PDA

View Full Version : AutoNumber در VB.net و دیتابیس SQL

alicomputer
شنبه 16 مهر 1390, 08:55 صبح
AutoNumber در VB.net و دیتابیس SQL

سلام من می خوام اطلاعات جدید را که تو بانک ذخیره می شه همون موقع شماره آی دی را بهم نشون بده باید چیکار کنم

sina_saravi1
شنبه 16 مهر 1390, 09:56 صبح
سلام
شما میتونی اول داده رو اینسرت کنید بعد آخرین داده ای که در جدول اطلاعات فیلد هاش با اون چیزی که شما اینسرت کردین یکی بود آی دیش رو بخونید

shahab2025
شنبه 16 مهر 1390, 11:40 صبح
سلام
من هم در یکی از برنامه هام برای گرفتن شماره ID پس از اضافه کردن رکورد مربوطه شماره را ازبانک پس میگرفتم

minaforotan
شنبه 16 مهر 1390, 23:27 عصر
2 راه بلدم
1: اول که فرم ثبتت لود شد ثبت رو انجام بده (باید فیلدات اجازه null بدون رو داشته باشن) بعد بلافاصله سلکت کنه و تو یه تکس نشون بده(تکس باید غیر قابل تغییر باشه) بعد با زدن دکمه ثبت اطلاعات رکوردی که کدش تو تکست هست ویرایش بشه

2: خودت فیلد AutoNumber v رو بسازی به این ترتیب که تو لود فرم بزرگترین شماره فاکتور رو از جدول بخونه و یکی بهش اضافه کنه و تو تکست بریزه و بعد عمل درج و انجام بده

Hossis
شنبه 16 مهر 1390, 23:52 عصر
sub Addrecord()
1:
cmd.addnew
...
...
cmd.update
2:
select max(Id) from Table ...
end sub
در مرحله اول، کد اضافه کردن به بانک رو می نویسید (که البته اون که من نوشتم،‌خیلی دقیق نیست) و در مرحله دوم،‌ بزرگترین شماره آیدی (که منطقا همین است که شما ثبت کردید ) را از بانک می گیرید.

sina_saravi1
سه شنبه 19 مهر 1390, 00:11 صبح
sub Addrecord()
1:
cmd.addnew
...
...
cmd.update
2:
select max(Id) from Table ...
end sub
در مرحله اول، کد اضافه کردن به بانک رو می نویسید (که البته اون که من نوشتم،‌خیلی دقیق نیست) و در مرحله دوم،‌ بزرگترین شماره آیدی (که منطقا همین است که شما ثبت کردید ) را از بانک می گیرید.

حرف شما در صورتی درسته که بانک تک کاربره باشه
در مرحله دوم باید فیلد ها مورد سنجش قرار بگیرن

reza-alavi
چهارشنبه 27 مهر 1390, 12:16 عصر
يك راه استفاده از StoredProcedure در SQL هستش (نميدونم تا چه حد استفاده از Procedure ها رو در SQL ياد داريد - بگردي در تاپيك ها ميتونيش پيدا كني)
به اين صورت كه يك پروسيجر تو SQL بساز كه شامل پارامترهاي ورودي (مقادير درج شده توسط كاربر) و يك پارامتر خروجي مثل Id@ (مقدار فيلد Id كه AutoNumber يا Identity هستش) داشته باشه.
بعد در متن پروسيجر دستور Hnsert رو مينويسي و سپس در خط بعدش دستور مقابل رو مينويسي: Set @Id=@@Identity
اين دستور آخرين مقدار درج شده در فيلد مورد نظرت رو در پارامتر Id@ قرار ميده.

sina_saravi1
چهارشنبه 27 مهر 1390, 12:22 عصر
يك راه استفاده از StoredProcedure در SQL هستش (نميدونم تا چه حد استفاده از Procedure ها رو در SQL ياد داريد - بگردي در تاپيك ها ميتونيش پيدا كني)
به اين صورت كه يك پروسيجر تو SQL بساز كه شامل پارامترهاي ورودي (مقادير درج شده توسط كاربر) و يك پارامتر خروجي مثل Id@ (مقدار فيلد Id كه AutoNumber يا Identity هستش) داشته باشه.
بعد در متن پروسيجر دستور Hnsert رو مينويسي و سپس در خط بعدش دستور مقابل رو مينويسي: Set @Id=@@Identity
اين دستور آخرين مقدار درج شده در فيلد مورد نظرت رو در پارامتر Id@ قرار ميده.

میشه در مورد مقادر بازگشتی Stored Procedure بیشتر توضیح بدی؟
با Stored Procedure کار کردم ولی خروجی نگرفتم ازش