PDA

View Full Version : سوال: ارتباط مانیتورینگ WinCCزیمنس با VB و #C

Edison
دوشنبه 18 مهر 1390, 03:00 صبح
سلام
بنده 7 ساله تو زمینه اتوماسیون کار می کنم.با PLCهای زیمنس و ABB کار کردم.یه کمی هم #C کار کردم.یه سوالی دارم در مورد یه راهکار که زیمنس داده برای انتقال دیتای مانیتورینگ WinCCبه Excel از طریق کد نوشتن با VB توی ماکروی Excel .این کدها رو تو یک فایل Text ضمیمه کردم.یک درخواست دارم از کسانی که به VBو#C مسلط هستند که این کدهای VB رو آنالیز کرده و تبدیل به کدهای #C کنند.
پیشاپیش از لطف شما تشکر می کنم.

Alirezanet
دوشنبه 18 مهر 1390, 20:56 عصر
دوست عزیز کدهایی که در تو این فایل هستش کدهای VBA هستند و ربطی به دات نت نداره ! و به عنوان ماژول یا Script تو محیط Office قابل استفادست .... به همین دلیل نمیشه معادل C#‎ براشون نوشت ! البته کار عجیبی نمیکنه که خودتون میتونید بنویسیدش !

omid-vbAuto
دوشنبه 18 مهر 1390, 21:37 عصر
دوست عزیز کدهایی که در تو این فایل هستش کدهای VBA هستند و ربطی به دات نت نداره ! و به عنوان ماژول یا Script تو محیط Office قابل استفادست .... به همین دلیل نمیشه معادل C#‎ براشون نوشت ! البته کار عجیبی نمیکنه که خودتون میتونید بنویسیدش !

شدن که میشه!!! از شما بعیده.

هر کد vba رو میشه تو vb نوشت.

به شرط نصب بودن نرم افزلر اون برناممون کار خواهد کرد.

m.soleimani
دوشنبه 18 مهر 1390, 22:54 عصر
سلام
بنده 7 ساله تو زمینه اتوماسیون کار می کنم.با PLCهای زیمنس و ABB کار کردم.یه کمی هم #C کار کردم.یه سوالی دارم در مورد یه راهکار که زیمنس داده برای انتقال دیتای مانیتورینگ WinCCبه Excel از طریق کد نوشتن با VB توی ماکروی Excel .این کدها رو تو یک فایل Text ضمیمه کردم.یک درخواست دارم از کسانی که به VBو#C مسلط هستند که این کدهای VB رو آنالیز کرده و تبدیل به کدهای #C کنند.
پیشاپیش از لطف شما تشکر می کنم.

برای تبدیل کدهای vba به vb.net اینو مطالعه کن :

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa192490(v=office.11).aspx

پی‌نوشت : البته اینم بد نیست :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa164018%28office.10%29.aspx

Alirezanet
دوشنبه 18 مهر 1390, 23:23 عصر
شدن که میشه!!! از شما بعیده.

هر کد vba رو میشه تو vb نوشت.

به شرط نصب بودن نرم افزلر اون برناممون کار خواهد کرد.

امید جان شما یه نگاه به اون کدها مینداختید لااقل .....
کدها مربوط به شیت های Excel هستند درسته همه چیز میشه ولی باید اول به فکر نوشتن یک Excel باشید تا بیاید روی Cel ها و شیت هاش کار کنید !
اگه شما زحمتشو کشیدید بزارید اینجا ما هم استفاده میکنیم !
موفق باشید . . .:متفکر: