PDA

View Full Version : سوال: coding algorithm (ورودی ثابت خروجی جدید)

Cancer
یک شنبه 17 مهر 1390, 13:24 عصر
سلام سلام سلام.

خب باز هم الگوریتم کدگذاری.

اول از همه چند تا سوال:

آیا الگوریتم کدگذاری هست که با ورودی ثابت خروجی جدید بده؟ (من گشتم پیدا نکردم).

اگه باشه که برای این کار بالاخره باید از یک عدد random یا زمان یا یه همچین چیزی استفاده بشه دیگه مگه نه؟
خب حالا مثلا ما از یه همچین عددی استفاده کردیم، بعدش برای برگردوندن متن کدگذاری ما بازم باید همون عددو داشته باشیم دیگه. خب اینجا باید چی کار کنیم؟ آیا باید اون عدد رو داخل متن پنهان کنیم؟ اگه این کارو بکنیم اون وقت حجم فایل خروجی از ورودی بیشتر نمیشه؟ اگه بیشتر بشه اشکال داره؟ چون آنچنان حجمی که زیاد نمیشه مثلا یکی دو بایت که این حرفارو نداره؟:لبخند:

یه چیزه دیگه برای پیدا کردنه کلید ما بهترین و بدترین حالت داریم؟ :لبخند:

با تشکر.

Cancer
دوشنبه 18 مهر 1390, 18:37 عصر
الو کسی هست؟
کسی هست جواب ما رو بده؟
من کار واجب دارم ها.
plz plz plz plz:گریه:

soorena
چهارشنبه 20 مهر 1390, 17:20 عصر
سلام
اگه منظور از کدينگ کد گزاری رو داده ها يا همون encryption هستش بايد بگم که الگوريتم های خوب از کليد عمومی و خصوصی استفاده ميکنند که توضيح بيشترش رو ميتونی از تو ويکيپديا بخونی روش هايی مثل RSA يا DES ...
اگه منظورت از کدينگ فشرده سازی يا مثلاً واترمارکينگ هستش که اون يه بحث ديگس...
در مورد اضافه شدن حجم فايل بايد بگم که تو encryption از اونجايی که الويت با امنيت اطلاعات هستش پس اضافه شدن حجم داده زياد مبحث مهمی نيست البته باز اين قضيه نسبی هستش و برای کاربرد های مختلف فرق ميکنه.

Cancer
دوشنبه 25 مهر 1390, 11:33 صبح
خب منظور کد گذاری است نه فشرده سازی.
ببین من باید یه برنامه بنویسم که فایل و متن رو کدگذاری کنه حالا استاده ما گیر داده که چیزه جدیدی باید باشه:لبخند:.
خب من قبلا همین دورو برا دیدیم که یکی می گفتش که اگر الگوریتم کدگذاری با ورودی ثابت خروجی ثابت هم بده این الگورتیم می تونه ضعیف باشه.
ما هم با همین فکر (یکم فکر) گفتیم که ما بیایم یه الگوریتم بدیم که با ورودی ثابت یه خروجی متغیر بده که این استاده هم ..........
خب حالا الگوریتمی هست که با ورودی ثابت خروجی جدید بده یا نه؟
بعدشم الگوریتم که من دارم روش فکر می کنم فقط یک کلید خصوصی داره، ولی طول کلید فکر کنم خیلی زیاد باشه fact 256 (زیاده یا کم؟) یعنی من بهش امید داشته باشم یا نه؟

تشکر تشکر تشکر.

soorena
دوشنبه 25 مهر 1390, 18:37 عصر
ببين الگوريتمی که يک کليد داره يعنی همونجوری که کد ميشه باز هم ميشه که اين اصلاً خوب نيست و خيلی سريع و راحت شکسته ميشه و اصلاً فلسفه استفاده از کليد خصوصی و عمومی همين هستش که کليد عمومی برای کد کردن دست همه هست ولی کليد خصوصی رو همه ندارن.
اگه بخوای از الگوريتم های درهم سازی و يا جايگزاری و اينا استفاده کنی که اونا هم شکسته ميشه مگر در نهايت باز با يک کليد خصوصی رمز نگاری بشه.خوب مسلما طول کليد بلند تر محاسبات سنگين تری رو در پی داره و امنيت بيشتر (البته نه الزاما).

FastCode
سه شنبه 26 مهر 1390, 01:13 صبح
AES CBC برای block
AES CTR برای stream
HMAC رو هم نگاه کن.