PDA

View Full Version : ساخت یک قالب دلخواه هنگام ایجاد یک پروژه جدید در ویژوال استادیو

sanay_esh
پنج شنبه 14 مهر 1390, 02:43 صبح
سلام از دوستانی که این راهنما (http://msdn.microsoft.com/en-US/library/ms185301%28v=VS.80%29.aspx)را درک کرده اند و توانستند از این راهنما استفاده کنند
یا حداقل توضیحاتی کامل ارائه بدند خواهشمندم به من کمک کنند

خیلی برام مهمه:متعجب:

mmd2009
پنج شنبه 14 مهر 1390, 03:24 صبح
با سلام

ببینید دوست عزیز ایجاد یک قالب مشخص برای همه ی فرمها کار بسیار مفیدیه و خیلی از زمان مارو بهبود میده برای طراحی. فکرش رو بکنید برنامه ی ما 30 تا فرم داره که همه فرم ها اندازه 100*100 هست و همه فونتشون B Nazanin و ... امکان دیگه مثل هم حالا شما فکرش رو بکن طراحی 5 تاش جقدر زمان میبره وای به حال 30 تا یا 30 به بالا. مثلا همین دوستمون تو چندتا سوال قبلی پرسیده بود که چطور کای کنم که وقتی کاربر D رو فشار داد تو همه ی فرمها به جای D دکمه Shif + X زده بشه حالا فکرش رو بکن یکی که برنامش 50 تا فرم داره باید بره واسه همه ی فرم ها این کد رو بنویسه. خب بگذریم زیاد توضیح نمیدم چون تا فردا میشه از محاسن این طور روش های که در زیر میگم صحبت کرد.

یک template به این صورت ایجاد می کنیم :

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.Drawing;

namespace WindowsFormsApplication14
{
public class Template : Form
{
public Template()
{
this.Font = new Font("B Nazanin", 20);
this.Size = new Size(100, 100);
this.BackColor = Color.Silver;
}

protected override void OnKeyDown(KeyEventArgs e)
{
MessageBox.Show("Template");
}
}
}

مشخصه چه کاری انجام میده حالا برای استفادش میریم فرمی که میخوای تغییرش بدیم رو کاری میکنیم از این template ارث ببره به همین سادگی. نا گفته نماند شما میتونید همه ی تغییرات اکثر فرمهاتون رو اینجا بذارید بعدش یکی دو تا فرمتون که نیاز داشت تغییرات دیگه بخوره بهدش تو همون فرم خودتون تغییرات رو اعمال بکنید

امیدوارم ساده گفته باشم

پ ن : اول شما باید بدونید که چی میخواید از قالب سپس طراحیش کنید الات اینی که من زدم یک نمونه ساده بود از روشی که شاید خیلی ها انجام بدن ولی شاید بهترین روش نباشه و روش های دیگه ای هم باشه که خوددتون بر اساس نیازتون باید طراحی بکنید

موفق باشید

ویرایش : خواستم پست رو حذفش کنم چون الان منظورتونو فهمیدم ولی گفتم حالا پست باشه زیاد مهم نیست.

sanay_esh
پنج شنبه 14 مهر 1390, 05:11 صبح
ممنون دوست عزیز ولی بنده منظورم یک ساختار بود

مثلا اینکه شما یک پروژه دارید که میخواهید تمامی پروژه های جدید که ساخته میشند از این تمپلیت استفاده کنند همه یه فولدری به نام admin داشته باشند ولی این فولدرها وقتی ایجاد میشند از ما نام فولدرها به عنوان پارامتر خواسته بشوند

بحث اینه که من نمیخوام از template export استفاده کنم شما اگر آدرسی که در پست قبلی درج کرده بودم را میدید دقیقا متوجه میشدید که بنده چی میخوام