PDA

View Full Version : تاریخ شمسی در sqlو دلفی

eilia_43
پنج شنبه 28 مهر 1384, 08:11 صبح
سلام خسته نباشید
من از بانک sql sqrver 2000 در دلفی استفاده کردم در این پروژه از یه فیلد تاریخ استفاده کردم
اما این تاریخ به میلادی می باشد.می خواهم برنامه ام تاریخ شمسی را قبول کنه.
توجه کنید که نمی خواهم تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل کنم می خواهم از همان ابتدا که برنامه ام را در دلفی اجرا می کنم و تاریخ شمسی رو وارد کردم اشکال نگیره.
خیلی ممنونم

سید مسعود موحد
پنج شنبه 28 مهر 1384, 09:41 صبح
دوست عزیز
شما باید در رویدادهای GetText و SetText توابع تبدیل میلادی به شمسی را بگذارید
مراحل کار به این صورت است در SQL Server شما فیلد خود را از نوع تاریخ میگیرید سپس یک تابع تبدیل میلادی به شمسی و برعکس که در سایت به وفور وجود دارد به برنامه خود در دلفی اضافه میکنید سپس در رویداد GetText که مقدار را از دیتا بیس میخواند و در برنامه شما نمایش میدهد باید تاریخ را به شمسی تبدیل کنید و در رویداد SetText باید تبدیل از شمسی به میلادی را انجام بدهید.
اگر نمونه برنامه خواستید بگویید تا بفرستم

disappear
پنج شنبه 28 مهر 1384, 11:17 صبح
اره بهترین کار همینه . منم از این کار تو همه برنامه هان استفاده می کنم . بهتر از این راه پیدا نمی کنی . من خیلی گشتم اما بهترین راه همین بود .

eilia_43
جمعه 29 مهر 1384, 07:44 صبح
ممنونم که جواب سوالم رو دادین اما فکر می کنم شما دارین تبدیل تاریخ میلادی به شمسی رو توضیح میدین در صورتیکه من می خوام از همان ابتدا که تاریخ را بصورت شمسی وارد می کنم دلفی اشکال نگیره.
اما شما می گین که تاریخ را بصورت میلادی در فیلد تاریخ بنویسم بعد با استفاده از ماژولهایی که در settext و gettext وارد کرده ام این تاریخ میلادی به شمسی تبدیل شود.
نه من اینو نمی خوام .
البته در سایت پرشن کامپوننت این چیزی رو که می گم هست اما باید سفارش داد وخرید.
بازم ممنونم

eilia_43
جمعه 29 مهر 1384, 08:27 صبح
در ضمن آقای موحد اگه میشه اون نمونه برنامه رو که گفتین برام بفرستین از شما ممنون میشم

eilia_43
شنبه 30 مهر 1384, 06:26 صبح
جواب سوالم همین بود که شما گفتین .من متوجه نبودم
الحق که کارتون درسته!
مرسی

سید مسعود موحد
شنبه 30 مهر 1384, 09:30 صبح
دوست عزیز
فایل را باز نموده و دیتابیس را در SQL خود لود کنید و سپس برنامه را اجرا نمایید

eilia_43
یک شنبه 01 آبان 1384, 08:57 صبح
آقای موحد این فایل رو با چی باز کنم
پنجره open with باز میشه.
ممنون

babak869
یک شنبه 01 آبان 1384, 20:40 عصر
با WinRar دیگه

سید مسعود موحد
چهارشنبه 04 آبان 1384, 09:52 صبح
آره با Winrar‌یا Winzip‌باز میشه

Babak-Aghili
چهارشنبه 04 آبان 1384, 12:55 عصر
می خواهم از همان ابتدا که برنامه ام را در دلفی اجرا می کنم و تاریخ شمسی رو وارد کردم اشکال نگیره.

باید Char 10 تعریف کرد .... سالهای شمسی برای Sql Server معنی ندارد و مجاز نیست .

Babak-Aghili
چهارشنبه 04 آبان 1384, 12:56 عصر
ضمنا مشکل فوق در DBISAM وجود ندارد .

hr110
شنبه 07 آبان 1384, 10:06 صبح
تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و برعکس مثل چرخاندن لقمه دور کمر میباشد، به گفته جناب بابک عقیلی بهتر که از فیلد کاراکتر استفاده کنید و تاریخ شمسی را همانطور که از کاربر دریافت میشود در بانک اطلاعات ذخیره کنید.

mahboob
پنج شنبه 12 آبان 1384, 08:24 صبح
سلام شما می توانید متغیر خود را در sql از نوع char تعریف کنید و تاریخ شمسی را در آن ذخیره کنید و زمانی که در delphi می خواهید از این فیلد استفاده کنید آن را با تابع strto date به date تبدیل کنید . :لبخندساده

دنی کوئیل
سه شنبه 13 دی 1384, 19:49 عصر
سلام شما می توانید متغیر خود را در sql از نوع char تعریف کنید و تاریخ شمسی را در آن ذخیره کنید و زمانی که در delphi می خواهید از این فیلد استفاده کنید آن را با تابع strto date به date تبدیل کنید . :لبخندساده

strto date فقط برای تاریخ های میلادی استفاده میشه

DataMaster
چهارشنبه 14 دی 1384, 11:34 صبح
من از فیلد نوع عددی استفاده کردم و تاریخ رو به صورت یک عدد ذخیره می کنم
مزیت این کار این است که راحتتر میشه عملیات بر روی آنها انجام داد مثلا رکوردهای بین دو تاریخ را با این روش می توان راحت بدست آورد اما در فیلد کاراکتری نمی توان این عملیات را انجام داد
فقط باید هنگام ورود اون رو به صورت 6رقمی یا 8 رقمی وارد کنی و کنترل کنی

zolfaghar
شنبه 05 اسفند 1385, 22:12 عصر
آقای موحد
اگر کدهایی که در get وset قرار میگرند رو توضیح بدید ممنون میشم.

سید مسعود موحد
یک شنبه 06 اسفند 1385, 09:17 صبح
یک نمونه کد از این اونتها در این سایت است اگر پیدا نکردین بگین چه توضیحی میخواهید تا بدم

sasan_vm
یک شنبه 06 اسفند 1385, 10:47 صبح
سلام
استفاده از کامپوننت ShDate توصیه می شود بخصوص ورژن 2 خیلی جالب هست.
http://www.farsicomponents.com/fshdatesolutions.htm