یک صفحه دارم که در اون نیاز دارم به تعداد رکوردهای ثبت شده در جدولم که حداکثر 30 تا هستن checkboxlist داشته باشم که هر checkboxlist شامل 3تا عنصر هست که بسته به مقدار یکی از فیلدها، باید پر بشن..یعنی اگر مقدار اون فیلد 1 بود از checkboxlist ، عنصر اولی پر بشه ، اگر 6 بود عنصر اولی و آخری پر بشه و به همین صورت و بعد بتونم با انتخاب عناصر داخل چک باکس لیست ،اونها رو ویرایش کنم، اگر من بخوام برای این کار از یک گرید ویو استفاده کنم چطور باید این اطلاعات رو بایند کنم که در هر ستون باید چند رکورد بایند بشه، با گرید ویو چنین امکانی وجود داره؟ اگه بخوام ازدیتاست استفاده کنم اونوقت امکان ویرایش وجود نداره، آیا راه حل بهتری هست یا خیر.
صفحه من باید یک چنین چیزی باشه:
76268
پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم

karim orooji
چهارشنبه 13 مهر 1390, 16:45 عصر
سلام دوست عزیز
شما برای این کار باید 31تا فیلد باید در بانک داشته باشی
به نظر من ابتدا بیا جدولت رو دست کن که با زدن دکمه فقط عملیات ویرایش انجام بشه
فیلد اول مربوط به اسم ماه و 30 تا تا 31 روز دیگر رو برای برای ثبت شیفتا درست کن
برای ثبت اطلاعات با dropdowenlist میای چک میکنی که کدوم ماه انتخاب شده
بعد از چک کردن اطلاعات بیا اطلاعات موجود رو در بانک ویرایش کن
یکم روش کار کن نتونستی پروژه ضمیمه کن تا راهنماییت کنم

یا علی

Ishtar_4552
چهارشنبه 13 مهر 1390, 18:04 عصر
امکان اینکه 31 فیلد برای یک جدول تعریف کنم وجود نداره چون جداولم و ارتباطشون به هم میریزه، بهترین راهش این بود که با هر بار ثبت 31 رکورد ثبت بشه چون قراره بعدآ از این اطلاعات استفاده بشه، و توی صفحات دیگه باید بشه راحت از اطلاعات جدول استفاده کرد..

karim orooji
چهارشنبه 13 مهر 1390, 18:34 عصر
سلام
شما 12 رکورد 31 تایی باید داشته باشی
که با هر ثبت اطلاعات
اطلاعات درون بانکتوی ویرایش میشه
برای لود اطلاعات هم کافیه اسم ماه رو در بانک جستجو کنی اطلاعات رو از بانک استخراج کنی
کاری نداره دیگه

یا علی

dontspeak
چهارشنبه 13 مهر 1390, 19:03 عصر
راحت ترین راه اینه که یه dropdownlist دیگه برای روزها استفاده کنی. بعد بیای یه چک باکس لیست برای سه تا شیفت بزاری. اونوقت از اولین dropdownlist ماه و از دومین dropdownlist روز و از چک باکس لیست هم شیفت رو انتخاب کن. اونوقت خیلی راحت می تونی اونو توی دیتابیس ذخیره کنی. از اون راحت تر اینه که این تقویم پایین رو دانلود کنی و دیگه نه dropdownlist اولی رو نیاز داری نه dropdownlist دومی رو فقط سه تا چک باکس لیست می خوای
http://www.learningweb.ir/showthread.php?61-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D9%85-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C
اگه نتونستید بگید یه نمونه ساده براتون درست کنم
شاد و پیروز باشید.

karim orooji
چهارشنبه 13 مهر 1390, 20:47 عصر
یک سوالی ازت داشتم
این برنامه مربوط به یک نفره یا چند نفره ست؟
یه گله از این دوستمون هم دارم

اگه نتونستید بگید یه نمونه ساده براتون درست کنم

سعی کنید راهنمایی کنید تا فرد سوال کننده بره دنباله سوالش تا چیزی یاد بگیره

یا علی

Ishtar_4552
چهارشنبه 13 مهر 1390, 22:35 عصر
از توجهتون ی دنیا ممنونم :-) ولی برنامه مربوط به چند نفره ، یعنی اینکه باید از لیست کارمندان یکی رو انتخاب کنه تا با مشخص کردن ماه بتونه شیفت یک ماه کارمند رو وارد کنه، اگه بخوام دونه به دونه برای روزهای هفته وارد کنم کار برای کاربر سخت می شه ، باید بتونه توی مدت زمان کمی شیفت رو ویرایش کنه و قراره که کاربر به شیفت یک ماه کاربر یکباره دسترسی داشته باشه..

hjran abdpor
پنج شنبه 14 مهر 1390, 18:03 عصر
با سلام.
به نظر من از صفحه بندی گرید ویو استفاده کن ، لبته به شرطی که رکوردهای بانک اطلاعاتییت زیاد باشند ، که د راین مورد هم اقای راد مقاله ی خوب نوشتن !!!!!!!!!!!!!!
اگه سرعت برات مهم است از دیتاریدیر استفاده کن .