PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به parent node یک node

shahrzad87
دوشنبه 18 مهر 1390, 08:23 صبح
76419سلام من توی این treeview فایل های صوتی و نامش رو ذخیره می کنم. توی نود های سطح دوم که همه یک پدر دارند مشکلی ندارم، اسم فایل رو توی text نود نگه می دارم و آدرسش رو توی یک آرایه رشته ای که شماره اش هم شماره ایندکس node است و برای play کردنش از درخت با path[tview.selectednode.index] به آدرس فایلش دسترسی دارم اما نمی دونم آدرس فایلهای سطح های بعدی رو چطور و کجا ذخیره کنم که وقتی از درخت انتخابش کردم بتونم آدرس فایلش رو به کلید play بدم ؟؟؟

76418http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

shahrzad87
دوشنبه 18 مهر 1390, 08:31 صبح
یک مشکل دیگه هم دارم !!!
من این درخت رو با همین ترتیب توی دیتابیس می خوام ذخیره کنم. node اولی رو به عنوان نام گروه تو جدول گروهها ذخیره می کنم و node های سطح دوم رو با تو جدول فایل صوتی با آی دی گروهش ذخیره می کنم و ایندکسشون رو به عنوان اولویت پخشش ذخیره می کنم، حالا نمی دونم کلیدهاش رو چجوری تو جدول کلیدها ذخیره کنم ؟؟ جدول کلید شامل کلید و فایل اون کلید و عملکرد کلید و اگر عملکردش پخش صوت باشه آی دی فایل صوتی که باید پخش کنه هست، حالا چجوری کلید ها و زیر گروه هاشون رو ذخیره کنم که بتونم دوباره برنامه رو که اجرا کردم بازیابیشون کنم و با همین ترتیب تو درخت نون بدم ؟؟؟؟

solaleh
دوشنبه 18 مهر 1390, 10:13 صبح
من اگه جای شما بودم موقع ذخیره نودها یه فیلد id میذاشتم که autonumber باشه،یه فیلد desc که توضیح اون نود باشه و یه key. علاوه بر این یه فیلد parent هم نگه داری میکردم که میشه id ای که برای اون نود parent میشه.این جوری هم پدر و هم فرزند قابل بروزرسانی و دسترسی هستند.
id=10 ---- > parent = 8
id = 8 ----> parent = ...