PDA

View Full Version : سوال: ساخت Setup برای استفاده در شبکه محلی

A_Mryam99
شنبه 16 مهر 1390, 13:41 عصر
سلام دوستان
من برای برنامه ام (VS2008-sql2005)طبق آموزش لینک زیر Setup ساختم :
http://barnamenevis.org/showthread.php?139529-نحوه-ساخت-setup-برای-پروژه-با-نصب-SqlServer-و-دات-نت

البته چون قرار بود روی شبکه پیاده سازی بشه در قسمت Prerequisites تیک نصب Sql server رو نزدم.
بعد از ساخت Setup کارهای زیر رو انجام دادم :
1)در کامپیوتر سرور، Sql server رو نصب کردم و DB ام رو Attach نمودم.
2)برنامه را (با setup ساخته شده) روی سرور نصب کردم و تست کردم که درست کار میکرد و برنامه با پایگاه داده ارتباط داشت.:تشویق:
3)حالا برنامه رو روی کلاینتها نصب کردم که نمیتونست با پایگاه داده ارتباط برقرار کنه و پیغام میداد که سرور پیدا نشد یا در دسترس نیست.:متعجب:
حالا میخوام بدونم باید چیکار کنم که کلاینتهامم بتونن با پایگاه داده روی سرور ارتباط برقرار کنن؟ از یه نفر راهنمایی گرفتم و اون گفت :"باید کاری کنی که موقع نصب برنامه ات یه گزینه داشته باشه که سرور برنامه کجاست؟ و کسی که نصب میکنه IP سرور رو بده تا کلاینتها سرور رو پیدا کنن"
این حرف، منطقی به نظر میاد اما من روش اینکارو بلد نیستم و نمیدونم که با این روش میشه بدون تغییر در برنامه به هدفم برسم؟
اگه روش دیگه ای بلدید راهنماییم کنید که بدجوری گیر کردم.:گریه:
ممنونم

A_Mryam99
چهارشنبه 20 مهر 1390, 20:00 عصر
چرا كسي جواب منو نمي ده؟!

m.chenani
پنج شنبه 21 مهر 1390, 01:34 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزیز.
دوست عزیز و گرامی شما برای اتصال یک برنامه از طریق شبکه به یک سرور که درون اون پایگاه داده وجود داره نیاز داری که از ای در کانکشن استرینگی که تعریف می کنی سرور رو به شکل زیر تعریف کنی:

Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

موفق باشید.

A_Mryam99
شنبه 23 مهر 1390, 15:29 عصر
همین کارو کردم:

<connectionStrings>

<add name="MyProject1_1.Properties.Settings.NaghliyeCS" connectionString="Data Source=192.168.11.7,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=Naghliye;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

اما قبل از ساختن Setup وقتی اجرا میگیرم Error زیرو میده :

76631

با وجود Error ، ستاپ ساختم و برنامه رو نصب کردم. در سیستم سرور کار میکرد اما در سیستم های کلاینت همین پیغامو میداد و نمیتونست سرور رو پیدا کنه و باهاش ارتباط برقرار کنه.

alh8772467
سه شنبه 03 آبان 1390, 09:49 صبح
همین کارو کردم:

<connectionStrings>

<add name="MyProject1_1.Properties.Settings.NaghliyeCS" connectionString="Data Source=192.168.11.7,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=Naghliye;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

اما قبل از ساختن Setup وقتی اجرا میگیرم Error زیرو میده :

76631

با وجود Error ، ستاپ ساختم و برنامه رو نصب کردم. در سیستم سرور کار میکرد اما در سیستم های کلاینت همین پیغامو میداد و نمیتونست سرور رو پیدا کنه و باهاش ارتباط برقرار کنه.

شاید Remote connection در surface area configuration sql server را درست تنظیم نکرده باشید