PDA

View Full Version : سوال: Transparent کردن Picturebox روی Picturebox

mohsencom
یک شنبه 17 مهر 1390, 23:29 عصر
با سلام

میخواستم ببینم چطوری میشه یه Picturebox رو روی یه Picturebox دیگه Transparent کرد؟؟؟؟

همه میدونیم که Transparent کردن یه PictureBox روی BackgroundImage فرم براحتی صورت میگیره...اما همین کار روی یه Picturebox دیگه به چه صورتی هست؟

خب برای اینکار حتما لازمه عکسی که میخواد Transparent بشه رو توی فوتوشاپ درست کرد و حاشیه هاشو برداشت بعد در فرم برنامه استفاده کرد که من همه اینکارارو کردم...

دو تا عکس برای نمونه هم میذارم تا بهتر متوجه بشین سوالمو

در عکس اول که نشون میده فرم حاوی BackgroundImage است PictureBox براحتی Transparent شده...اما در عکسی بعدی که فرم ما BackgroundImage نداره Picturebox ی که میخوایم روی یه Picturebox دیگه Transparent کنیم Transparent نمیشه یا به اصطلاح Backcolor فرم در حاشیه ها نمایش داده میشه

اساتید محترم لطف کنید کمک کنید.

gwbasic
دوشنبه 18 مهر 1390, 08:19 صبح
تا اونجایی که یادمه چنین امکانی اگه اشتباه نکنم در حالت کلی وجود نداشت اما اگه این دو PictureBox قابل یکی شدن هست می تونی بجای دوتا یه PictureBox داشته باشی و با استفاده از متد DrawImage مربوط به Graphics دو یا هر چند عکس رو توی PictureBox رسم کنید. با این روش مشکل Transparent حل می شه

mostafa_neo
سه شنبه 04 بهمن 1390, 20:02 عصر
اگه نخوایم DrawImage کنیم چی؟چون من میخوام جابجا کنم pictureboxهارو

b.saminjad
سه شنبه 04 بهمن 1390, 21:21 عصر
سلام

میتونی به جای picbx زیری از یک panel استفاده کنی و خاصیت background پنل را برابر عکس قرار بدی سپس picbx روی پنل رسم کنی

در این صورت حتی میتونی شفافیت تصویرو هم تنظیم کنی(به وسیله فتوشاپ)