PDA

View Full Version : مقایسه صدا ها

رامین مرادی
یک شنبه 17 مهر 1390, 19:09 عصر
با سلام
اول از مدیر عذر خواهی بکنم که نمیدونم باید تو کدوم بخش باید این سوال رو مطرح میکردم
خوب بریم سر اصل مطلب
می خواستم بدونم چه طور میشه دو صدا رو با هم مقایسه کرد
مثلا من یه سری اعداد رو با صدای خودم ضبط کردم حالا اگر کاربر با میکروفن عدد یک را بگویید در تکست باکس با صدا های من مقایسه شود و عدد یک را تایپ کند یا بدون ضبط صدا خروف رو به صورت فینگلیش هنگامی ه کاربر صحبت میکند بنویسد مرسی اگر راهنماییم کنید تو دانشگاه می خوام غوغا کنم یه پروژه توپ دارم میخوام با این کار بترکونم :لبخند::لبخند::لبخند::لبخند:

رامین مرادی
چهارشنبه 20 مهر 1390, 14:14 عصر
کسی در این مورد کار نکرده. حداقل یه جایی رو معرفی کنید که بشه از اونجا کمک گرفت.

mr-adler
چهارشنبه 20 مهر 1390, 14:46 عصر
با سلام
چند مدت قبل تاپیکی با مضمون مشابه ایجاد شد اما فقط به این نتیجه رسیدند که این کار شدنی هست و هیچ حرفی از چگونگی انجام این کار زده نشد . اما من در قسمت تاپیک های اعلان مشابه این موضوع رو پیدا کردم که متاسفانه لینک دانلود سورس از کار افتاده بود:ناراحت:

Voice Recognition

یه Sample خوب و جالب برای کار با صدا

این Sample دو صدا رو با هم مقایسه می کنه ، حالا این صدا می تونه توسط خوده برنامه
ضبط بشه ، یا از روی هاردتون انتخاب بشه.

دانلود (http://soda.parsaspace.com/MBT925/Learn-Sample/Voice%20Recognition.rar)
ولی خود من هم خیلی علاقه مندم در این زمینه مطلب یاد بگیرم و خوشحال میشم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه:ناراحت:

رامین مرادی
چهارشنبه 20 مهر 1390, 21:45 عصر
با سلام
چند مدت قبل تاپیکی با مضمون مشابه ایجاد شد اما فقط به این نتیجه رسیدند که این کار شدنی هست و هیچ حرفی از چگونگی انجام این کار زده نشد . اما من در قسمت تاپیک های اعلان مشابه این موضوع رو پیدا کردم که متاسفانه لینک دانلود سورس از کار افتاده بود:ناراحت:

ولی خود من هم خیلی علاقه مندم در این زمینه مطلب یاد بگیرم و خوشحال میشم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه:ناراحت:
مرسی از لطفتون اساتید بزرگوار کمک کنن

shivasaghaei
چهارشنبه 30 آذر 1390, 11:54 صبح
سلام!
من یه سوال دارم!
می خوام یه صدای خاص را از بین یه مجموعه صدا تشخیص بدم!
مثلاً صدای آمبولانس را از بین صداهای یک خیابون.
چطور می تونم کار کنم؟!
ممنون!

IamOverlord
چهارشنبه 30 آذر 1390, 16:44 عصر
این کار کار زیاد ساده ای نیست. شما اول باید با یه سری مفاهیم اولیه در مورد موج و صدا آشنایی داشته باشی. در حال حاضر برای این جور کار ها شبکه ی عصبی پیاده سازی می شه. در مورد تبدیل فوریه هم بخونی بد نیست. ضمنا این مسائل بیش تر به AI و ANN ربط داره پس توی تالار هوش مصنوعی هم سوالت رو بپرس.

shivasaghaei
پنج شنبه 01 دی 1390, 09:25 صبح
ممنون از راهنمایی تون!

IamOverlord
پنج شنبه 01 دی 1390, 09:43 صبح
ضمنا برای شبکه ی عصبی هم بگم که باید تعدادی نمونه -هر چه قدر بالاتر بهتر- داشته باشی از مثلا صدای آمبولانس.
بعد این شبکه ی عصبی یاد می گیره که صدای آمبولانس چیه و صداهای مشابه رو هم تشخیص می ده. شبیه ساختار عصبی مغز موجودات زنده.
کسایی که هوش مصنوعی بلدن بیش تر می تونن راهنماییت کنن.
موفّق باشید!