PDA

View Full Version : کمی توضیح در مورد Web Site Administration Tool

sara_aryanfar
سه شنبه 19 مهر 1390, 00:51 صبح
با سلام امروز از سایت ویدئو آموزشی گرفتم که داخل اون میره و از یه صفحه وب البته در محیط لوکال کاربر ادمین و کاربر معمولی تعریف می کنه می خواستم بدونم این صفحه چی هست یعنی کاربران اینطوری تعریف میشن ؟
منظورم صفحه Web Site Administration Tool
76461

fakhravari
سه شنبه 19 مهر 1390, 01:47 صبح
با سلام
سوال جالبی پرسیدی که رنگم پرید .
اول مرحله کار با ابزار ممبرشیپ همین گزینه هست که میبینید . یعنی به جز این راهی نیست .
میشه گفت قلب asp این صفحه ای است که میبینید.
که تمام این گزینه ها یه کار انجام میدن.
مثال ساخت کاربر - ساخت سطع دسترسی - ایمیل - ..

sara_aryanfar
سه شنبه 19 مهر 1390, 11:39 صبح
مثلا وقتی ما سایتی طراحی می کنیم در در اون می خواهیم توسط مدیر یک کاربر رو ایجاد کنیم چنین صفحه ای وجود خواهد داشت لطفا یکم بیشتر از نحوه استفاده از این بخش توضیح بدین

fakhravari
سه شنبه 19 مهر 1390, 13:12 عصر
با سلام
ببینید مبحث خیلی گسترده است من چنتا مثال میزنم
شما می توانید تمامی این مراحلی که در این صفحه میبینی به صورت ویزار درست کنید یا کد نویسی به صورت پایین
Membership.CreateUser(txtNameCreate.Text.Trim().To Lower(), txtPassCreate1.Text.Trim(), txtEmailCreate.Text.Trim().ToLower());
اگه از کریتی یوزر استفاده کنید این همان کد ایجاد میشه.
ساخت سط امنیتی rols به صورت کد نویسی
Roles.CreateRole(TextBox2.Text.Trim());
Roles.DeleteRole(TextBox3.Text.Trim());
حذف کاربر
Membership.DeleteUser(TextBox4.Text.Trim());
دادن کاربر به سطح امنیتی
Roles.AddUserToRole(txtNameAddToRole.Text.Trim(), txtRoleAdd.Text.Trim());
Roles.RemoveUserFromRole(txtNameDeleteFromeRole.Te xt.Trim(), txtDeleteRole.Text.Trim());

par4parvaz
سه شنبه 19 مهر 1390, 13:30 عصر
این که یه همچین صفحه ای وجود خواهد داشت که نیست
شما برای مدیریت کاربران و رول ها باید در قسمت مدیریت از کد نویسی استفاده کنی
میتونیم بگیم Web Site Administration Tool صفحه ای است که شما در هنگام طراحی راحتر بتونید کاربر یا رول یا مجوز دسترسی به پوشه ها یا .. رو انجام بدید..

sara_aryanfar
سه شنبه 19 مهر 1390, 16:57 عصر
ببینید بیشتر ابهام من این هست که خب کاربران ما در دیتا بیس ذخیره میشن ما چطور می تونیم امکان تغییر پسورد و سایر اعمال رو برای کاربر فراهم کنیم طوری که این تغییرات در دیتا بیس هم ذخیره بشه

hjran abdpor
سه شنبه 19 مهر 1390, 17:25 عصر
با سلام دوست عزیز.
دو واقع زمانی که شما از کلاس های اماده MemeberShip استفاده میکند یه ذره تو کد کد نویسی محدود هستید ولی از لحاظ امنیت خوبه (بد نیست) . مثلا بریا تغییر رمز کاربران از الگوریتم های SHA یا MD5 استفاده میکند! به نظر من اگه تازه کار هستید خودتون این کارها را انجام دهید تا ببینید چقدر اسونه و ساده است .
/////////////////////////////////////////////////////////////////

به طور پیش فرض MemeberShip از بانک اطلاعاتی خودش استفاده میکند ! بریا شروع بهتر است به سایت اقای دلشاد مراجعه کنید واقعا عالی است .

sara_aryanfar
سه شنبه 19 مهر 1390, 17:37 عصر
من اونجا هم زیاد مراجعه می کنم بله مطالب خیلی خوبی دارن راستش من عادت کردم بیشتر کارها رو با تجربه یاد بگیرم یعنی بعد از یکمی مطالعه که با اصول کار آشنا بشم میام پروژه های کوچک برای خودم تعریف و در حین کار یاد میگیرم الان هم می خوام یه قسمت ورود داشته باشم که بیاد و نام کاربری و پسورد من رو چک کنه و در صورت درست بودن من رو وارد سایت کنه چند تا سوال داشتم
1-کلا برای اعتبار سنجی MemeberShip بهتر هست یا بهره گیری از دیتا بیس
2-در دیتا بیس ما چطور امکانات به مدیران میدیم ودسترسی ها رو محدود می کنیم
ممنون

hjran abdpor
سه شنبه 19 مهر 1390, 17:53 عصر
من اونجا هم زیاد مراجعه می کنم بله مطالب خیلی خوبی دارن راستش من عادت کردم بیشتر کارها رو با تجربه یاد بگیرم یعنی بعد از یکمی مطالعه که با اصول کار آشنا بشم میام پروژه های کوچک برای خودم تعریف و در حین کار یاد میگیرم الان هم می خوام یه قسمت ورود داشته باشم که بیاد و نام کاربری و پسورد من رو چک کنه و در صورت درست بودن من رو وارد سایت کنه چند تا سوال داشتم
1-کلا برای اعتبار سنجی MemeberShip بهتر هست یا بهره گیری از دیتا بیس
2-در دیتا بیس ما چطور امکانات به مدیران میدیم ودسترسی ها رو محدود می کنیم
ممنون
با سلام دوباره .
جواب سوال یک : نگاه کند ممبرشیپ یک کلاس و کتابخانه بزرگ برای یادگیری و شاید استفاده در پروژها است و میاد این کارهار ا انجام میدهد : 1- تعریف کاربر و حذف کاربر و کارهای امنیتی همچون دادن نقش به مدیرها و............ اشتباه نکیند ممبرشیپ برای این کارها از بانک اطلاعاتی پیشفرض خود استفاده میکند که واقعا کامل طراحی شده است با همهی جدول ها و پروسیجرهای که یه کاربر نیاز داره ............

و جواب سوال دوم : بستگی دارد که پروژه شما بزرگ یا کوچک است ، معمولا در پروژهای کوچک و برگ با دادن نقش به کاربران و مدیران از دسترسی غیرمجاز انها جلوگیری به عمل می اید . بعضی مواقع هم میتونیم که اصلا اجازه به مدیران ندیم که بعضی کارها را انجام بده که اکثرا با Role و کمی برنامه نویسی صوتر میگرد.

با تشکر.

sara_aryanfar
سه شنبه 19 مهر 1390, 18:01 عصر
خوب مثلا برای ایجاد یک سایت فروشگاه شارژ که به امنیت بالایی نیاز داره به نظر شما از کدوم روش بهتره استفاده کنیم