PDA

View Full Version : سوال: نحوه پیاده سازی عمل Undo

mr.siahatgar
سه شنبه 19 مهر 1390, 18:05 عصر
با سلام
من یه فرم دارم که توی ان 15 تا تکس باکس قرار دارد که کاربر باید انها را پر کنه
من میخوام اگه کاربر در یکی از اون تکس باکس ها اشتباهی تایپ کرد بتواند UNDO نماید
میشه راهنمایی کنید که باید چکار کنم

mehrdad1991h
سه شنبه 19 مهر 1390, 18:39 عصر
با سلام
من میخوام اگه کاربر در یکی از اون تکس باکس ها اشتباهی تایپ کرد بتواند UNDO نماید

به نظر من یه تکست باکس دیگه یه جاش بزار که کاربر نبینه بعد هر تکست باکسی که پر میکنه کار بر متنش بره به عنوان 1 خط تو تکست باکسی که کسی نمیبیندش
بعد هربار اندو خط هایی که تو تکست بار که دیده نمیشه هست را تو مکان های خودشون بخونحالا هرچی خواست اندو کنه اگه 1 بار اندو کرد 1 دونه اخری (تکست باکس اخر) که پر تازه پرش کرده اون را نخون
اگه 2 بار 2 تا اخری و همینطور برو تا خط اول
البته من خودم مبتدیم
شاید راه های بهتری هم باشه اگه وقت داری بازم صبر کن دوستان شاید راه حل های بهتری معرفی کنن
سپاس

programer-ir
سه شنبه 19 مهر 1390, 20:01 عصر
اگه 15 تا textbox ها برای ذخیره اطلاعات تو بانک که خوب راحت کاربر که دکمه بازگشت به عقب رو می زنه اخرین رکورد بازیابی بشه و توی 15 textbox ها نشون بده بعد ویرایش دوباره ذخیره بشه

m.soleimani
سه شنبه 19 مهر 1390, 20:20 عصر
با سلام
قراره که بعد از زدن چندتا کلید این کار انجام بشه یکی یا هر تعداد برای این کار از یه آرایه که هم نوع با مقدار قابل دریافت در تکست باکس خودت بساز و به هر تعداد که دلت خواست تعریفش کن این می‌شه قابلیت برگشت برنامه شما حالا با هر بار زدن کلید برگشت که همون « ctrl + z » خودمون باشه یا هر کلید و روشی که شما دلت خواسته باشه می‌تونی یکی یکی به مقادیر قبلی توی آرایه مورد نظر برگردی و اون رو توی تکست باکس بریزی و به همین شکل برعکس مقادیری که بعد از اینی که الان انتخاب کردی رو می‌شه دوباره استفاده کرد؛ اگر باز متوجه نشدی خبر بده.
شاد و پیروز باشید./

mr.siahatgar
چهارشنبه 20 مهر 1390, 08:44 صبح
با سلام دوست گرامی
متاسفانه من متوجه منظورتون نشدم و یک نکته هم باقی میمونه ما از کجا بدونیم که کاربر توی کدام تکس باکس اشتباه زده و میخواد undo ;ki

قراره که بعد از زدن چندتا کلید این کار انجام بشه یکی یا هر تعداد برای این کار از یه آرایه که هم نوع با مقدار قابل دریافت در تکست باکس خودت بساز و به هر تعداد که دلت خواست تعریفش کن این می‌شه قابلیت برگشت برنامه شما حالا با هر بار زدن کلید برگشت که همون « ctrl + z » خودمون باشه یا هر کلید و روشی که شما دلت خواسته باشه می‌تونی یکی یکی به مقادیر قبلی توی آرایه مورد نظر برگردی و اون رو توی تکست باکس بریزی و به همین شکل برعکس مقادیری که بعد از اینی که الان انتخاب کردی رو می‌شه دوباره استفاده کرد؛ اگر باز متوجه نشدی خبر بده.
شاد و پیروز باشید./

mohsen.net
چهارشنبه 20 مهر 1390, 09:03 صبح
این راه هایی که گفتید خیلی بد آمد به نظرم
تا اونجایی که من یادمه الگوی chain of responsibility بتونه کمک کنه بهت

wolf_majid
چهارشنبه 20 مهر 1390, 10:04 صبح
با سلام

نیازی نیست کاری انجام بدید

کاربر می تونه روی تکست باکس مورد نظر راست کلیک کنه و گزینه undo رو بزنه . همین