PDA

View Full Version : سوال: شیفت محتویات داخل textbox

ensiesafdari
چهارشنبه 13 مهر 1390, 21:26 عصر
چطور با یک باتن ویک تکست باکس بتوانیم محتویات داخل تکست باکس رو باهربارکلیک برروی باتن به سمت راست شیفت داد؟:ناراحت:

nilmil_nil
چهارشنبه 13 مهر 1390, 22:04 عصر
سلام این کد رو توی باتن بدار

string str=textbox1.Text;
textbox1.Text = " " + str;

ensiesafdari
پنج شنبه 14 مهر 1390, 19:37 عصر
سلام این کد رو توی باتن بدار

string str=textbox1.Text;
textbox1.Text = " " + str;

سلام ببخشید من همچنین کدی رو نوشتم اما چون باتکست باکس خالی این رو می نوشتم جواب نمیدادمن
یادم رفت بگم که اگه اولین بار کلیک کنیم یه متنی مثلا move رو به باکس اضافه کنه وهربار با کلیک روی باتن شیفت پیداکنه ممنون از راهنماییتون چون من این کدرونوشتم امانمیدونستم که باید قبلا تو تکست متنی باید باشه تاشیفت پیداکنه .

nilmil_nil
پنج شنبه 14 مهر 1390, 21:53 عصر
خوب کد رو راحت میتونی تغییر بدی عزیز
نمیدونم جوابتو گرفتی یا نه؟

mmd2009
جمعه 15 مهر 1390, 02:09 صبح
با سلام

if (string.IsNullOrEmpty(this.textBox1.Text.Trim()))
{
this.textBox1.Text += "Move";
}
else
{
this.textBox1.Text = " " + this.textBox1.Text;
}

موفق باشید

ensiesafdari
جمعه 15 مهر 1390, 11:27 صبح
با سلام
ببخشید توضیح می دید که این متدی که خط اول () string.IsNullOrEmptyنوشتید چکارمیکنه وکلا کاربردش چیه ؟(باتشکر)

if ((this.textBox1.Text.Trim()))
{
this.textBox1.Text += "Move";
}
else
{
this.textBox1.Text = " " + this.textBox1.Text;
}

موفق باشید[/QUOTE]

mmd2009
جمعه 15 مهر 1390, 12:40 عصر
متد IsNullOrEmpty یک متد هستش که مقدار True یا False برمی گردونه. زمانی True بر می گردونه که تکست باکس یا کلا اون رشته ورودی یا خالی باشه یا Null باشه واسه همین نوشتمشک ه اگر خالی بود بیاد مقدار پیش فرض بهش Move رو بده

موفق باشید

ensiesafdari
جمعه 15 مهر 1390, 23:06 عصر
متد IsNullOrEmpty یک متد هستش که مقدار True یا False برمی گردونه. زمانی True بر می گردونه که تکست باکس یا کلا اون رشته ورودی یا خالی باشه یا Null باشه واسه همین نوشتمشک ه اگر خالی بود بیاد مقدار پیش فرض بهش Move رو بده

موفق باشید
ممنون از راهنمایی خوبتون اما من میخوام بدونم وجود این this ها برای چیه؟( که چون وقتی که نیستند هم برنامه بدرستی اجرامیشه)