PDA

View Full Version : سوال: ایجاد وقفه

crafcrab
سه شنبه 19 مهر 1390, 14:59 عصر
سلام
من دنبال تابعی برای ایجاد وقفه میگردم
دقیقا میخوام pause شه و نره کد بعدی رو اجرا کنه

mehdi.mousavi
سه شنبه 19 مهر 1390, 15:18 عصر
سلام من دنبال تابعی برای ایجاد وقفه میگردم دقیقا میخوام pause شه و نره کد بعدی رو اجرا کنه

سلام.
اگر مشکلتون رو نمی تونید با setTimeout یا setInterval رفع کنید (که در اکثر موارد شدنی هستش)، می تونید بدین شکل وقفه مورد نظر رو ایجاد کنید (http://www.sean.co.uk/a/webdesign/javascriptdelay.shtm).

موفق باشید.

crafcrab
سه شنبه 19 مهر 1390, 21:03 عصر
راستش من یه سبد خرید با php طراحی کردم و با ajax کار کردم وقی کاربر دو تا محصول رو سریع پشت سر هم بخواد اضافه کنه سبد محصول آخر رو نشون میده محصول قبلی رو نشون نمیده

$('#a').html(data);
$('#b').load('pro.php');

میخوام یه وقفه بندازم تا این دو تابع به مشکل بر نخوره

mehdi.mousavi
چهارشنبه 20 مهر 1390, 11:48 صبح
راستش من یه سبد خرید با php طراحی کردم و با ajax کار کردم وقی کاربر دو تا محصول رو سریع پشت سر هم بخواد اضافه کنه سبد محصول آخر رو نشون میده محصول قبلی رو نشون نمیده میخوام یه وقفه بندازم تا این دو تابع به مشکل بر نخوره

سلام.
روشی که در پیش گرفته اید روش صحیحی نیست. ممکنه بنا به 1001 دلیل، از جمله Network Latency و ... مدت زمانی که شما در نظر خواهید گرفت نصف میزان مورد نیاز باشه... در نتیجه باز هم به هدفتون نخواهید رسید. شما چند راه برای رفع این مشکل در پیش رو دارید. یکی اینکه درخواست ها رو سمت Client صف کنید و اونها رو به نوبت اجرا کنید. روش دیگه اینکه تا وقتی محصولی به سبد اضافه نشده، اجازه اضافه شدن محصول دیگه ای رو (حالا یا با Disable کردن دکمه های "اضافه به سبد خرید"، یا دیگر روشها) به کاربر ندید. روش دیگه اینه که سبد خرید رو سمت Client مدیریت کنید و تا وقتی به مرحله Checkout نرسیده، اطلاعات سبد رو به سمت Server ارسال نکنید...

موفق باشید.