PDA

View Full Version : سوال: Transparent کردن PictureBox روی PictureBox

mohsencom
یک شنبه 17 مهر 1390, 17:04 عصر
با سلام

میخواستم ببینم چطوری میشه یه Picturebox رو روی یه Picturebox دیگه Transparent کرد؟؟؟؟

همه میدونیم که Transparent کردن یه PictureBox روی BackgroundImage فرم براحتی صورت میگیره...اما همین کار روی یه Picturebox دیگه به چه صورتی هست؟

خب برای اینکار حتما لازمه عکسی که میخواد Transparent بشه رو توی فوتوشاپ درست کرد و حاشیه هاشو برداشت بعد در فرم برنامه استفاده کرد که من همه اینکارارو کردم...

دو تا عکس برای نمونه هم میذارم تا بهتر متوجه بشین سوالمو

در عکس اول که نشون میده فرم حاوی BackgroundImage است PictureBox براحتی Transparent شده...اما در عکسی بعدی که فرم ما BackgroundImage نداره Picturebox ی که میخوایم روی یه Picturebox دیگه Transparent کنیم Transparent نمیشه یا به اصطلاح Backcolor فرم در حاشیه ها نمایش داده میشه

اساتید محترم لطف کنید کمک کنید.

mohsencom
یک شنبه 17 مهر 1390, 23:19 عصر
کسی بلد نبووووووود؟؟؟ :افسرده:

دوستان کمک کنید دیگه.................

omid-vbAuto
دوشنبه 18 مهر 1390, 05:43 صبح
کسی بلد نبووووووود؟؟؟ :افسرده:

دوستان کمک کنید دیگه.................

من نتونستم منظورتون رو متوجه بشم.

mohsencom
دوشنبه 18 مهر 1390, 06:03 صبح
من نتونستم منظورتون رو متوجه بشم.

منظورم واضح بود که عزیزم...ببین اون شکل اول که عکس موس داخل یه picturebox هست که Picturabox رو Transparent کردم...حالا چون اینجا فرم ما backgroundimage داره Picturebox ما بخوبی رو Backgroundimage فرممون Transparent میشه

ولی تو فرم دوم ما نمیخوایم از Backgroundimage استفاده کنیم....میخوایم همین عکس موس رو روی یه Bicturebox دیگه نشون بدیم بصورتی که Picturebox ما که داخلش موس هست و front هست بخوبی روی Picturebox پایینیش که back هست نمایش داده بشه مثل همون عکس اول که خوب نمایش داده شده

نمیدونم واقعا همچین کاری میشه کرد؟؟؟؟

sina_saravi1
سه شنبه 19 مهر 1390, 10:07 صبح
سلام

شما باید اول پیکچر باکستون رو تو پیکچر باکس اول ایجاد کنید بعد بتونید از این خاصیت استفاده کنید

با کد نویسی خیلی راحته
اگه میخوای بگو با مثال توضیح بدم