PDA

View Full Version : حرفه ای: آپدیت بانک اطلاعاتی اکسس از روی اینترنت

Hossis
شنبه 16 مهر 1390, 12:43 عصر
با سلام
فرض کنید یک فایل اکسس روی اینترنت در آدرس خاصی داریم
می خواهیم فایل برنامه را هر از چند وقتی , با توجه به بروزرسانی شدن این فایل اصلی , بروز کنیم
حال باید چه کارهایی در ناحیه سایت و برنامه ویندوز انجام بدهیم؟؟؟
مراحل اون رو کمی توضیح بدید

sina_saravi1
شنبه 16 مهر 1390, 12:57 عصر
فکر کنم با کانکشن استرینگ بتونی بدون مشکل اتصال داشته باشی

sina_saravi1
شنبه 16 مهر 1390, 13:02 عصر
یه سری به این سایت بزن ببین رات میندازه؟

http://www.connectionstrings.com/access-2007

Hossis
شنبه 16 مهر 1390, 21:52 عصر
فکر کنم با کانکشن استرینگ بتونی بدون مشکل اتصال داشته باشی

مطمئن هستید که به همین راحتی جواب میده
یعنی من یک فایل روی یک سایت آپلود کنم و بعد با کانکشن استرینگ به جای آدرس فایل روی کامپیوتر، آدرس اینترنتی اونو بدم؟؟

_behnam_
یک شنبه 17 مهر 1390, 11:04 صبح
سلام !
نه این چیزی که میگید تقریبا به صورت مستقیم امکانپذیر نیست !
یعنی شما نمیتونید به صورت مستقیم بیای ADO رو به بانک اکسس توی هاست وصل کنی
اما با واسته میشه!
من خودم دنبال چنین چیزی بودم اما وقتی دیدم نمیشه دیگه بیخیال شدمو بانکمو عوض کردم

Mani_rf
یک شنبه 17 مهر 1390, 21:26 عصر
اگر هاستت پروایدر اکسس را ساپرت کنه باید بشه کانکشن بهش باز کرد. تمام تغییرات لازم رو هم باید اسکریپت کنی و بعد از باز شدن کانکشن ران کنی تا تغییرا اعمال بشه.

Hossis
سه شنبه 19 مهر 1390, 19:53 عصر
اگر هاستت پروایدر اکسس را ساپرت کنه باید بشه کانکشن بهش باز کرد.
اینو فهمیدم

تمام تغییرات لازم رو هم باید اسکریپت کنی و بعد از باز شدن کانکشن ران کنی ا تغییرا اعمال بشه.
اگه میشه به فارسی(و زیر دکترا) این دو جمله رو توضیح بدید .

sina_saravi1
سه شنبه 19 مهر 1390, 20:05 عصر
اینو فهمیدم

اگه میشه به فارسی(و زیر دکترا) این دو جمله رو توضیح بدید .

منظور ایشون اینه که نمیتونی کانکشن رو معطل کنی و دستورات باید آماده باشه . اصول ارتباط با بانک در ADO.Net توش باید رعایت شه .
ADO.Net ConnectionLess هست یعنی انگار ارتباطی نداری.... فقط در یک لحظه وصل میشه دستورتو میدی اگه جواب داشت دریافت میکنی و ارتباط رو قطع میکنی .
از دستورات SQL استفاده کن. مثل Select * from table و...

mbf5923
سه شنبه 19 مهر 1390, 21:40 عصر
سلام
میشه به بانک آپلود شده هم وصل شد و لازم نیست هاست پرووایدر رو ساپورت کنه.اما شما باید یک صفحه اینترنتی جداگانه در کنار فایلتون قرار بدید(PHP,ASP) و توسط اون به بانک اطلاعاتیتون متصل بشین و توسط برنامه دسکتاپ به اون صفحه.

Mani_rf
چهارشنبه 20 مهر 1390, 18:03 عصر
اگه میشه به فارسی(و زیر دکترا) این دو جمله رو توضیح بدید
.

ببخشید اگه بد توضیح دادم؛ همونطور که دوستمون گفت منظورم این بود که تغییرات را به صورت کد های SQL در بی آوری و بعد از باز شدن کانکشن کد ها را اجرا کنی تا تغییرات انجام بشه.

سلام
میشه به بانک آپلود شده هم وصل شد و لازم نیست هاست پرووایدر رو ساپورت کنه.اما شما باید یک صفحه اینترنتی جداگانه در کنار فایلتون قرار بدید(PHP,ASP) و توسط اون به بانک اطلاعاتیتون متصل بشین و توسط برنامه دسکتاپ به اون صفحه.
مطمعنی که اینطوری میشه؟ آخه روی ویندوز هم که می خوای دیتابیس اکسس را باز کنی باید ویندوز پروایدر را داشته باشه وگرنه خطا میده، برای مثال احتمالا دیدی که فایل Access 2010 روی XP غالبا به مشکل بر می خوره!
به هر حال اگر بتونی 1مثال بزاری ممنون میشیم.

یک راه جدید هم به فکرم رسید که یکم مشکل تره. یک وب سرویس بنویسی و تغییرات را به اون بفرستی تا برات اجرا کنه. این راه منطقی تر و امن تره اما باید سرویس نویسی بلد باشی که البته خیلی سخت نیست.

mbf5923
چهارشنبه 20 مهر 1390, 21:07 عصر
بله دوست عزیز مطمئنم که میشه من خودم قبلا این کار رو کردم
توی آرشیوم میگردم سورس رو پیدا میکنم براتون
البته بنده هم از وب سرویس استفاده کرده بودم