PDA

View Full Version : اجرای یک برنامه به طور خودکار بعد از روشن شدن سیستم

RIG000
جمعه 15 مهر 1390, 16:37 عصر
سلام بچه ها من میخام یه برنامه رو که نوشته بعد ستاپ شدن تو استارتاپ بندازم و وقتب سیستم بالا اومد برنامه اجرا شه و بعدش تو taskmaneger هم نشون نده. حالا موقع نصبشم تو کنترل پنل نشون داده شه که نصب شده . چیکار باید کنم.؟

ali.asady
جمعه 15 مهر 1390, 17:22 عصر
با سلام کافیه تو رجیستری ویندوز اسم فایلت رو با آدرس بذاری تا اتوماتیک اجرا بشه

hklm\software\microsoft\windows\currentversion\run
اسم برنامه رو داخلش بنوبس

nunegandom
جمعه 15 مهر 1390, 17:32 عصر
مخفی کردن از تسک منیجر
http://www.daniweb.com/software-development/csharp/threads/105571

RIG000
جمعه 15 مهر 1390, 17:57 عصر
با سلام کافیه تو رجیستری ویندوز اسم فایلت رو با آدرس بذاری تا اتوماتیک اجرا بشه

hklm\software\microsoft\windows\currentversion\run
اسم برنامه رو داخلش بنوبس
ممنون . اما من از طریق کد نویسی میخام بذارمش اونجا نه اینکه دستی . کدی مربوط به این رو دارید که برنامه اینستال شه بعد خودکار اونجا قرار بگیره؟

nunegandom
جمعه 15 مهر 1390, 18:21 عصر
reg.exe add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run" /v "App1" /t REG_SZ /d "C:\example\example.exe" /f

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-AU/quebectools/thread/5b318f44-281e-4098-8dee-3ba8435fa391

و این باید از طریق cmd ارسال بشه

---ٍٍEdite----
البته Cur rentVersion رویه همه یعنی CurrentVersion

RIG000
جمعه 15 مهر 1390, 19:44 عصر
خب نه . منظور من اینه که سیستم روشن شد من یه حالتی رو در نظر بگیرم بدونه اینکه خودم دستی برنامه رو اجرا کنم. برنامه اجرا شه . الان اینی که شما میگی من باید هر بار تو سی ام دی این دستوراتو وارد کنم. اینجوری نمیخام دوست عزیز.

RIG000
جمعه 15 مهر 1390, 20:00 عصر
ببینید من دقیقا چیزی رو میخام که خود اجرا باشه بعد از روشن شدن سیستم.

nunegandom
جمعه 15 مهر 1390, 22:53 عصر
این دستور رو یه بار که اجرا کنی.هر دفعه طرف سیستم رو روشن کنه مسیر exe میادش دیگه!
یه بار امتحان کن خب! :اشتباه:

اینم یه کلاس
class RegStartUp
{
public void Set2StartUp(string Path,string Name)
{
System.Diagnostics.Process.Start("cmd.exe", "reg.exe add \"HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\ CurrentVersion\\Run\" /v \""+Path+"\" /t REG_SZ /d \""+Name+"\" /f");
}
}

ASKaffash
شنبه 16 مهر 1390, 07:14 صبح
سلام
بهتره Service بنویسید که هم در Task نشون داده نمی شه (در Services است) هم مثل سرویس های ویندوز تضمین اجرا دارد

RIG000
یک شنبه 17 مهر 1390, 10:51 صبح
این دستور رو یه بار که اجرا کنی.هر دفعه طرف سیستم رو روشن کنه مسیر exe میادش دیگه!
یه بار امتحان کن خب! :اشتباه:

اینم یه کلاس
class RegStartUp
{
public void Set2StartUp(string Path,string Name)
{
System.Diagnostics.Process.Start("cmd.exe", "reg.exe add \"HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\ CurrentVersion\\Run\" /v \""+Path+"\" /t REG_SZ /d \""+Name+"\" /f");
}
}
میشه در مورد دو پارامتر name و path توضیحی بدین ؟

RIG000
یک شنبه 17 مهر 1390, 10:52 صبح
سلام
بهتره Service بنویسید که هم در Task نشون داده نمی شه (در Services است) هم مثل سرویس های ویندوز تضمین اجرا دارد

میشه کمی بیشتر توضیح بدین ؟ یه سوال دیگه که میخام موقعی که برنامه موقعی که نصب میشه رو سیستم رو کنترل پنل هم نداشته باشیمش؟ میشه؟

nunegandom
یک شنبه 17 مهر 1390, 13:05 عصر
ببخشید Path و Name رو جا به جا نوشته بودم کد اینهه الان:
public void Set2StartUp(string Name,string Path)
{
System.Diagnostics.Process.Start("cmd.exe", "reg.exe add \"HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\ CurrentVersion\\Run\" /v \""+Name+"\" /t REG_SZ /d \""+Path+"\" /f");
}
Name اسمیه که تویه رجیستری ثبت میشه. در کل فرقی ننداره امش رو چی بذاری
Path ممسیر فایل exe تون هستش.