PDA

View Full Version : مبتدی: افتادن اجزاء در هنگام طراحی بروی همدیگر

modern_amin
شنبه 16 مهر 1390, 15:37 عصر
باسلام به هموطنان عزیز
من تو asp.net تازه کار هستم و هرچی دراین خصوص سوالم جستجوکردم چیزی یافت نشد که نشد
.
موقع طراحی یک صفحه من دو تا lable میندازم و اونارو format> set position >absolute
میکنم و سرجایی که میخام میندازم
حالا میخوام همین کارو با دو تا textbox انجام بدم و تو جاهایی که میخوام بندازمشون ولی هرکار میکنم همه textbox ها رو هم میفته و هرچی تنظیماتش رو دست میزنم اونکاری که میخام نمیشه
چیکار کنم؟؟؟

(نسخه من vs2010-دات نت فریم ورک4)

Saman Hashemi
شنبه 16 مهر 1390, 16:33 عصر
دلیلش اینه که داری کار غیر اصولی انجام میدی و راه حل نداره...!
راه حلش فقط یادگیری و استفاده از css ...!

modern_amin
شنبه 16 مهر 1390, 16:48 عصر
آره حق با شماست
ولی من زمان اینکارو ندارم
.
بنظر شما من چیکار کنم و یا چه روشهایی رو طی کنم که علی الحساب این مشکلم رفع بشه

modern_amin
شنبه 16 مهر 1390, 17:29 عصر
واقعا کسی نیست جواب منو بده یا حوصلتون نمیگیره؟؟؟؟
.
اساتید asp لطفا کمک کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hjran abdpor
شنبه 16 مهر 1390, 17:32 عصر
از جدول استفاده کنید !!!!!!!!!!
البته به قول دوستان باید از CSS استفاده کنید.

modern_amin
یک شنبه 17 مهر 1390, 13:09 عصر
متشکرم
با جدول میتونم کارم و با 100تا دردسر تا حدودی درست کنم ولی
دلیل این مشکل تو asp.net چی میتونه باشه

davood59
یک شنبه 17 مهر 1390, 13:40 عصر
دوست عزیز شما میتونی توی dream Weaver کار طراحی خودت رو انجام بدی(در حالت design) بعد از اینکه کار طراحی شما تموم شد میتونی اونو به VS منتقل کنی! شاید اینجوری ملموس تر باشه کاری که داری انجام میدی.

karim orooji
یک شنبه 17 مهر 1390, 13:44 عصر
سلام
ولادت با سعات هشتمین پیشوای شيعيان حضرت علی بی موسی الرضا (ع) به تمامی دوستان سایت برنامه نویس تبریک میگم
3 راه حل شما دارید؟
table
css
div

یا علی

Saman Hashemi
یک شنبه 17 مهر 1390, 13:54 عصر
3 راه حل شما دارید؟
table
css
div
سه حالت نداریم دوتاست Table و DIV که توی هر دو از ویژگی های CSS استفاده میکنیم

متشکرم
با جدول میتونم کارم و با 100تا دردسر تا حدودی درست کنم ولی
دلیل این مشکل تو asp.net چی میتونه باشه
برادر من چرا خودتو اذیت میکنی 2ساعت برو وقت بذار و CSS یاد بگیر همه این راه موقتیه وقتی باید یاد بگیری از همین الان شروع کن...!

دوست عزیز شما میتونی توی dream Weaver کار طراحی خودت رو انجام بدی(در حالت design) بعد از اینکه کار طراحی شما تموم شد میتونی اونو به VS منتقل کنی! شاید اینجوری ملموس تر باشه کاری که داری انجام میدی.
:متفکر:

exlord
یک شنبه 17 مهر 1390, 14:29 عصر
شما اگه میخوای web application کار کنی اول باید html و css یاد بگیری بعد بری سراغ زبان های سمت سرور ... شما کار رو اصولی شروع نکردی انتظار داری همه چی هم درست باشه ... نمیشه که اینجوری ...

modern_amin
یک شنبه 17 مهر 1390, 14:46 عصر
متشکر از همه عزیزان
css اگه2ساعت زمان میگیره عیبی نداره
یاد میگیرم
فقط کارایش برام گنگه
در ضمن با arteester و dream weaver درست کردم (در سطح مبتدی )و تو asp.net آوردم
.
.
میتونید برای css یک منبع فارسی معرفی کنید؟
در ضمن فایلهای ascx که تو بعضی پروژه ها هستند چه نوع فایلهایی هستند؟

m.soleimani
یک شنبه 17 مهر 1390, 17:17 عصر
این هست به فارسی بگردی کلی دیگه از این‌ها هم هست « به نظر من که فونتش خیلی به درد نخور بود حتمن موقع خوندن عوضش کن که چشمات درد نگیره »
http://www.aghazeh.com/ebooks-programing-web/535.html

ولی شما چه نیازی به فارسیش داری وقتی که سایت http://w3schools.com/ به ساده‌ترین زبان ممکن و کامل‌ترین حالتش همه رو به صورت رایگان به شما آموزش می‌ده !!؟
شاد و پیروز باشید./

davood59
یک شنبه 17 مهر 1390, 18:30 عصر
کتاب فارسی 101 ترفند css کتاب بسیار خوب و مفیدیه از آقای امیرعباس عبدالعلی.با یه جستجوی کوچولو میتونی پیداش کنی و از بازار بخری.
البته این کتاب ترجمه شده ولی بسیار کتاب خوبیه.

m.soleimani
یک شنبه 17 مهر 1390, 18:38 عصر
کتاب فارسی 101 ترفند css کتاب بسیار خوب و مفیدیه از آقای امیرعباس عبدالعلی.با یه جستجوی کوچولو میتونی پیداش کنی و از بازار بخری.
البته این کتاب ترجمه شده ولی بسیار کتاب خوبیه.

توی وب فقط سر فصل‌هاش موجود هست ولی در کل برای حمایت از مترجمین و نویسندگان داخلی البته‌ اون‌هایی که واقعن وقت می‌گذارن و خودشون هم به برنامه نویسی مسلط هستن ممنون می‌شم کتاب‌هایی که نمونه قابل خریداریش توی بازار هست رو به هیچ عنوان دانلود نکنید برای پیشرفت مملکت همه باید یه گام هرچقدر کوچیک برداریم.

پی‌نوشت در مورد کتابی که برای شما قرار دادم اگر بدونم نسخه قابل خریدش موجود هست و مال همین نویسنده هست برش می‌دارم.
شاد و پیروز باشید./