PDA

View Full Version : سوال: چطوری میشه یک Save Dialog باز کرد و مسیری که کاربر انتخاب کرده رو بدست آورد؟

behzad1367
یک شنبه 17 مهر 1390, 08:08 صبح
سلام.تو برنامم یه فایل خروجی دارم که در حال حاضر به این صورته که یه مسیر بهش دادم و وقتی فایل رو ساخت میره تو اون مسیر ذخیرش میکنه.حالا میخام این مسیر متغیر باشه.یعنی وقتی کاربر روی یه دکمه کلیک کرد اول پنجره Save Dialog باز بشه و هرجارو که کاربر به عنوان مسیر مورد نظرش انتخاب کرد اون مسیر داخل یه رشته قرار بگیره که من بتونم ازش استفاده کنم.
دوستان تالار رو هم سرچ کردم جوابی وجود نداشت.
فردا تحویل پروژم هست خواهشا کمک کنید.
ممنون

behzad1367
یک شنبه 17 مهر 1390, 11:59 صبح
آقا جواب بدین:گیج:

محمد متاله
یک شنبه 17 مهر 1390, 13:07 عصر
با سلام
اگه می خواهید پنجره Save Dialog باز شود تا کاربر فایلی را از سایت شما دریافت و روی سیستم خودش ذخیره کند که نیازی نیست شما کاری کنید چون هنگامی که کاربر بر روی یک لینک مربوط به یک فایل کلیک کرد اگر مرورگر قادر به نمایش آن نباشد پنجره Save File Dialog باز می شود و از کاربر مسیری را برای ذخیره فایل می پرسد اگر هم کاربر برنامه هایی مثل Internet Download Manager نصب کرده باشد که خود این برنامه ها بر حسب تنظیماتشان برای یک سری فایل های خاص (تو obtion این برنامه قابل تنظیم هست) اجرا شده و فایل درخواستی کاربر را دانلود و در هارد ذخیره می کند

و اگر می خواهید کاربر در سمت سرور مسیری را برای ذخیره انتخاب کند می بایست از کنترل FileExplorer از شرکت های ثالث مانند تلریک استفاده کنید این هم لینک demo ی استفاده از کنترل FileExplorer

http://demos.telerik.com/aspnet-ajax/fileexplorer/examples/overview/defaultcs.aspx