PDA

View Full Version : کمک در مورد validation در روی فرم

mbagheri
شنبه 16 مهر 1390, 10:22 صبح
با سلام
من یک برنامه فروش طراحی کردم که ابتدا در فرم ورود به انبار محصول ثبت میشه وبعد در فاکتور فروش از تعداد محصولات انبار کم میشه مشکل من اینه که در فاکتور فروش اگر تعداد جنس تمام شد پیغام بده که دیگر جنس موجودی نداری که فکر کنم باید در validation فیلد تعداد فروش در فرم فروش اینو بذارم اما موفق نشدم که کد مربوطه اونو بنویسم از دوستان اگه کسی هست که کمکم کنه ممنون میشم ، منتظرم
مرتضی باقری 09143417424

mbagheri
شنبه 16 مهر 1390, 12:50 عصر
با سلام
من یک برنامه فروش طراحی کردم که ابتدا در فرم ورود به انبار محصول ثبت میشه وبعد در فاکتور فروش از تعداد محصولات انبار کم میشه مشکل من اینه که در فاکتور فروش اگر تعداد جنس تمام شد پیغام بده که دیگر جنس موجودی نداری که فکر کنم باید در validation فیلد تعداد فروش در فرم فروش اینو بذارم اما موفق نشدم که کد مربوطه اونو بنویسم از دوستان اگه کسی هست که کمکم کنه ممنون میشم ، منتظرم
مرتضی باقری 09143417424

Abbas Amiri
شنبه 16 مهر 1390, 21:13 عصر
این موضوع ربطی به validation ندارد شما باید یک کوئری بنویسید که کالاهای فروش رفته را از وارده کم کند . ودر فاکتور فروش پس از وارد کردن تعداد ، آنرا با مانده کوئری مقایسه کرده و پیغام های مناسب را بدهد

Abbas Amiri
شنبه 16 مهر 1390, 21:24 عصر
برای این منظور در [Anbar query] در یک فیلد جدید تایپ کن
Mandeh: [Kharid.tedad]-Nz([Frosh.tedadf],0)
واز آن برای مقایسه تعداد فروش استفاده کن

amirzazadeh
یک شنبه 17 مهر 1390, 12:51 عصر
سلام
به نظر من شرط مورد نظر رو بهتره در رويداد before update فيلد تعداد جنس صادره اعمال كنيد.
اگر موفق نشديد نمونه كارتون رو اپلود كنيد تا به كمك دوستان بررسي بشه.
....................................
موفق باشيد

mbagheri
یک شنبه 17 مهر 1390, 21:54 عصر
سلام
نمونه کارم رو آپلود کردم
چند تاپیگ بالاس
ممنون میشم کمکم کنید

mbagheri
یک شنبه 17 مهر 1390, 22:03 عصر
ممنون از پاسخت
اما این را چظور تو فاکتور فروش بذارم که پیغام خطا بده وقتی تعداد فروش از تعداد باقیمانده بیشتره

mbagheri
یک شنبه 17 مهر 1390, 22:26 عصر
سلام برای اون کامای آخر خطا می گیره
خطای املائی
میشه راهنمائی کنید

Abbas Amiri
دوشنبه 18 مهر 1390, 21:34 عصر
در رویداد TedadF_AfterUpdate کد زیر را کپی کن:
Private Sub TedadF_AfterUpdate()
Dim N As Long
If IsNull(Me.Jens) Then Exit Sub
N = Nz(DSum("Tedad", "kharid", "KodKharid=" & Me.Jens), 0) - Nz(DSum("TedadF", "Frosh", "Jens=" & Me.Jens & " AND KodFa <> " & KodFa), 0)
If N - TedadF < 0 Then
MsgBox "تعداد مندرج ازموجودی انبار بیشتراست"
'TedadF = N
End If
End Sub

mbagheri
دوشنبه 18 مهر 1390, 22:56 عصر
سلام
مرسی آقای امیری فکر کنم مشگلم حل شد تستش کردم ممنون از اینکه کمکم کردی