PDA

View Full Version : سوال: حرکت کنترل ها

hr0694
سه شنبه 19 مهر 1390, 10:52 صبح
سلام

چکار کنم تکستها یا بقیه کنترلها رو روی فرم اونجایی که میخام بزارم قرار داده بشن الآن وقتی میخام یه کنترل رو یه ذره از جاش روی فرم حرکت بدم نزدیک 2 یا 3 میلیمتر از جاش حرکت میکنه من قبلا این مشکل رو نداشتم

محسن واژدی
سه شنبه 19 مهر 1390, 11:39 صبح
سلام
برای اینکار باید خطوط آهرنربایی را غیرفعال کنید:
به منوی "Tools > Options " و تب General بروید و گزینه "Align Controls to Grid" را غیرفعال کنید

موفق باشید

hr0694
سه شنبه 19 مهر 1390, 11:56 صبح
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی BorderStyle تکست را روی Fixed Single قرار میدم کادر دور تکست ایجاد نمیشه و اگه میشه سؤالی هم مطرح کردم با عنوان نوشتن یکی در میان حروف اونو هم برام بنویسید ممنون میشم

محسن واژدی
سه شنبه 19 مهر 1390, 12:10 عصر
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی BorderStyle تکست را روی Fixed Single قرار میدم کادر دور تکست ایجاد نمیشه

اگر ممکن است بیشتر توضیح دهید، چون پیش فرض border-style بر روی از گزینه تنظیم شده است و کادر اطراف textbox هم وجود دارد

hr0694
سه شنبه 19 مهر 1390, 14:34 عصر
منظورم اینه که یه خط آبی رنگ دور تکست است وقتی border-style است و برنامه را اجرا میکنم ولی در حالت Exe کادر اصلی اش ایجاد میشه

محسن واژدی
سه شنبه 19 مهر 1390, 15:24 عصر
اگر منظورتان کادری است که اطراف texttboxهای موجود در ویندوز است، برای اینکار باید پوسته برنامه را به ویندوز تغییر بدهید
برای تبدیل پوسته برنامه به ویندوز ابتدا دستور apiی زیر را در ماژول فرم کپی کنید:

Private Declare Sub InitCommonControls Lib "comctl32" ()
Private Sub Form_Initialize()
Call InitCommonControls
End Sub

و بعد یک نمونه فایل manifest که میتوانید در فولدر system32 بیابید (مثلا فایل logonui.exe.manifest که در این فولدر قرار دارد) را در کنار فایل کمپایل شده کپی کرده و نامش را به نام فایل اجرایی برنامه تون تغییر بدهید، یعنی اگر نام فایل کمپایل شده Project1.exe باشد، نام manifest را به Project1.exe.manifest تغییر بدهید

موفق باشید