PDA

View Full Version : نوشتن متن بر روی Desktop

neo_matrix
پنج شنبه 28 مهر 1384, 06:45 صبح
سلام.
من چطور می تونم متنهای مورد دلخواهم رو در طول اجرای برنامه ام بر روی صفحه desktop بنویسم.
در ضمن چطور می تونم کاری کنم که برنامه ام با اجرای ویندوز اجرا بشه.

neo_matrix
یک شنبه 01 آبان 1384, 00:21 صبح
کسی نمی دونه باید چیکار کرد یا کسی حالشو نداره.

PalizeSoftware
یک شنبه 01 آبان 1384, 00:35 صبح
سلام
راه‌های زیادی برای رسیدن به نحوه نمایش متن بر روی desktop هست. بستگی داره که برنامه شما چه رفتاری داشته باشه. ابتدایی‌ترین راه این هست که پنجره اصلی برنامه خودتون رو ماگزیمم نمایش بدید و قبل از نمایش از صفحه دسک‌تاپ عکسی بگیرید و روی پنجره ماگزیمم شده نمایش بدید. اینجوری متوجه نمیشید که برنامه شما در حال اجرا است و هر چیزی که می‌خواهید بر روی پنجره نمایش می‌دید. اگه مدت نمایش شما کوتاه است، می‌تونید بعد از طی وقفه نمایش پنجره رو از بین ببرید. اینطوری به نظر میاد که مستقیم روی دسک‌تاپ نوشتید.

راه دیگه اینه که یه پنجره تعریف کنید و هرچیزی که می‌خواهید به اون بریزید و اگه از ویندوزهای 2000 به بعد استفاده می‌کنید قابلیت Transparent اون رو به هر میزان که خواستید تعیین کنید.
راه سوم که پیشنهاد می کنم استفاده از region هست که با توابع API پیاده میشه و با استفاده از توابع BeginPath و EndPath از توابعی مثل TextOut مسیر برداری کنید و بعد این مسیر رو به region تبدیل کنید و region رو به پنجره نمایش خودتون متصل کنید. اینطوری دارای پنجره‌ای هستید که فقط ناحیه‌ای که متن نمایش داده شده قابل دیدن هست و سایر نواحی نه.
پس نتیجه می‌گیریم که راه‌های بسیاری برای رسیدن به نمایش متن هست.
موفق باشید

neo_matrix
یک شنبه 01 آبان 1384, 02:11 صبح
اول از همه اینکه دستتون درد نکنه.
دوم اینکه من می خواهم یک برنامه بنویسم که هنگام راه اندازی ویندوز اطلاعاتی رو روی desktop نمایش بدهد .(البته می خواهم این اطلاعات روی desktop باقی بمونه).
حالا اگه مثال و یا کدی در اختیار من قرار دهید که ممنون می شوم، و اگر می شود خود شما نظر بدهید از کدام یکی از این همه را استفاده کنم.