PDA

View Full Version : Put Online در WampServer

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 18 مهر 1390, 18:29 عصر
سلام؛
زمانی که WampServer رو در حالت Online قرار میدم. نمی تونم با External IP وارد localhost بشم. درواقع وقتی IP خودمو تو Addressbar میزنم، وارد صفحه Login مودم میشم.
مشکل از پورت 80 نیست. پورت 80 در اختیار Apache هست. با تغییر پورت هم مشکل حل نمیشه.

نمیدونم مشکل از کجاست! :متفکر:

blackmak
دوشنبه 18 مهر 1390, 22:09 عصر
یعنی از یه سیستم دیگه با به صورت شبکه میخواهید به فایل های یه سیستم دیگه که سرور باشه دسترسی داشته باشید ؟

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 19 مهر 1390, 18:05 عصر
بله، همینطوره.
فقط منظور از شبکه، اینترنت هست. با IP اینترنت سیستمم میخوام به سیستم خودم که wampserver روش نصب هست وصل بشم. اما نمیشه.

blackmak
سه شنبه 19 مهر 1390, 19:10 عصر
خوب اگه فایلهارو رو هاستتون میخواید ببینید cuteftp هستش که. اگه هم سایتتونو میخواهید ببینید ip یا domain رو وارد کنید .اگه میخواهید desktop و ببینید Remote Desktop کنید . چیکار می خواهید بکنید ؟
اگه بگید دقیقا قصدتون از این کار چیه شاید بتونم کمک کنم

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 19 مهر 1390, 19:52 عصر
من فقط میخوام از قابلیت Online در WampServer (که رو سیستم خودم نصب کردم) استفاده کنم تا بتونم از یک سیستم دیگه که متصل به اینترنت هست، به سیستم خودم وصل بشم و به localhost تو سیستم خودم دسترسی داشته باشم.
وقتی WampServer رو در حالت Online قرار بدیم باید بشه با وارد کردن IP سیستم در هر کامپیوتر متصل به اینترنتی به localhost دسترسی داشت. اما برای من این اتفاق نمی افته. وقتی خودم IP سیستم خودم رو تو AddressBar میزنم، بجای اینکه وارد localhost بشه، به صفحه login مودم وارد میشه و هیچ کسی هم تو اینترنت نمیتونه با وارد کردن IP من تو مرورگرش، به localhost وصل بشه.

Freedom777
سه شنبه 19 مهر 1390, 20:57 عصر
وقتی خودم IP سیستم خودم رو تو AddressBar میزنم، بجای اینکه وارد localhost بشه، به صفحه login مودم وارد میشه
یعنی آدرس رو در یک سیستم دیگه و از طریق اینترنت استفاده میکنید میره به صفحهء لاگین مودم PC هدف؟
چه آیپی ای بطور مثال؟
یه آیپی داخلی داریم مثل 192.168.0.100 و یه آیپی پابلیک اینترنت که با مراجعه به سایتهای تشخیص IP میتونید دربیارید (این آدرس معمولا متغییره و در هر بار کانکت مودم عوض میشه).
مودم ADSL دارید؟ روی PPPoE هست؟
این مودم بین سیستمهای دیگر به اشتراک گذاشته شده؟ چند سیستم و به چه طریق؟

blackmak
سه شنبه 19 مهر 1390, 22:20 عصر
تا جایی که من فهمیدم شما باید یه ip استاتیک بگیرید . فکر نمیکنم راه دیگه ای باشه . در واقع شما میخواین مثل یه هاست عمل کنید.

ahmadflasher
چهارشنبه 20 مهر 1390, 00:15 صبح
سلام. واسه اینکار شما به یه IP استاتیک(valid IP) نیاز دارید. من اینکارو برای شرکتمون انجام دادم و از هرجا که اینترنت باشه می تونم به سیستم دسترسی داشته باشم

vangelis_persian
چهارشنبه 20 مهر 1390, 09:42 صبح
سلام،
من هم مشابه سوال آقای XxxxX داشتم، با اجازه...

یعنی آدرس رو در یک سیستم دیگه و از طریق اینترنت استفاده میکنید میره به صفحهء لاگین مودم PC هدف؟

خیر، میره به صفحه لاگین مودم خودم

چه آیپی ای بطور مثال؟

Ip که خود مودم گرفته، یعنی همون IP Public

مودم ADSL دارید؟ روی PPPoE هست؟

مودم ADSL هست، و روی PPPoE هست

این مودم بین سیستمهای دیگر به اشتراک گذاشته شده؟ چند سیستم و به چه طریق؟
خیر، به طور خلاصه: دوتا PC تو دو جای مختلف که روی هر دو WampServer نصب هست،(فکر میکنم فرقی هم نمیکنه اگر روی یکی از اونها فقط نصب باشه،) زمانی که WampServer رو در حالت آنلاین در میاریم طبیعتاً باید نقش یک سرور رو بازی کنه، اگر اشتباه نکنم، پس طریقه وصل شدن کامپیوتر هایی که تو اینترنت هستن اینه که آدرس IP اون سیستمی که WampServer داره رو وارد کنن و به او وصل بشن اما این کار امکان پذیر نبود;
ممنون/

پ.ن: من تا الان با IP استاتیک امتحان نکردم، شاید ایراد کار تو همین که IP استاتیک استفاده نشده، باشه.

vangelis_persian
چهارشنبه 20 مهر 1390, 09:44 صبح
اگر کلاس IP ها متفاوت باشن مشکلی بوجود خواهد اومد؟

Freedom777
چهارشنبه 20 مهر 1390, 12:25 عصر
خیر، میره به صفحه لاگین مودم خودم

احتمالا آدرس رو از طریق PC دیگه که به همون مودم متصل هست وارد نمیکنید؟

Ip که خود مودم گرفته، یعنی همون IP Public آیپی ای که خود مودم گرفته یعنی چی دقیقا؟
چون مودم درحالت PPPoE یک آیپی داخل شبکهء LAN میگیره برای خودش (این جدا از IP هرکدام از PC ها در شبکه هست و مال خود مودمه).
یه نمونه از IP ای رو که باهاش تست میکنید بذارید تا ببینیم از چه نوعی هست.

مودم ADSL هست، و روی PPPoE هستببین یه چیزی میگم روش فکر کن!
دوتا سیستم شما وصل شدن به یک مودم. درسته؟
اتصال اینترنت بین اون دوتا Share هست. درسته؟
یعنی هردو یک Public IP در اینترنت دارن. درسته؟
حالا وقتی کسی در اینترنت IP اتصال اینترنت این دوتا سیستم رو وارد میکنه، درخواست مورد نظر باید به کدوم یکی از این دوتا سیستم برسه؟ نمیشه که هردوش. و از طرف دیگه مودم نمیتونه سرخود درخواست رو به یکی که خودش انتخاب میکنه بفرسته (معمولا).

بنابراین درحالت PPPoE با تنظیمات پیشفرض نمیتونی این کار رو انجام بدی. بنظرم یا باید تنظیمات خاصی در مودم انجام بدی یا مودم رو در حالت Bridge بذاری (که در این حالت فقط یکی از PC ها میتونه از مودم بصورت مستقیم استفاده کنه).

ضمنا همهء این کارا رو هم بکنی بازم بعضی ISP ها به این شکل دسترسی نمیدن. این محدودیت رو بعضی ISP ها دارن. اما امتحان کردنش ضرر نداره شاید مشکلی نداشتی، و حداقلش اطلاعات و مهارت خودت رو زیاد میکنه.

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 20 مهر 1390, 16:08 عصر
اوه، چقدر پیچیده شد. هرکسی یه برداشتی کرد.

تا جایی که من فهمیدم شما باید یه ip استاتیک بگیرید . فکر نمیکنم راه دیگه ای باشه . در واقع شما میخواین مثل یه هاست عمل کنید.
اما مطمئن هستم این کار نیازی به Static IP نداره.

چه آیپی ای بطور مثال؟
یه آیپی داخلی داریم مثل 192.168.0.100 و یه آیپی پابلیک اینترنت که با مراجعه به سایتهای تشخیص IP میتونید دربیارید (این آدرس معمولا متغییره و در هر بار کانکت مودم عوض میشه).
عرض کردم، External IP. نه آی پی LAN.

قابلیت Online تو Wampserver این اجازه رو به کاربر میده تا سیستم خودش رو (سیستمی که WampServer روش نصب هست) به صورت سرور در بیاره. (من دارم فقط در مورد یک سیستم صحبت میکنم)
بنابراین همونطور که با مراجعه به آدرس http://209.85.147.100 وارد سایت گوگل میشید. کاربر Wamp هم با وارد کردن IP اینترنت (External IP) خودش، باید وارد localhost بشه. اما این کاربر Wamp، بجای اینکه بتونه وارد localhost بشه، وارد صفحه login مودم خودش میشه!

Freedom777
چهارشنبه 20 مهر 1390, 19:44 عصر
مودم ADSL درحالت PPPoE یک NAT ایجاد میکنه. این NAT برای سیستمهای کلاینت معمولی مشکلی ایجاد نمیکنه، چون بطور معمول خودشون آغازکنندهء ارتباط از داخل به خارج هستن. اما درحالت معکوس یعنی وقتی یک درخواست از خارج بخواد داخل بشه (آغازگر باشه) این NAT مشکل ایجاد میکنه.

حرفی که شما میگید در کلیتش درسته و این جزو ساختار و اصول اینترنت و خاصیت P2P اون هست، اما سیستمهای NAT که بیشتر برای سیستمهای کلاینت استفاده میشن، نه سرور (که بقیه بخوان مستقیما باهاش تماس بگیرن و آغازگر ارتباط باشن)، این خاصیت رو مخدوش میکنه.
استفاده از NAT علتهای مختلفی داره. گاهی بخاطر امنیت سیستمهای داخل شبکه استفاده میشه. گاهی بخاطر کمبود آدرسهای IP (که از یک آدرس برای چند کلاینت استفاده بشه)، یا همین مودمهای ADSL درحالت PPPoE که از NAT برای اشتراک اینترنت استفاده میکنن.

این چیزهایی رو که شما میگید بنده خودم میدونم. ولی در عمل اینقدر ایدئال نیست (اما در خیلی موارد شدنی هست).
بخاطر اینکه قبلا روی یک پروژهء P2P کار کردم، نیاز به دونستن و سر و کله زدن با این قضایا داشتم. همینطوری از خودم که نمیگم.
بهرحال اگر IP استاتیک بگیرید احتمالا بخشی از قضیه رو حل میکنه (ولی نه لزوما همش رو). شما بهرحال باید مودم رو تنظیم کنید تا درخواست های ورودی رو به یکی از PC ها هدایت کنه.

حرف شما درصورتی درست میبود که هر PC یک IP مختص به خودش رو داشت (دینامیک یا استاتیک). وقتی یک IP بین دو یا چند رایانه به اشتراک گذاشته شده این ابهام بوجود میاد که درخواستهایی که از اینترنت به اون آدرس میان باید به کدام PC هدایت بشن. و مودمهای ADSL و حتی بعضی ISP ها که گفتم بصورت پیشفرض این درخواستهای ورودی رو بلاک میکنن؛ این قضیه با توجه به اینکه سیستمهای شما بصورت کلاینت فرض میشن و قرار نبوده نقش سرور رو داشته باشن عجیب نیست (و اصلا سیاست و محدودیت های بعضی ISP ها این هست که اجازه نمیدن مشتریهای خانگی عادی نقش سرور رو ایفا بکنن - احتمالا بیشتر بخاطر افزایش ترافیک و اینها). البته اینا همه قابل تنظیم هست و راهکار داره.

Freedom777
چهارشنبه 20 مهر 1390, 19:57 عصر
اما این کاربر Wamp، بجای اینکه بتونه وارد localhost بشه، وارد صفحه login مودم خودش میشه!
قبلا گفتم که احتمالا شما روی همون سیستم یا سیستم دیگه در همون شبکه آدرس رو وارد میکنید.
بنظر بنده علت این قضیه میتونه این باشه که اون IP درواقع متعلق به مودم شماست. همونطور که گفتم مودم شما وقتی روی PPPoE باشه نقش یک NAT رو ایفا میکنه و سیستمهای پشت یک NAT آیپی Public مستقیم ندارن، بلکه اطلاعات به مودم ارسال میشن (که در اصل Public IP به خود مودم اختصاص داده شده و نه PC های متصل به اون) و مودم این وسط نقش واسطه و هدایت کننده و توزیع کننده رو ایفا میکنه. بنابراین عجیب نیست اگر وارد صفحهء لاگین مودم بشید.

اصطلاحش دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم باید از Port forwarding استفاده کنید و تعیین کنید که درخواستهای مربوط به پورت 80 (پورت پیشفرض وب سرورها) به PC مورد نظر هدایت بشن.

ahmadflasher
چهارشنبه 20 مهر 1390, 21:51 عصر
یه زمانی این مشکلات واسم پیش اومده بود . همانطور که جناب Freedom777 گفتن با PPPoE نمی تونی وصل شی . یادمه با قرار دادن مودم در حالت Bridge(اتصال با کانکشن BoradBand) تونسته بودم به صورت آنلاین به وب سرورم (wamp) وصل شم. اما چون آپی داینامیک بود هر دفعه باید یه آیپی می دادم.واسه همین میگم بهتره آی پی استاتیک بگیری.
اما اگه می خوای تست کنی مودم رو تو حالت bridge بزار ، با کانکشن Borodaband به اینترنت وصل شو ،و آی پی تو بدست بیار (http://www.myipaddress.com) ، فایروال آنتی ویروس رو آف کن، احتمالا جواب می ده. من همین الان این روش رو دوباره تست کردم تونستم وصل شم.

blackmak
چهارشنبه 20 مهر 1390, 22:32 عصر
ip که شما به سیستمتون میدید یه چیزه محلی هستش و داخل network جواب میده . شما میتونید 100 تا سیستمو شبکه کنید و یکیو server کنید . منتها برای اینکه داخل اینترنت بتونید ببینید server رو باید ip استاتیک بگیرید که قیمتش خیلی ارزون هم هستش . در واقع اگه اشتباه نکنم مثل همون domain گرفتن هستش با این حال دوست من سئوالو تو قسمت شبگه مطرح کنید . اونها بهتون میگن چرا باید ip استاتیک بگیرید و بهتر میتونن راهنمایتون کنن
موفق باشید

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 21 مهر 1390, 00:28 صبح
این NAT برای سیستمهای کلاینت معمولی مشکلی ایجاد نمیکنه، چون بطور معمول خودشون آغازکنندهء ارتباط از داخل به خارج هستن. اما درحالت معکوس یعنی وقتی یک درخواست از خارج بخواد داخل بشه (آغازگر باشه) این NAT مشکل ایجاد میکنه.

برای رفع این مشکل همونطور که خودتون هم در انتهای پست اشاره کردید، Port Mapping یا همون Port Forwarding کردم. اما این هم نتیجه نداشته.
هر چیزی که فکرشو بکنید امتحان کردم. اما فایده نداشته. ISP هم از Proxy استفاده نمیکنه که بگیم مشکل از اونجاست. فقط همین احتمال میمونه که درخواست های پورت 80 بلاک میشه. اما باز هم با تغییر پورت نتیجه نگرفتم.

همانطور که جناب Freedom777 گفتن با PPPoE نمی تونی وصل شی . یادمه با قرار دادن مودم در حالت Bridge(اتصال با کانکشن BoradBand) تونسته بودم به صورت آنلاین به وب سرورم (wamp) وصل شم. اما چون آپی داینامیک بود هر دفعه باید یه آیپی می دادم.واسه همین میگم بهتره آی پی استاتیک بگیری.

در حال حاضر من از WiMax استفاده میکنم. پس PPPOE منتفی هست.

Freedom777
پنج شنبه 21 مهر 1390, 10:11 صبح
برای رفع این مشکل همونطور که خودتون هم در انتهای پست اشاره کردید، Port Mapping یا همون Port Forwarding کردم. اما این هم نتیجه نداشته.

بله ممکنه این کافی نباشه. به ISP هم بستگی داره (اونطور که بنده قبلا با چند ISP تست کرده بودم).

فقط همین احتمال میمونه که درخواست های پورت 80 بلاک میشه. اما باز هم با تغییر پورت نتیجه نگرفتم.اگر ISP بلاک کنه بنظرم فقط پورت 80 نیست که بلاک میشه. احتمالا همهء پورتها و شاید بعضی پورتها.
سرور هم فقط وب سرور نیست که. سرورهای مختلفی هست که هرکدام از پورت های مختلف استفاده میکنن. و این پورتها میتونن غیرثابت باشن. بطور کلی سرور به سیستم یا برنامه ای گفته میشه که سیستمها یا برنامه های دیگری بهش وصل میشن و ازش سرویس میگیرن (حالا هر نوع سرویس و داده ای میتونه باشه).

در حال حاضر من از WiMax استفاده میکنم. پس PPPOE منتفی هست.چیزی که مشکل ایجاد میکنه NAT هست. حالت PPPoE مودم ADSL هم بخاطر همین مشکل ایجاد میکنه که در این حالت مودم یک NAT رو ایجاد میکنه؛ وگرنه PPPoE خودش مشکلی نیست و درواقع وقتی مودم رو Bridge میکنید، پروتکل PPPoE رو خود PC شما اجرا میکنه.
اگر مودم WiMax شما هم دو یا چند پورت داره و خودش مستقیما اینترنت رو بین دو یا چند سیستم توزیع میکنه پس به احتمال زیاد یک NAT وجود داره (یا اصلا 100%).