PDA

View Full Version : مشکل وابستگی برنامه نوشته شده به sql

hesampersian
یک شنبه 17 مهر 1390, 23:47 عصر
دوستان من یک پروژه با c# نوشتم و دیتابیس اون هم داخل sql server ساختم و اینطرف تو دات نت add کردمش.
حالا پروژه نوشته شده رو می برم روی سیستم دیگه حتما باید sql server داشته باشه تا من db رو بهش attach کنم تا اجرا شه و درست کار کنه.

می خوام ببینم باید چیکار کنم که این برنامه همه جا اجرا شه راحت حتی اگر sql server هم نصب نباشه اونجا ؟!

ya30ien2
دوشنبه 18 مهر 1390, 00:27 صبح
من سوال کردم گفتن از این برنامه هم میتونی استفاده کنی
SQLManagementStudio_x86_ENU

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 18 مهر 1390, 00:32 صبح
خب در این جور مواقع حتما باید پیش نیازات مورد نیاز نصب بشه رو سیستمی که قرار هست نرم افزار روش استفاده بشه
در صورت کلی دات نت فریم ورک یک تکنولوژی هستش که تحت اون نرم افزار رو مینویسیم و همینطور SQL Server هم مثل این هستش ما هنگام برنامه نویسی از تکنولوژی SQL Server استفاده میکنیم در نتیجشم برای اینکه این برنامه رو سیستم دیگه ای اجراء بشه حتما باید تکنولوژی مورد استفاده شده رو اون سیستم نصب شده باشه.

برای مثال شما برنامه ایرو مینویسید با .NET4 و رو هر سیستمی که .NET4 نصب نباشه خطا میده قضیه SQL هم مثل همین هستش :)

شما برای حل این مشکل با خود ویژوال استدیو یک SETUP بسازید و SQL Server رو تو قسمت Requerments تیک بزنید که هنگام نصب نرم افزار شما پیش نیازات نرم افزارتون رو نصب کنه .

موفق باشید.

میلاد قاضی پور
دوشنبه 18 مهر 1390, 00:55 صبح
برای اجرای برنامه ای که دیتابیسش sql server هست حتما باید روی سیستم مقصد sql server نصب باشه .

sanay_esh
دوشنبه 18 مهر 1390, 01:27 صبح
میتوانید از SQL server Express استفاده کنی و نیازی به نصب آن نیست فایلهای MDF , LDF را در قسمت ستاپ برنامه attach کن تا برنامه هنگام نصب این فایلها را روی سیستم مقصد کپی کند
و دیگر نیازی نیست که در سیستم مقصد برنامه بانک اس کیو ال نصب شود خود دات نت فریمورک با این دوفایل کار میکند
ولی کلا مشکلاتی مانند مدیریت دیتابیس رو به همراه دارد که باید باهاش بسازی!!!

Amir Oveisi
سه شنبه 19 مهر 1390, 02:11 صبح
میتوانید از SQL server Express استفاده کنی و نیازی به نصب آن نیست فایلهای MDF , LDF را در قسمت ستاپ برنامه attach کن تا برنامه هنگام نصب این فایلها را روی سیستم مقصد کپی کند
و دیگر نیازی نیست که در سیستم مقصد برنامه بانک اس کیو ال نصب شود خود دات نت فریمورک با این دوفایل کار میکند
ولی کلا مشکلاتی مانند مدیریت دیتابیس رو به همراه دارد که باید باهاش بسازی!!!

این در صورتی جوابگو هست که SQL Server Express در سیستم مقصد نصب شده باشه (یا اون سیستم عامل به شکل پیش فرض داشته باشدش) و اگه رو یک سیستم مقصد SQL Server Express نصب نباشه برنامه کار نمی کنه. در ضمن تفاوتی نداره که شما با چه نسخه ای از MS SQL کار کنید. در هر حال دیتابیس شما به شکل دو فایل mdf و ldf نگهداری میشه. حالا این فایل ها میتونن رو سرور باشند و هم اینکه میتونن به شکل local‌باشند و کنار برنامه قرار بگیرند فایل های دیتابیس.

kebriya
سه شنبه 19 مهر 1390, 12:01 عصر
برنامه من قرار است روی یه سیستم کار کنه یعنی تحت شبکه نیست. توی صفحه اول برنامه بانک رو attach کردم در حالت عادی جواب میده ولی وقتی setup میسازم(با خود c#) موقع attach کردن خطا میده. کسی دلیلش رو میدونه؟