PDA

View Full Version : سوال: آیا صفحاتی که فرمتشون Encode in UTF-8 Without BOM هست، روی همه سیستم عاملها اجرا می شن؟

idocsidocs
جمعه 15 مهر 1390, 17:41 عصر
آیا صفحاتی که فرمتشون Encode in UTF-8 Without BOM هست، روی همه نرم افزارها و همه سیستم عاملها بدون مشکل اجرا می شن؟

لطفا توضیح بدید.

idocsidocs
شنبه 16 مهر 1390, 14:00 عصر
دوستان نظری ندارین؟

Unique
شنبه 16 مهر 1390, 17:54 عصر
تجربه من میگه که BOM خودش بعضی وقت ها دردسر درست میکنه پس Without BOM نباید مشکلی داشته باشه البته من فقط برای فایل های php از Without BOM استفاده میکنم !

idocsidocs
شنبه 16 مهر 1390, 19:59 عصر
تجربه من میگه که BOM خودش بعضی وقت ها دردسر درست میکنه پس Without BOM نباید مشکلی داشته باشه البته من فقط برای فایل های php از Without BOM استفاده میکنم !

کلا توی اسکریپتهای پی اچ پی به همچین چیزی احتیاج پیدا می کنیم، چون قبل از توبعی مثل هدر و کوکی نباید خروجی ارسال کنیم.

من شنیدم که اگه صفحه Without BOM باشه و کاربر از سیستم عامل لینوکس استفاده کنه، ممکنه کارش با مشکل مواجه بشه. شما این مورد رو تایید می کنید؟

binyaft
شنبه 16 مهر 1390, 21:32 عصر
این همه دارن استفاده میکنن ، چه مشکلی پیش اومده مثلا ؟
البته برای اون مشکل خطای هدر و کوکی میتونید بافر رو آتیش کنید ، مشکل حل میشه .

Unique
یک شنبه 17 مهر 1390, 00:34 صبح
من شنیدم که اگه صفحه Without BOM باشه و کاربر از سیستم عامل لینوکس استفاده کنه، ممکنه کارش با مشکل مواجه بشه.

اتفاقا من که گفتم فقط برای php و روی linux از Without BOM استفاده میکنم !

idocsidocs
یک شنبه 17 مهر 1390, 00:51 صبح
اتفاقا من که گفتم فقط برای php و روی linux از Without BOM استفاده میکنم ! یعنی اسکریپتهای پی اچ پی شما که فرمت UTF8 دارن و توابعی مثل هدر توشون بکار رفته، روی ویندوز بدون مشکل اجرا می شن؟ (البته بدون استفاده از توابع بافر)

Unique
یک شنبه 17 مهر 1390, 00:58 صبح
یک فایل میتونه Utf-8 encoding باشه ولی BOM نداشته باشه !
من روی ویندوز با Apache کار میکنم و فایل های php من با فرمت utf-8 و بدون BOM روی ویندوز و لینوکس با header به خوبی کار میکنند ! اتفاقا وقتی BOM دارند به مشکل بر میخورم هم روی ویندوز و هم روی لینوکس !