PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات از گرید فرم دوم به گرید فرم 1 بدون پاک شدن اطلاعات قبلی

nazanin_z
چهارشنبه 13 مهر 1390, 16:54 عصر
سلام
من دوتا فرم دارم. فرم اولم دوتا گرید داره و فرم دومم یک گرید.
کاربر گرید اول رو پر میکنه . یه ستون تو این گرید هست که با زدن اون دکمه به فرم دوم میره.
در فرم دوم یکسری اطلاعات رو انتخاب میکنه که نتایجش ریخته میشه در اون datatableای(گرید) که تو فرم دومم هست.
حالا سوال:
باید بعد از پرشدن گرید با بستن فرم دوم اطلاعات این گرید ریخته شه در گرید دوم فرم یک.
و اگر باز کاربر وارد فرم دوم شد. اطلاعاتی که وارد میکنه و دوباره فرم رو میبنده دوباره در گرید دوم فرم1 ریخته بشه و در ادامه اطلاعات قبلی.

کدشو نوشتم اما اگر درفرم2 از form1.showdialog(); استفاده کنم اطلاعات گرید اول فرم 1 م پاک میشه
اگه هم استفاده نکنم اصلا اطلاعاتش وارد گرید فرم 1 م نمیشه.
کمک لطفا(امیدوارم متوجه منظورم شده باشین.)

gwbasic
چهارشنبه 13 مهر 1390, 17:27 عصر
1- از فرم یک باید فرم دوم رو به صورت ShowDialog صدا بزنی مثلا frm2.ShowDialog
2- توی فرم دوم باید یک پراپرتی تعریف کنی که public باشه و داده های گرید رو در بر داشته باشه (یعنی داده هایی که کاربرد انتخاب کرده) مثلا SelectedData
3- دیگه تو فرم دوم نباید فرم اول رو Show یا ShowDialog کنی و اجازه بده کار بر اونو ببنده
4- ودر آخر باید خط بعد از مرحله یک یعنی بعد از ShowDialog با استفاده از frm2.SelectedData که داده های انتخاب شده در فرم دو رو داره ، این داده ها رو به گرید دوم فرم یک اضافه کنی و در نهایت frm2 رو Dispose کنی

nazanin_z
چهارشنبه 13 مهر 1390, 18:10 عصر
1- از فرم یک باید فرم دوم رو به صورت ShowDialog صدا بزنی مثلا frm2.ShowDialog
2- توی فرم دوم باید یک پراپرتی تعریف کنی که public باشه و داده های گرید رو در بر داشته باشه (یعنی داده هایی که کاربرد انتخاب کرده) مثلا SelectedData
3- دیگه تو فرم دوم نباید فرم اول رو Show یا ShowDialog کنی و اجازه بده کار بر اونو ببنده
4- ودر آخر باید خط بعد از مرحله یک یعنی بعد از ShowDialog با استفاده از frm2.SelectedData که داده های انتخاب شده در فرم دو رو داره ، این داده ها رو به گرید دوم فرم یک اضافه کنی و در نهایت frm2 رو Dispose کنی

dispose کنم؟ یعنی چیکار کنم؟ شرمنده آخه من هنوز خیلی مبتدی ام.
فرم 2 با showdialog باز میشه . خط 4م یکم نامفهمو بود میشه جزیی تر توضیح بدین؟
یه دنیا ممنون

nilmil_nil
چهارشنبه 13 مهر 1390, 20:17 عصر
یک آرایه Public از اون سطر هایی که میخوای منتقل کنی به گرید فرم 1 از نوع Data|row ، بساز و مقادیر رو توی اون بریز
اون وقت بعدداز خط Form2.showdialog بیا و اطلاعات آرایه DataRow رو از اون بگیر و با دستور Add توی دیتا گیرید ویو اون رو اضاف کن